Organizmo šarminimas – legenda populiarinanti dietas

Greta Vanagienė
2019-08-19
Esu girdėjusi, kad organizmas nuo tam tikrų maisto medžiagų „užrūgštėja“, todėl jį reikia šarminti, nes ilgainiui tai gali sudaryti sąlygas vėžinėms ligoms. Vaistinėse parduodami ir specialūs šarminimui skirti milteliai. Kada ir kaip juos tinkamai naudoti?
Odeta, 32 m.
Organizmo šarminimas – legenda populiarinanti dietas
Žmogus valgydamas labiau šarminį maistą jausis geriau, nes atsisakys pieno produktų, mėsos, vartos daugiau augalinio maisto. Bet, pasak specialistų, geriau pasidaro ne nuo neva sureguliuoto pH, o dėl to, kad atsisakoma dešrų ar kitų modifikuotų produktų.

Organizmą šarminantys, valantys, detoksikuojantys, jauninantys ir kitaip neva stebuklingai veikiantys preparatai, anot VUL Santaros klinikų gydytojo dietologo Edvardo Grišino, - tikriausi pramanai. „Organizmas nuolat tai užrūgštėja, tai vėl tampa šarminis, o visą tai pats sureguliuoja reaguodamas, ką dedate į skrandį“, - paaiškina specialistas.

 
Gresia mirtis
Kad užrūgštėjęs ir dėl to pakitęs organizmo balansas gali lemti onkologinę ligą, anot gydytojo E.Grišino, - tiesa. Dar daugiau – organizmo užrūgštėjimas gali baigtis mirtimi. Tačiau gydytojas tuoj skuba nuraminti teikdamas, jog jokie tyrimai neįrodo, kad vienas ar kitas vartojamas produktas užrūgština ar šarmina organizmą. Tai sureguliuojama savaime.

„Mūsų organizmas veikia dvidešimt keturių valandų ritmu palaikydamas pastovų pH šarmų ir rūgščių balansą. Taigi jei suvalgysime daugiau šarminio maisto, organizmas išskirs daugiau rūgščių. O suvalgius daugiau rūgštinio maisto, sumažės skrandžio sekrecija. Tokiu būdu palaikomas tinkamas pH. Tačiau, jei kraujo pH sumažėtų nors 0,1 rodiklio, kalbėtume jau apie gyvybės praradimą“, - įspėja medikas.
 
Anot jo, rūgščių ir šarmų pusiausvyra gali sutrikti esant skysčių pertekliui, kraujotakos sutrikimams ar ligų komplikacijoms. Taigi, jei valgome subalsuotą, visavertį maistą, rizikos užrūgštinti ar pašarminti organizmo tiesiog neturime.
„Girdime siūlymus valgyti vienokį ar kitokį maistą, šarminantį organizmą. Tai tik dar vienas mitas, reklama, skirta kokiai nors dietai išpopuliarinti. Vadinamoji alkalozė, būsena, kai organizmo terpė per daug šarminė, nuo maisto neatsiranda“, - aiškina dietologas E.Grišinas.
 
Jaučiasi geriau

Taigi milteliai skirti organizmui šarminti gero nepridės. Savo ruožtu gydytojas teigia, jog geresnei savijautai įtaką iš tiesų gali daryti vadinamoji „šarminė dieta“, kurios laikantis siūloma atsisakyti virškinimą sunkinančių maisto produktų.
„Galbūt žmogus valgydamas labiau šarminį maistą jausis geriau, nes atsisako pieno produktų, mėsos, vartoja daugiau augalinio maisto. Bet geriau pasidaro ne nuo neva sureguliuoto pH, o dėl to, kad atsisako dešrų ar kitų modifikuotų produktų“, - paaiškina dietologas.

 
Verta žinoti
Alkalozė – terminas, reiškiantis, kad jūsų organizmo pH yra per didelis. Jei organizmo terpė per daug šarminė, ima svaigti galva, raumenys įsitempia, gali pykinti.
Acidozė gi rodo, kad terpė pernelyg rūgštinė ir tai gali sukelti nuolatinį bendrą nuovargį, oro trūkumą ir galvos skausmą. Laimei, inkstai atlieka didžiąją darbo dalį sulaikydami arba pašalindami rūgštinius ir šarminius jonus su šlapimu.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris