Organizmo šarminimas – legenda populiarinanti dietas

Greta Vanagienė
2019-08-19
Esu girdėjusi, kad organizmas nuo tam tikrų maisto medžiagų „užrūgštėja“, todėl jį reikia šarminti, nes ilgainiui tai gali sudaryti sąlygas vėžinėms ligoms. Vaistinėse parduodami ir specialūs šarminimui skirti milteliai. Kada ir kaip juos tinkamai naudoti?
Odeta, 32 m.
Organizmo šarminimas – legenda populiarinanti dietas
Žmogus valgydamas labiau šarminį maistą jausis geriau, nes atsisakys pieno produktų, mėsos, vartos daugiau augalinio maisto. Bet, pasak specialistų, geriau pasidaro ne nuo neva sureguliuoto pH, o dėl to, kad atsisakoma dešrų ar kitų modifikuotų produktų.

Organizmą šarminantys, valantys, detoksikuojantys, jauninantys ir kitaip neva stebuklingai veikiantys preparatai, anot VUL Santaros klinikų gydytojo dietologo Edvardo Grišino, - tikriausi pramanai. „Organizmas nuolat tai užrūgštėja, tai vėl tampa šarminis, o visą tai pats sureguliuoja reaguodamas, ką dedate į skrandį“, - paaiškina specialistas.

 
Gresia mirtis
Kad užrūgštėjęs ir dėl to pakitęs organizmo balansas gali lemti onkologinę ligą, anot gydytojo E.Grišino, - tiesa. Dar daugiau – organizmo užrūgštėjimas gali baigtis mirtimi. Tačiau gydytojas tuoj skuba nuraminti teikdamas, jog jokie tyrimai neįrodo, kad vienas ar kitas vartojamas produktas užrūgština ar šarmina organizmą. Tai sureguliuojama savaime.

„Mūsų organizmas veikia dvidešimt keturių valandų ritmu palaikydamas pastovų pH šarmų ir rūgščių balansą. Taigi jei suvalgysime daugiau šarminio maisto, organizmas išskirs daugiau rūgščių. O suvalgius daugiau rūgštinio maisto, sumažės skrandžio sekrecija. Tokiu būdu palaikomas tinkamas pH. Tačiau, jei kraujo pH sumažėtų nors 0,1 rodiklio, kalbėtume jau apie gyvybės praradimą“, - įspėja medikas.
 
Anot jo, rūgščių ir šarmų pusiausvyra gali sutrikti esant skysčių pertekliui, kraujotakos sutrikimams ar ligų komplikacijoms. Taigi, jei valgome subalsuotą, visavertį maistą, rizikos užrūgštinti ar pašarminti organizmo tiesiog neturime.
„Girdime siūlymus valgyti vienokį ar kitokį maistą, šarminantį organizmą. Tai tik dar vienas mitas, reklama, skirta kokiai nors dietai išpopuliarinti. Vadinamoji alkalozė, būsena, kai organizmo terpė per daug šarminė, nuo maisto neatsiranda“, - aiškina dietologas E.Grišinas.
 
Jaučiasi geriau

Taigi milteliai skirti organizmui šarminti gero nepridės. Savo ruožtu gydytojas teigia, jog geresnei savijautai įtaką iš tiesų gali daryti vadinamoji „šarminė dieta“, kurios laikantis siūloma atsisakyti virškinimą sunkinančių maisto produktų.
„Galbūt žmogus valgydamas labiau šarminį maistą jausis geriau, nes atsisako pieno produktų, mėsos, vartoja daugiau augalinio maisto. Bet geriau pasidaro ne nuo neva sureguliuoto pH, o dėl to, kad atsisako dešrų ar kitų modifikuotų produktų“, - paaiškina dietologas.

 
Verta žinoti
Alkalozė – terminas, reiškiantis, kad jūsų organizmo pH yra per didelis. Jei organizmo terpė per daug šarminė, ima svaigti galva, raumenys įsitempia, gali pykinti.
Acidozė gi rodo, kad terpė pernelyg rūgštinė ir tai gali sukelti nuolatinį bendrą nuovargį, oro trūkumą ir galvos skausmą. Laimei, inkstai atlieka didžiąją darbo dalį sulaikydami arba pašalindami rūgštinius ir šarminius jonus su šlapimu.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica