Neperšalau, bet skauda gerklę. Ko griebtis?

Aigustė Tavoraitė
2015-10-26
Man vis peršti gerklę, dažnai prikimstu. Atvėsus tai pasireiškia stipriau. Šiaip skausmas nėra didelis, tad paprastai stengiuos nekreipti dėmesio. Ar turėčiau dėl tokių skausmų sunerimti?
Monika
Neperšalau, bet skauda gerklę. Ko griebtis?
Diskomfortas, perštėjimas gerklėje atsiranda ir dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo – tuo žmonės labai dažnai skundžiasi.

Gydytojai pataria net ir į nedidelius, bet ilgiau trunkančius gerklės negalavimus reaguoti itin atidžiai, kadangi ilgainiui jie gali tapti rimtesnių lėtinių problemų priežastimi. Dažniausiai sezoninis gerklės skausmas gali būti vienu ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomu arba sudedamąja jos dalimi. Tačiau gerklės perštėjimą gali sukelti ne tik tai.
 

Atsako specialistė
Antakalnio poliklinikos gydytoja otorinolaringologė Tatjana Malikėnienė:

- Nėra normalu, jei žmogus ilgai jaučia nors ir nestiprius gerklės skausmus. Be abejo, šaltuoju metu jie dažniausiai yra susiję su virusinėmis infekcijomis. Tačiau skausmų visgi nesusiejus su peršalimu, galima įtarti lėtinius ryklės uždegimus. Diskomfortas, perštėjimas gerklėje atsiranda ir dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo – tuo žmonės labai dažnai skundžiasi.
 
Jei žmogų vargina balso prikimimas, galima įtarti infekciją arba tai gali būti darbo sąlygų ar jo specifikos pasekmė. Pavyzdžiui, su tokia problema susiduria tų profesijų žmonės, kuriems tenka daug kalbėti. Nuo to kenčia ir dirbantieji aplinkoje, kur daug dulkių, esama cheminių dirgiklių. Tad tai gali būti ir alergijos požymis.

 
Rūkymas, be abejo, irgi – svarbus veiksnys. Juo labiau jei rūkoma jau ne vienerius metus, reikia tirti, ar nėra lėtinių pakitimų, polipų ant balso klosčių.
Užklupus epizodiniams skausmams, gerklę galima skalauti ramunėlių, medetkų nuovirais, sudrėkinti šaltalankio aliejumi (taip pasiekama užpakalinė ryklės gleivinė), vartoti čiulpiamas tabletes (labai tinka su islandiška kerpena).
 
Tiesa, kartais su skalavimais žmonės persistengia. Pavyzdžiui, druskos ar sodos tirpalą naudoti ilgą laiką nėra gerai: jei padauginama druskos, tik dar labiau išdžiovinama ryklės gleivinė.
Taigi išeina užburtas ratas: žmogus, atrodo, gydosi, o jam tik blogėja. Tad jei savaitę, dvi skausmai nepraeina, pravartu kreiptis į gydytoją – jis tiek įvertins situaciją, tiek patars, kaip gydyti.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

      Budinti vaistinė


      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris