Neperšalau, bet skauda gerklę. Ko griebtis?

Aigustė Tavoraitė
2015-10-26
Man vis peršti gerklę, dažnai prikimstu. Atvėsus tai pasireiškia stipriau. Šiaip skausmas nėra didelis, tad paprastai stengiuos nekreipti dėmesio. Ar turėčiau dėl tokių skausmų sunerimti?
Monika
Neperšalau, bet skauda gerklę. Ko griebtis?
Diskomfortas, perštėjimas gerklėje atsiranda ir dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo – tuo žmonės labai dažnai skundžiasi.

Gydytojai pataria net ir į nedidelius, bet ilgiau trunkančius gerklės negalavimus reaguoti itin atidžiai, kadangi ilgainiui jie gali tapti rimtesnių lėtinių problemų priežastimi. Dažniausiai sezoninis gerklės skausmas gali būti vienu ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomu arba sudedamąja jos dalimi. Tačiau gerklės perštėjimą gali sukelti ne tik tai.
 

Atsako specialistė
Antakalnio poliklinikos gydytoja otorinolaringologė Tatjana Malikėnienė:

- Nėra normalu, jei žmogus ilgai jaučia nors ir nestiprius gerklės skausmus. Be abejo, šaltuoju metu jie dažniausiai yra susiję su virusinėmis infekcijomis. Tačiau skausmų visgi nesusiejus su peršalimu, galima įtarti lėtinius ryklės uždegimus. Diskomfortas, perštėjimas gerklėje atsiranda ir dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo – tuo žmonės labai dažnai skundžiasi.
 
Jei žmogų vargina balso prikimimas, galima įtarti infekciją arba tai gali būti darbo sąlygų ar jo specifikos pasekmė. Pavyzdžiui, su tokia problema susiduria tų profesijų žmonės, kuriems tenka daug kalbėti. Nuo to kenčia ir dirbantieji aplinkoje, kur daug dulkių, esama cheminių dirgiklių. Tad tai gali būti ir alergijos požymis.

 
Rūkymas, be abejo, irgi – svarbus veiksnys. Juo labiau jei rūkoma jau ne vienerius metus, reikia tirti, ar nėra lėtinių pakitimų, polipų ant balso klosčių.
Užklupus epizodiniams skausmams, gerklę galima skalauti ramunėlių, medetkų nuovirais, sudrėkinti šaltalankio aliejumi (taip pasiekama užpakalinė ryklės gleivinė), vartoti čiulpiamas tabletes (labai tinka su islandiška kerpena).
 
Tiesa, kartais su skalavimais žmonės persistengia. Pavyzdžiui, druskos ar sodos tirpalą naudoti ilgą laiką nėra gerai: jei padauginama druskos, tik dar labiau išdžiovinama ryklės gleivinė.
Taigi išeina užburtas ratas: žmogus, atrodo, gydosi, o jam tik blogėja. Tad jei savaitę, dvi skausmai nepraeina, pravartu kreiptis į gydytoją – jis tiek įvertins situaciją, tiek patars, kaip gydyti.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

      „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

      Naujas numeris