Laktozės netoleravimas

2015-07-23
Susiginčijau su kaimynu: šis sako, kad negali būti, jog nuo saldaus pieno man organizme ima dėtis visokie negerumai. Grietinę, rūgpienį vartoti galiu, o pieno – ne. Kodėl taip yra?
L.P.
Laktozės netoleravimas

Lietuvoje apie 35 procentai gyventojų netoleruoja pieno ir jo produktų, nes jų organizme trūksta laktozę, dar vadinamą pieno cukrumi, skaidančio fermento. Tiesa, ne visi turintys šią problemą tai žino ir ją sprendžia.

Žmogus, kurio organizme trūksta laktazės fermento, skaldančio laktozę, arba šis fermentas nepakankamai veiklus, atsigėręs pieno jaučia pilvo pūtimą, suviduriuoja, gali prasidėti pykinimas, silpnumas.

Be to, pienas turi mažai geležies ir vario. Tos medžiagos mums yra gyvybiškai būtinos. Todėl pieniškos dietos yra pavojingos sveikatai, silpnina imunitetą. Vaikai, kurie vartoja tik pieną ir jo produktus, bet nevalgo mėsos, gali kentėti nuo augimo ir raidos sutrikimų. Todėl, nepaisant pieno produktų naudingumo, mityba turėtų būti įvairi.
 
Komentaras
Vilniaus dietologijos centro gydytojos dietologė Eglė Kliukaitė apie laktozės netoleravimą yra sakiusi: 

- Laktozės netoleravimas gali būti įgimtas arba atsirasti po įvairių žarnyno ligų. Nors labiausiai laktozės netoleravimas pasireiškia vyresniame amžiuje, tačiau vis dažniau šis negalavimas kamuoja ir mažus vaikus. Dažniausiai pasitaikantys laktozės netoleravimo simptomai yra pykinimas, pilvo skausmas, raižymas, vidurių pūtimas ar viduriavimas, o suvartojus didesnį kiekį pieno produktų negalavimai gali būti žymiai stipresni ir sukelti labai nemalonių pojūčių. Anksčiau laktozės netoleravimą atpažindavo kur kas mažiau žmonių. Dabar spręsdami šią problemą žmonės svarsto, ar visai atsisakyti pieno produktų, ar pereiti prie produktų be laktozės ar su sumažintu laktozės kiekiu. Esant galimybei visada patariu rinktis pastaruosius produktus, nes jų dėka organizmas gauna kitas pieno produktuose esančias naudingas medžiagas – baltymus, kalcį.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris