Kai sloga per savaitę nepraeina…

Eglė Kirliauskaitė
2015-05-04
Mane jau daug metų kankina niekaip nesibaigianti sloga. Sloguoju kasdien tiek žiemą, tiek vasarą, net naktimis negaliu ramiai miegoti – pabundu dėl užsikimšusios nosies. Būna, jog ne tik sloguoju, bet ir tuo pačiu metu čiaudėju. Kokios yra mane varginančios bėdos priežastys ir koks galėtų būti šios problemos sprendimo būdas?
Deimantė
Kai sloga per savaitę nepraeina…
Jei sloguojate apie mėnesį ir niekaip nepasveikstate, pats laikas būtų kreiptis į specialistą. Čia pagelbės LOR gydytojas, kuris įvertins, ar nėra anatominių pakitimų, galbūt reikės kreiptis ir į alergologą.

Lėtinė sloga arba lėtinis rinitas apima labai plačią ligų grupę, atsirandančių dėl nosies gleivinės sutrikimų. Tokių ligų pagrindiniai požymiai yra ilgai trunkanti varginanti sloga, apsunkintas kvėpavimas pro nosį.

Nors visuomenėje vis dar gajus pajuokavimas, kad gydoma sloga praeina per septynias dienas, o negydoma – per savaitę, jai užsitęsus, juokauti nereikėtų. Rekomenduotina neužsiimti savigyda ir kreiptis į specialistą – tik taip galėsite išsiaiškinsite tikrąsias savo negalavimo priežastis bei rasti efektyvius gydymo būdus.
 
Atsako specialistė:
VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika šeimos gydytoja Tatjana Čumakova:

– Pastebėjome, jog pastaruoju metu gerokai padaugėjo įvairių alergijų, kurių priežastis – žiedadulkės, buitinė chemija. Būtent alergija gali tapti lėtinės slogos priežastimi. Žinoma, tai gali būti ir sinusitas, ir tam tikri anatominiai pakitimai kaip, sakykime, kreiva nosies pertvara.
Kada jau vertėtų susirūpinti? Jei sloguojate apie mėnesį ir niekaip nepasveikstate, pats laikas būtų kreiptis į specialistą. Čia pagelbės LOR gydytojas, kuris įvertins, ar nėra anatominių pakitimų, galbūt reikės kreiptis ir į alergologą. Apžiūrėjus pacientą, atlikus tyrimus, bus galima nustatyti tikslią diagnozę, paskirti individualų gydymą, tad kokių nors universalių patarimų duoti sunku. Diagnozei įtakos gali turėti netgi tokie faktoriai kaip amžius, profesija. Primygtinai siūlyčiau nepasikliauti draugų rekomendacijomis ar interneto forumuose aptikta informacija – didelė tikimybė, jog taip tik pabloginsite situaciją. Juk, net pastebėjus tuos pačius simptomus, diagnozė gali būti visiškai skirtinga.
Kaip pagalbą sau galėčiau rekomenduoti praplauti nosį jūros vandeniu, druskos tirpalu, tačiau, kaip jau minėjau, slogai užsitęsus, be vizito pas gydytoją neišsiversite. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

      „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

      Naujas numeris