Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai

Greta Vanagienė
2019-11-04
Jau ketvirti metai vargstu su dantų protezais: šie nuolat slankioja, o burnoje jaučiu nemalonų deginantį jausmą. Ar problema dėl prastų protezų? Svarstau ir apie fiksuojamus dantų protezus.
Gintautė, 71 m.
Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai
Išimami protezai pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.

Būtina atrama

Gydytoja odontologė Birutė Daujotė sako, jog nuo esamų dantų sveikatos būklės ir finansinių galimybių priklauso protezavimo rezultatas. Fiksuotų protezų kaina yra gerokai aukštesnė nei išimamų. Pastarieji siūlomi tada, kai nėra galimybės jų fiksuoti ant natūralių dantų ar jų implantų.

 
„Jei žmogus turi užtektinai išsaugotų savų dantų, kurie gali būti kaip atrama dantų protezams pritvirtinti, galima svarstyti ir apie fiksuojamų protezų galimybę. Juos taip pat galima tvirtinti ir ant dantų implantų. Nors toks kelias yra kiek sudėtingesnis ir brangesnis, sėkmingai taikomas“, - pasakoja odontologė.
B.Daujotė įspėja, kad svarstant fiksuoti protezus ant paciento atraminių dantų svarbu įvertinti šių būklę – reikia įsitikinti, kad jie laikysis nesugedę bent dešimtmetį. Priešingu atveju, sugedus natūraliems atraminiams dantims, kad juos būtų galima sugydyti, teks išimti ir užfiksuotus protezus, vėliau juos pakeičiant naujais.

 
Svarbi kruopšti priežiūra
Išimami protezai, anot gydytojos B.Daujotės, pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.
„Ateiti pakartotinai pritaikyti protezų yra būtina. Kitu atveju pacientai ima skųstis, kad šie nepatogūs, slankioja. Periodiškai pakoreguoti ir papildyti dantų protezus reikalinga kas dvejus trejus metus“, - aiškina odontologė. Mat bėgant metams kaulinis audinys tirpta, o protezuose susidaro tarpai, todėl šie ima prasčiau laikytis.
 
B.Daujotė sako, jog pasitaiko atvejų, kai dėl netipiškos žandikaulio anatomijos ar jau sutirpusio kaulo tiesiog negalima užtikrinti gero išimamų protezų laikymosi. Tuo atveju gydytoja pataria išmėginti specialius dantų protezų lipdukus ar fiksuojamuosius klijus, kurie padėtį kiek pagerina.
Taip pat, odontologės teigimu, išimami protezai reikalauja kruopštesnės higienos. Mat prastai išvalyti jie gali sukelti burnos gleivinės uždegimą ar grybelį. Tuomet pacientai jaučia deginimą, griaužimą ar sausumo pojūtį.

 
„Tai dažnai pasitaikantys nusiskundimai, todėl nešiojantiesiems išimamus protezus rekomenduojama po kiekvieno valgio juos kruopščiai išvalyti specialiai tam pritaikytu minkštu dantų šepetėliu. Jei tokios galimybės nėra, bent nuplauti po tekančiu šiltu vandeniu. Be to, taip pat labai svarbu gerai iššveisti būtent tą protezų pusę, kuri remiasi į gleivinę“, - aiškina B.Daujotė ir priduria, kad pacientams, neprižiūrintiems dantų protezų, dažniausiai nustatomi akmenys arba minkštų apnašų susidarymas.


Tarp kitko
Fiksuoti dantų protezai, tokie kaip vainikėliai, daliniai vainikėliai, venyrai, tiltai ant dantų ar implantų pritvirtinami prie likusių žmogaus dantų burnoje ar jo dantų implantų, kurie tampa atrama protezui ir nėra išimami. Fiksuotų protezų tikslas atkurti nuosavų dantų pojūtį.

Dantų protezavimas ir kokybiški protezai

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Sveika šeima


  Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis

  Karštos vasaros dienos, aktyvus sportas ar mėgavimasis vandens telkinių teikiamais malonumais gali pasižymėti ne tik smagiomis akimirkomis, bet taip pat ir veriančiu raumenų skausmu – mėšlungiu. Jis gali surakinti šlaunis, blauzdas, pėdas, kaklą, rankas, plaštakas, pilvą ir net raumenis ties šonkauliais. BENU vaistinės ekspert...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

  Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris