Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai

Greta Vanagienė
2019-11-04
Jau ketvirti metai vargstu su dantų protezais: šie nuolat slankioja, o burnoje jaučiu nemalonų deginantį jausmą. Ar problema dėl prastų protezų? Svarstau ir apie fiksuojamus dantų protezus.
Gintautė, 71 m.
Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai
Išimami protezai pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.

Būtina atrama

Gydytoja odontologė Birutė Daujotė sako, jog nuo esamų dantų sveikatos būklės ir finansinių galimybių priklauso protezavimo rezultatas. Fiksuotų protezų kaina yra gerokai aukštesnė nei išimamų. Pastarieji siūlomi tada, kai nėra galimybės jų fiksuoti ant natūralių dantų ar jų implantų.

 
„Jei žmogus turi užtektinai išsaugotų savų dantų, kurie gali būti kaip atrama dantų protezams pritvirtinti, galima svarstyti ir apie fiksuojamų protezų galimybę. Juos taip pat galima tvirtinti ir ant dantų implantų. Nors toks kelias yra kiek sudėtingesnis ir brangesnis, sėkmingai taikomas“, - pasakoja odontologė.
B.Daujotė įspėja, kad svarstant fiksuoti protezus ant paciento atraminių dantų svarbu įvertinti šių būklę – reikia įsitikinti, kad jie laikysis nesugedę bent dešimtmetį. Priešingu atveju, sugedus natūraliems atraminiams dantims, kad juos būtų galima sugydyti, teks išimti ir užfiksuotus protezus, vėliau juos pakeičiant naujais.

 
Svarbi kruopšti priežiūra
Išimami protezai, anot gydytojos B.Daujotės, pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.
„Ateiti pakartotinai pritaikyti protezų yra būtina. Kitu atveju pacientai ima skųstis, kad šie nepatogūs, slankioja. Periodiškai pakoreguoti ir papildyti dantų protezus reikalinga kas dvejus trejus metus“, - aiškina odontologė. Mat bėgant metams kaulinis audinys tirpta, o protezuose susidaro tarpai, todėl šie ima prasčiau laikytis.
 
B.Daujotė sako, jog pasitaiko atvejų, kai dėl netipiškos žandikaulio anatomijos ar jau sutirpusio kaulo tiesiog negalima užtikrinti gero išimamų protezų laikymosi. Tuo atveju gydytoja pataria išmėginti specialius dantų protezų lipdukus ar fiksuojamuosius klijus, kurie padėtį kiek pagerina.
Taip pat, odontologės teigimu, išimami protezai reikalauja kruopštesnės higienos. Mat prastai išvalyti jie gali sukelti burnos gleivinės uždegimą ar grybelį. Tuomet pacientai jaučia deginimą, griaužimą ar sausumo pojūtį.

 
„Tai dažnai pasitaikantys nusiskundimai, todėl nešiojantiesiems išimamus protezus rekomenduojama po kiekvieno valgio juos kruopščiai išvalyti specialiai tam pritaikytu minkštu dantų šepetėliu. Jei tokios galimybės nėra, bent nuplauti po tekančiu šiltu vandeniu. Be to, taip pat labai svarbu gerai iššveisti būtent tą protezų pusę, kuri remiasi į gleivinę“, - aiškina B.Daujotė ir priduria, kad pacientams, neprižiūrintiems dantų protezų, dažniausiai nustatomi akmenys arba minkštų apnašų susidarymas.


Tarp kitko
Fiksuoti dantų protezai, tokie kaip vainikėliai, daliniai vainikėliai, venyrai, tiltai ant dantų ar implantų pritvirtinami prie likusių žmogaus dantų burnoje ar jo dantų implantų, kurie tampa atrama protezui ir nėra išimami. Fiksuotų protezų tikslas atkurti nuosavų dantų pojūtį.

Dantų protezavimas ir kokybiški protezai

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Patašius: prostatos prevencijoje lietuviai rodo kelią Europai

    Dr. A.Patašius: prostatos prevencijoje lietuviai rodo kelią Europai

    Gydytojas urologas onkologas dr. Aušvydas Patašius kasdien keliais frontais kovoja prieš prostatos vėžį &ndas...
    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Kodėl mes viską skaičiuojame?

    „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Piliulė nuo vienatvės
    Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris