Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai

Greta Vanagienė
2019-11-04
Jau ketvirti metai vargstu su dantų protezais: šie nuolat slankioja, o burnoje jaučiu nemalonų deginantį jausmą. Ar problema dėl prastų protezų? Svarstau ir apie fiksuojamus dantų protezus.
Gintautė, 71 m.
Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai
Išimami protezai pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.

Būtina atrama

Gydytoja odontologė Birutė Daujotė sako, jog nuo esamų dantų sveikatos būklės ir finansinių galimybių priklauso protezavimo rezultatas. Fiksuotų protezų kaina yra gerokai aukštesnė nei išimamų. Pastarieji siūlomi tada, kai nėra galimybės jų fiksuoti ant natūralių dantų ar jų implantų.

 
„Jei žmogus turi užtektinai išsaugotų savų dantų, kurie gali būti kaip atrama dantų protezams pritvirtinti, galima svarstyti ir apie fiksuojamų protezų galimybę. Juos taip pat galima tvirtinti ir ant dantų implantų. Nors toks kelias yra kiek sudėtingesnis ir brangesnis, sėkmingai taikomas“, - pasakoja odontologė.
B.Daujotė įspėja, kad svarstant fiksuoti protezus ant paciento atraminių dantų svarbu įvertinti šių būklę – reikia įsitikinti, kad jie laikysis nesugedę bent dešimtmetį. Priešingu atveju, sugedus natūraliems atraminiams dantims, kad juos būtų galima sugydyti, teks išimti ir užfiksuotus protezus, vėliau juos pakeičiant naujais.

 
Svarbi kruopšti priežiūra
Išimami protezai, anot gydytojos B.Daujotės, pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.
„Ateiti pakartotinai pritaikyti protezų yra būtina. Kitu atveju pacientai ima skųstis, kad šie nepatogūs, slankioja. Periodiškai pakoreguoti ir papildyti dantų protezus reikalinga kas dvejus trejus metus“, - aiškina odontologė. Mat bėgant metams kaulinis audinys tirpta, o protezuose susidaro tarpai, todėl šie ima prasčiau laikytis.
 
B.Daujotė sako, jog pasitaiko atvejų, kai dėl netipiškos žandikaulio anatomijos ar jau sutirpusio kaulo tiesiog negalima užtikrinti gero išimamų protezų laikymosi. Tuo atveju gydytoja pataria išmėginti specialius dantų protezų lipdukus ar fiksuojamuosius klijus, kurie padėtį kiek pagerina.
Taip pat, odontologės teigimu, išimami protezai reikalauja kruopštesnės higienos. Mat prastai išvalyti jie gali sukelti burnos gleivinės uždegimą ar grybelį. Tuomet pacientai jaučia deginimą, griaužimą ar sausumo pojūtį.

 
„Tai dažnai pasitaikantys nusiskundimai, todėl nešiojantiesiems išimamus protezus rekomenduojama po kiekvieno valgio juos kruopščiai išvalyti specialiai tam pritaikytu minkštu dantų šepetėliu. Jei tokios galimybės nėra, bent nuplauti po tekančiu šiltu vandeniu. Be to, taip pat labai svarbu gerai iššveisti būtent tą protezų pusę, kuri remiasi į gleivinę“, - aiškina B.Daujotė ir priduria, kad pacientams, neprižiūrintiems dantų protezų, dažniausiai nustatomi akmenys arba minkštų apnašų susidarymas.


Tarp kitko
Fiksuoti dantų protezai, tokie kaip vainikėliai, daliniai vainikėliai, venyrai, tiltai ant dantų ar implantų pritvirtinami prie likusių žmogaus dantų burnoje ar jo dantų implantų, kurie tampa atrama protezui ir nėra išimami. Fiksuotų protezų tikslas atkurti nuosavų dantų pojūtį.

Dantų protezavimas ir kokybiški protezai

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

  R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

  „Daktaro darbas – kaip detektyvo, kuris turi atrasti žudiką”, – įsitikinęs tėvo, garsaus kardiologo Prano ...
  Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

  Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

  „Skambutis mane pažadino apie 3 valandą nakties. Pamačius, jog skambina nežinomas numeris, per kūną perėjo šiurpuliuk...

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

  „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

  Nuo praėjusios savaitės gyventojai, pajutę COVID-19 simptomus, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nemokamai iš...
  Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

  Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

  Paskutiniuoju metu ypač gausu nelegaliai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti info...

  razinka


  Sveika šeima


  Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

  Kūno puošyba auskarais taip išpopuliarėjo, jog tikriausiai vargu ar rastume moteriškos lyties atstovę, kuri nebūtų persivėrusi ausies lezgelio. Specialistai teigia, jog klientų amžius jaunėja, procedūrai ryžtasi ir vis daugiau vyrų, parenkamos netradicinės vietos. Tačiau apie pasekmės sveikatai kalbama per mažai....

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Humanitarinės katastrofos priešaušris

  Politinis nestabilumas Sudane, kur vyksta ginkluota kova tarp šalies ginkluotojų pajėgų, remiančių valstybės vadovą, ir RSF vadovaujamų generolo Mohamed Hamdan Dagalo baigia peraugti į humanitarinę katastrofą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Brangesnė už auksą?
  Henrikas Vaitiekūnas Brangesnė už auksą?
  Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
  Henrikas Vaitiekūnas Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
  Nematomos grožybės
  Henrikas Vaitiekūnas Nematomos grožybės

  Naujas numeris