Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai

Greta Vanagienė
2019-11-04
Jau ketvirti metai vargstu su dantų protezais: šie nuolat slankioja, o burnoje jaučiu nemalonų deginantį jausmą. Ar problema dėl prastų protezų? Svarstau ir apie fiksuojamus dantų protezus.
Gintautė, 71 m.
Jei dantų protezai nesilaiko tvirtai
Išimami protezai pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.

Būtina atrama

Gydytoja odontologė Birutė Daujotė sako, jog nuo esamų dantų sveikatos būklės ir finansinių galimybių priklauso protezavimo rezultatas. Fiksuotų protezų kaina yra gerokai aukštesnė nei išimamų. Pastarieji siūlomi tada, kai nėra galimybės jų fiksuoti ant natūralių dantų ar jų implantų.

 
„Jei žmogus turi užtektinai išsaugotų savų dantų, kurie gali būti kaip atrama dantų protezams pritvirtinti, galima svarstyti ir apie fiksuojamų protezų galimybę. Juos taip pat galima tvirtinti ir ant dantų implantų. Nors toks kelias yra kiek sudėtingesnis ir brangesnis, sėkmingai taikomas“, - pasakoja odontologė.
B.Daujotė įspėja, kad svarstant fiksuoti protezus ant paciento atraminių dantų svarbu įvertinti šių būklę – reikia įsitikinti, kad jie laikysis nesugedę bent dešimtmetį. Priešingu atveju, sugedus natūraliems atraminiams dantims, kad juos būtų galima sugydyti, teks išimti ir užfiksuotus protezus, vėliau juos pakeičiant naujais.

 
Svarbi kruopšti priežiūra
Išimami protezai, anot gydytojos B.Daujotės, pacientams dažnai sukelia diskomfortą. Mat reikia laiko prie jų priprasti, o specialisto kėdėje dar bent penkissyk apsilankyti ieškant patogiausios jų padėties, kad protezai nespaustų, būtų atitaikyti pagal žandikaulį ir neslankiotų.
„Ateiti pakartotinai pritaikyti protezų yra būtina. Kitu atveju pacientai ima skųstis, kad šie nepatogūs, slankioja. Periodiškai pakoreguoti ir papildyti dantų protezus reikalinga kas dvejus trejus metus“, - aiškina odontologė. Mat bėgant metams kaulinis audinys tirpta, o protezuose susidaro tarpai, todėl šie ima prasčiau laikytis.
 
B.Daujotė sako, jog pasitaiko atvejų, kai dėl netipiškos žandikaulio anatomijos ar jau sutirpusio kaulo tiesiog negalima užtikrinti gero išimamų protezų laikymosi. Tuo atveju gydytoja pataria išmėginti specialius dantų protezų lipdukus ar fiksuojamuosius klijus, kurie padėtį kiek pagerina.
Taip pat, odontologės teigimu, išimami protezai reikalauja kruopštesnės higienos. Mat prastai išvalyti jie gali sukelti burnos gleivinės uždegimą ar grybelį. Tuomet pacientai jaučia deginimą, griaužimą ar sausumo pojūtį.

 
„Tai dažnai pasitaikantys nusiskundimai, todėl nešiojantiesiems išimamus protezus rekomenduojama po kiekvieno valgio juos kruopščiai išvalyti specialiai tam pritaikytu minkštu dantų šepetėliu. Jei tokios galimybės nėra, bent nuplauti po tekančiu šiltu vandeniu. Be to, taip pat labai svarbu gerai iššveisti būtent tą protezų pusę, kuri remiasi į gleivinę“, - aiškina B.Daujotė ir priduria, kad pacientams, neprižiūrintiems dantų protezų, dažniausiai nustatomi akmenys arba minkštų apnašų susidarymas.


Tarp kitko
Fiksuoti dantų protezai, tokie kaip vainikėliai, daliniai vainikėliai, venyrai, tiltai ant dantų ar implantų pritvirtinami prie likusių žmogaus dantų burnoje ar jo dantų implantų, kurie tampa atrama protezui ir nėra išimami. Fiksuotų protezų tikslas atkurti nuosavų dantų pojūtį.

Dantų protezavimas ir kokybiški protezai

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Zdanovič: esame nebe sekretorės, o tikros slaugytojos

    A.Zdanovič: esame nebe sekretorės, o tikros slaugytojos

    „Valstybiniame sektoriuje, priešingai nei privačiame, šypsausi ne iš baimės neįtikti žmogui, kuris už p...
    Medicininės reabilitacijos specialistų mokymuose – dėmesys žinioms ir gerai savijautai

    Medicininės reabilitacijos specialistų mokymuose – dėmesys žinioms ir gerai savijautai

    Klinikiniai testavimai, darbas reabilitologų komandoje, atsparumas stresui – šių ir daugelio kitų dalykų žinias Lietu...

    Budinti vaistinė


    Ministerijos pasiteisinimas sukasi prieš ją pačią

    Ministerijos pasiteisinimas sukasi prieš ją pačią

    Netylant kalboms apie inovatyvių vaistų trūkumą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplatino pranešimą, esą didelė...
    Lietuvos vaistinių asociacija ir LSMU sveikatos ministrę kviečia atkreipti dėmesį į nerimą keliančią vaistininkų situaciją

    Lietuvos vaistinių asociacija ir LSMU sveikatos ministrę kviečia atkreipti dėmesį į nerimą keliančią vaistininkų situaciją

    Nors farmacijos ir farmakotechnikos studijų diplomas suteikia kone šimtaprocentinę galimybę įsidarbinti, Lietuvos vaistinių...

    razinka


    Sveika šeima


    Kas svarbiausia išeinančiajam?

    Slaugos ligoninėje dvasine asistente dirbanti Magdalena Krasauskaitė daug metų rūpinasi sunkiai sergančiais žmonėmis, o prireikus – palydi juos į amžinybę. „Žmogus kenčia ne tik fizines, bet ir dvasines kančias. Jos gali būti ir ligų, ir sunkaus atsisveikinimo su gyvenimu šiame pasaulyje priežastis“, – ...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    LEGO herojai moko pastebėti nematomą negalią

    Rampos neįgaliųjų vežimėliams, specialūs ženklai automobiliams, pritaikyti tualetai – visa tai padeda atpažinti žmones, kuriems reikia pagalbos. Bet kaip atpažinti negalią, kurios nematyti? Jungtinėje Karalystėje kas penktas žmogus turi negalią, tačiau net 80 proc. jų neturi jokių išorinių požymių. Nuo depresijos kenčian...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Samsara: regresijos terapija
    Henrikas Vaitiekūnas Samsara: regresijos terapija
    Amžėjimas ir mažėjimas
    Gediminas Karoblis Amžėjimas ir mažėjimas
    Ar Lietuvoje yra prieinama psichoterapija?
    Paulius Skruibis Ar Lietuvoje yra prieinama psichoterapija?

    Naujas numeris