Atostogos „padovanojo“ pūslelinę

Aigustė Tavoraitė
2018-08-23
Po atostogų „parsivežiau“ nemalonią bėdą – pūslelinę. Anksčiau niekada su ja nesusidūriau. Kaip reikėtų numalšinti nemalonų tvinksėjimą, ką daryti, kad pūslelinė greičiau praeitų?
Dovydas, 30
Atostogos „padovanojo“ pūslelinę
Pūslelėms jau pasirodžius vaistai, skirti gydyti herpes virusą, nebus veiksmingi. Juos naudoti reikėtų tuomet, kai žmogus jaučia tą pūslelę dar tik kylant. Kitu atveju pirmoji pagalba – džiovinantį poveikį turinčios priemonės.

Turintieji herpes virusą žino, kad kartais pakanka visai nedaug – šaltų maudynių ar temperatūrų kontrasto, didesnio streso – ir pūslelė jau „puošia“ veidą. Vis dėlto vaistai pūslelinei gydyti bus veiksmingi tik, jei bus vartojami laiku, primena gydytojai.

 
Atsako specialistas

VUL Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Jonas Lauraitis:

- Pūslelėms jau pasirodžius vaistai, skirti gydyti herpes virusą, nebus veiksmingi. Juos naudoti reikėtų tuomet, kai žmogus jaučia tą pūslelę dar tik kylant. Kitu atveju pirmoji pagalba – džiovinantį poveikį turinčios priemonės. Jau iškilus pūslelei reiktų naudoti dezinfekatorių, cinko tepalą. Neretai šiam tikslui žmonės pasitelkia net dantų pastą.
 
Jei herpes virusas jau „apsigyveno“ organizme, ligai paūmėti tereikia palankios terpės. Todėl toks žmogus turėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, neperšalti, nesimaudyti šaltame vandenyje, nebūti arti užsikrėtusio žmogaus, nesibučiuoti su sergančiuoju. Ši liga nėra pagydoma ir linkusi kartotis. Jei ji vargina dažnai, reikėtų pagalvoti apie gydymo ciklą geriamaisiais vaistais. Tačiau tam reikalinga pasitarti su gydytoju.
 
Apsaugoti nuo ligos ar jos paūmėjimo gali nebent stiprus imunitetas. Kartais ir sunku paaiškinti, kodėl vieni turi didesnį polinkį susirgti šiuo virusu, o kiti – ne.

Peršalimai, maudymasis šaltame vandenyje turi įtakos ir lytinių organų pūslelinei atsirasti. Gydymas šiuo atveju kiek skiriasi – ligai kartojantis dažniau skiriame vaistus. Tačiau kartais galima apsigauti herpes virusu palaikius kitą ligą, tad būtinai reikia pasirodyti gydytojui.

 
Svarbu
Norint „pagauti“ pūslelinę reikia laiku, vos pajutus, kad kyla pūslelė (apie tai įspėja lengvas kutenimas, dilgčiojimas) užtepti specialaus vaisto-kremo. Tą reikėtų padaryti per valandą. Tokio vaisto visada reikėtų turėti po ranka – vieną tūbelę visada nešiotis rankinėje, o kitą turėti namuose. Net ir nubudus vidury nakties ir pajutus dilgčiojimą reikia nepatingėti atsikelti įmasažuoti vaisto.

 
Verta žinoti
Tačiau pūslelinę „pabudinti“ gali bet koks organizmo diskomfortas – tiek jei žmogus bendrai sunegalavo, peršalo, apsinuodijo maistu ar jei supūliavo dantis. Vos tik krenta imunitetas, herpesas nesnaudžia.
Labai svarbu nepamiršti ir vitaminų. Jei žmogus nealergiškas, esant paūmėjimui visada rekomenduojamos didelės B grupės vitaminų dozės, kartais jos net leidžiamos į raumenis. Tai padeda išvengti liekamųjų reiškinių, neuralginių skausmų ir pan.
Nepamirškite organizmui reikalingų medžiagų – vitamino C, cinko, magnio, ypač B6 ir B12, kurie geba saugoti nuo pūslelinės.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris