Atostogos „padovanojo“ pūslelinę

Aigustė Tavoraitė
2018-08-23
Po atostogų „parsivežiau“ nemalonią bėdą – pūslelinę. Anksčiau niekada su ja nesusidūriau. Kaip reikėtų numalšinti nemalonų tvinksėjimą, ką daryti, kad pūslelinė greičiau praeitų?
Dovydas, 30
Atostogos „padovanojo“ pūslelinę
Pūslelėms jau pasirodžius vaistai, skirti gydyti herpes virusą, nebus veiksmingi. Juos naudoti reikėtų tuomet, kai žmogus jaučia tą pūslelę dar tik kylant. Kitu atveju pirmoji pagalba – džiovinantį poveikį turinčios priemonės.

Turintieji herpes virusą žino, kad kartais pakanka visai nedaug – šaltų maudynių ar temperatūrų kontrasto, didesnio streso – ir pūslelė jau „puošia“ veidą. Vis dėlto vaistai pūslelinei gydyti bus veiksmingi tik, jei bus vartojami laiku, primena gydytojai.

 
Atsako specialistas

VUL Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Jonas Lauraitis:

- Pūslelėms jau pasirodžius vaistai, skirti gydyti herpes virusą, nebus veiksmingi. Juos naudoti reikėtų tuomet, kai žmogus jaučia tą pūslelę dar tik kylant. Kitu atveju pirmoji pagalba – džiovinantį poveikį turinčios priemonės. Jau iškilus pūslelei reiktų naudoti dezinfekatorių, cinko tepalą. Neretai šiam tikslui žmonės pasitelkia net dantų pastą.
 
Jei herpes virusas jau „apsigyveno“ organizme, ligai paūmėti tereikia palankios terpės. Todėl toks žmogus turėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, neperšalti, nesimaudyti šaltame vandenyje, nebūti arti užsikrėtusio žmogaus, nesibučiuoti su sergančiuoju. Ši liga nėra pagydoma ir linkusi kartotis. Jei ji vargina dažnai, reikėtų pagalvoti apie gydymo ciklą geriamaisiais vaistais. Tačiau tam reikalinga pasitarti su gydytoju.
 
Apsaugoti nuo ligos ar jos paūmėjimo gali nebent stiprus imunitetas. Kartais ir sunku paaiškinti, kodėl vieni turi didesnį polinkį susirgti šiuo virusu, o kiti – ne.

Peršalimai, maudymasis šaltame vandenyje turi įtakos ir lytinių organų pūslelinei atsirasti. Gydymas šiuo atveju kiek skiriasi – ligai kartojantis dažniau skiriame vaistus. Tačiau kartais galima apsigauti herpes virusu palaikius kitą ligą, tad būtinai reikia pasirodyti gydytojui.

 
Svarbu
Norint „pagauti“ pūslelinę reikia laiku, vos pajutus, kad kyla pūslelė (apie tai įspėja lengvas kutenimas, dilgčiojimas) užtepti specialaus vaisto-kremo. Tą reikėtų padaryti per valandą. Tokio vaisto visada reikėtų turėti po ranka – vieną tūbelę visada nešiotis rankinėje, o kitą turėti namuose. Net ir nubudus vidury nakties ir pajutus dilgčiojimą reikia nepatingėti atsikelti įmasažuoti vaisto.

 
Verta žinoti
Tačiau pūslelinę „pabudinti“ gali bet koks organizmo diskomfortas – tiek jei žmogus bendrai sunegalavo, peršalo, apsinuodijo maistu ar jei supūliavo dantis. Vos tik krenta imunitetas, herpesas nesnaudžia.
Labai svarbu nepamiršti ir vitaminų. Jei žmogus nealergiškas, esant paūmėjimui visada rekomenduojamos didelės B grupės vitaminų dozės, kartais jos net leidžiamos į raumenis. Tai padeda išvengti liekamųjų reiškinių, neuralginių skausmų ir pan.
Nepamirškite organizmui reikalingų medžiagų – vitamino C, cinko, magnio, ypač B6 ir B12, kurie geba saugoti nuo pūslelinės.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica