Atostogos „padovanojo“ pūslelinę

Aigustė Tavoraitė
2018-08-23
Po atostogų „parsivežiau“ nemalonią bėdą – pūslelinę. Anksčiau niekada su ja nesusidūriau. Kaip reikėtų numalšinti nemalonų tvinksėjimą, ką daryti, kad pūslelinė greičiau praeitų?
Dovydas, 30
Atostogos „padovanojo“ pūslelinę
Pūslelėms jau pasirodžius vaistai, skirti gydyti herpes virusą, nebus veiksmingi. Juos naudoti reikėtų tuomet, kai žmogus jaučia tą pūslelę dar tik kylant. Kitu atveju pirmoji pagalba – džiovinantį poveikį turinčios priemonės.

Turintieji herpes virusą žino, kad kartais pakanka visai nedaug – šaltų maudynių ar temperatūrų kontrasto, didesnio streso – ir pūslelė jau „puošia“ veidą. Vis dėlto vaistai pūslelinei gydyti bus veiksmingi tik, jei bus vartojami laiku, primena gydytojai.

 
Atsako specialistas

VUL Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Jonas Lauraitis:

- Pūslelėms jau pasirodžius vaistai, skirti gydyti herpes virusą, nebus veiksmingi. Juos naudoti reikėtų tuomet, kai žmogus jaučia tą pūslelę dar tik kylant. Kitu atveju pirmoji pagalba – džiovinantį poveikį turinčios priemonės. Jau iškilus pūslelei reiktų naudoti dezinfekatorių, cinko tepalą. Neretai šiam tikslui žmonės pasitelkia net dantų pastą.
 
Jei herpes virusas jau „apsigyveno“ organizme, ligai paūmėti tereikia palankios terpės. Todėl toks žmogus turėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, neperšalti, nesimaudyti šaltame vandenyje, nebūti arti užsikrėtusio žmogaus, nesibučiuoti su sergančiuoju. Ši liga nėra pagydoma ir linkusi kartotis. Jei ji vargina dažnai, reikėtų pagalvoti apie gydymo ciklą geriamaisiais vaistais. Tačiau tam reikalinga pasitarti su gydytoju.
 
Apsaugoti nuo ligos ar jos paūmėjimo gali nebent stiprus imunitetas. Kartais ir sunku paaiškinti, kodėl vieni turi didesnį polinkį susirgti šiuo virusu, o kiti – ne.

Peršalimai, maudymasis šaltame vandenyje turi įtakos ir lytinių organų pūslelinei atsirasti. Gydymas šiuo atveju kiek skiriasi – ligai kartojantis dažniau skiriame vaistus. Tačiau kartais galima apsigauti herpes virusu palaikius kitą ligą, tad būtinai reikia pasirodyti gydytojui.

 
Svarbu
Norint „pagauti“ pūslelinę reikia laiku, vos pajutus, kad kyla pūslelė (apie tai įspėja lengvas kutenimas, dilgčiojimas) užtepti specialaus vaisto-kremo. Tą reikėtų padaryti per valandą. Tokio vaisto visada reikėtų turėti po ranka – vieną tūbelę visada nešiotis rankinėje, o kitą turėti namuose. Net ir nubudus vidury nakties ir pajutus dilgčiojimą reikia nepatingėti atsikelti įmasažuoti vaisto.

 
Verta žinoti
Tačiau pūslelinę „pabudinti“ gali bet koks organizmo diskomfortas – tiek jei žmogus bendrai sunegalavo, peršalo, apsinuodijo maistu ar jei supūliavo dantis. Vos tik krenta imunitetas, herpesas nesnaudžia.
Labai svarbu nepamiršti ir vitaminų. Jei žmogus nealergiškas, esant paūmėjimui visada rekomenduojamos didelės B grupės vitaminų dozės, kartais jos net leidžiamos į raumenis. Tai padeda išvengti liekamųjų reiškinių, neuralginių skausmų ir pan.
Nepamirškite organizmui reikalingų medžiagų – vitamino C, cinko, magnio, ypač B6 ir B12, kurie geba saugoti nuo pūslelinės.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris