Vasaris – burnos vėžio prevencijos mėnuo

www.lsveikata.lt
2017-02-07
Antrus metus iš eilės Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijomis, vasarį skelbia burnos vėžio prevencijos mėnesiu.
Vasaris – burnos vėžio prevencijos mėnuo

Organizuojamos burnos vėžio prevencijos dienos, kurių metu pacientai nemokamai bus tikrinami dėl šios onkologinės ligos. Iniciatyva startavo keturiose ligoninėse, o šiemet pacientai gali pasitikrinti VUL Žalgirio klinikoje, Nacionaliniame vėžio institute, LSMUL Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Šiaulių centro poliklinikoje, Panevėžio miesto odontologijos poliklinikoje ir keliose privačiose klinikose. Projektą remia LR odontologų rūmai, VU Medicinos fakulteto Odontologijos institutas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
 

Pasaulyje ir Lietuvoje daugiau nei pusė atvejų burnos vėžys diagnozuojamas jau esant vėlyvos stadijos ligai.
Nors žinomi burnos vėžio susiformavimo riziką didinantys  veiksniai (rūkymas, alkoholio vartojimas, UV spinduliuotės poveikis, žmogaus papilomos virusas, prasta burnos sveikatos būklė ir nepilnavertė mityba), visgi ligos paplitimas nemažėja ir diagnozuojama ji vėlai, kas lemia didelį mirštamumą.
 
Burnos vėžys greitai plinta. Ir tai yra viena priežasčių, kodėl liga diagnozuojama vėlai, todėl negalima ignoruoti kelias savaites negyjančio darinio burnoje. Burnos gleivinės pokyčiai, tokie kaip dėmės, opos ar gumbai, ypatingai, negyjantis 2 savaites ir ilgiau reiškia, kad laikas kreiptis į gydytoją odontologą.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica