Suspėsime ne tik į auksines, bet ir deimantines valandas

Deimantė Zailskaitė
2015-12-11
Panašu, kad nuo šiol Vilniaus savivaldybės darbuotojai bei svečiai, atvykstantys spręsti problemų, galės būti ramūs. Miokardo infarkto prevencijos savaitės proga savivaldybei padovanotas automatinis defibriliatorius, kad staiga ir netikėtai įvykus nelaimei, būtų galima išgelbėti žmogaus gyvybę.
Suspėsime ne tik į auksines, bet ir deimantines valandas
Lietuvos širdies asociacija, kartu su įmone UAB

Sostinės savivaldybėje ne tik didelė žmonių koncentracija, tad bet kuriam jų gali sušlubuoti sveikata ir prireikti skubios medikų pagalbos. Kaip žinia, į savivaldybę žmonės atvyksta dėl įvairių problemų. Dažnas jų nėra jaunas, neretai būna susijaudinęs – taigi ir neapsaugotas nuo miokardo infarkto. Nuo šiol saugumą garantuos automatinis defibriliatorius.

Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas viliasi, kad šio prietaiso nereikės dažnai išsitraukti.
„Kaip gerai savivaldybė dirba prevencijos srityje, kokią iniciatyvą rodo, kokias programas finansuoja, nuo to dažnai priklauso, kokius gyvenimo įgūdžius ir įpročius perima Vilniaus gyventojai. Todėl bendradarbiavimas tarp gydymo įstaigų ir savivaldybės, kaip atsakingos už tam tikras visuomenės sveikatos funkcijas, yra labai reikalingas bei svarbus. Kitų metų biudžete ruošiame ir numatome ne vieną priemonę, susijusią su visuomenės sveikata, gerų gyvenimo įgūdžių formavimu. Be abejo, tai yra žalingų įpročių atsisakymas, sveikatos mitybos propagavimas ir panašiai. Tikimės, kad negera statistika mažės. Šiuo metu, pagal mūsų duomenis, per mėnesį sostinės greitosios medicininės pagalbos stotis apie aštuoniasdešimt devyniasdešimt atvejų važiuoja pagal tokius iškvietimus, kurie yra susiję su miokardo infarktu, kitomis širdies ligomis“, - sakė sveikatos sritį savivaldybėje kuruojantis G.Paluckas.

Ištikus miokardo infarktui, svarbiausia laiku kreiptis pagalbos į medikus. Per pirmąsias dvi tris valandas, kurios yra vadinamos auksinėmis, nuo širdies smūgio pradžios suteikta profesionali medicinos pagalba gali išgelbėti gyvybę kone kiekvienam pacientui. Atidaryme dalyvavę svečiai džiaugėsi, kad nuo šiol, kai savivaldybėje stovės automatinis defibriliatorius, bus suspėjama ne tik į auksines, bet ir deimantines valandas.

„Nė vienas nesame apsaugotas nuo miokardo infarkto. Turbūt Lietuvoje apie dvidešimt trisdešimt miokardo infarktų įvyksta kiekvieną dieną, - sakė Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas prof. Pranas Šerpytis. - Šių metų Europos gaivinimo tarybos išleistos naujos gairės, kurios propaguoja tokių pacientų gaivinimo mokymą visuomenėje. Jeigu ištikus miokardo infarktui, asmenį pradėtų gaivinti šalia esantys žmonės ir tai darytų taisyklingai, išgelbėtume du tris kartus daugiau gyvybių.

Rekomendacijose defibriliatorius įvardinamas kaip efektyviausia pirminė pagalba ištikus staigiai mirčiai. Todėl mūsų siekis, kad defibriliatorius ilgainiui taptų prieinamas visiems žmonėms visose institucijose.
Keliaudami matome, kad Europos valstybėse kiekviename oro uoste, lėktuve, kiekvienoje geležinkelio stotyje yra defibriliatoriai. Vokietijoje, prie kiekvieno miesto plano matysite, kur yra pastatytas toks aparatas.
Džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto savivaldybė irgi turės tokį prietaisą, kuris labai paprastai naudojamas. Kol gydytojas atvyks, galima panaudoti šį prietaisą ir išgelbėti žmogui gyvybę.“


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...
  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  Šešiametė Adrijana po kelerių metų vaikščiojimo tik su ramentais pagaliau lengviau atsikvėps. Vaikų ligoninėj...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica