Suspėsime ne tik į auksines, bet ir deimantines valandas

Deimantė Zailskaitė
2015-12-11
Panašu, kad nuo šiol Vilniaus savivaldybės darbuotojai bei svečiai, atvykstantys spręsti problemų, galės būti ramūs. Miokardo infarkto prevencijos savaitės proga savivaldybei padovanotas automatinis defibriliatorius, kad staiga ir netikėtai įvykus nelaimei, būtų galima išgelbėti žmogaus gyvybę.
Suspėsime ne tik į auksines, bet ir deimantines valandas
Lietuvos širdies asociacija, kartu su įmone UAB

Sostinės savivaldybėje ne tik didelė žmonių koncentracija, tad bet kuriam jų gali sušlubuoti sveikata ir prireikti skubios medikų pagalbos. Kaip žinia, į savivaldybę žmonės atvyksta dėl įvairių problemų. Dažnas jų nėra jaunas, neretai būna susijaudinęs – taigi ir neapsaugotas nuo miokardo infarkto. Nuo šiol saugumą garantuos automatinis defibriliatorius.

Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas viliasi, kad šio prietaiso nereikės dažnai išsitraukti.
„Kaip gerai savivaldybė dirba prevencijos srityje, kokią iniciatyvą rodo, kokias programas finansuoja, nuo to dažnai priklauso, kokius gyvenimo įgūdžius ir įpročius perima Vilniaus gyventojai. Todėl bendradarbiavimas tarp gydymo įstaigų ir savivaldybės, kaip atsakingos už tam tikras visuomenės sveikatos funkcijas, yra labai reikalingas bei svarbus. Kitų metų biudžete ruošiame ir numatome ne vieną priemonę, susijusią su visuomenės sveikata, gerų gyvenimo įgūdžių formavimu. Be abejo, tai yra žalingų įpročių atsisakymas, sveikatos mitybos propagavimas ir panašiai. Tikimės, kad negera statistika mažės. Šiuo metu, pagal mūsų duomenis, per mėnesį sostinės greitosios medicininės pagalbos stotis apie aštuoniasdešimt devyniasdešimt atvejų važiuoja pagal tokius iškvietimus, kurie yra susiję su miokardo infarktu, kitomis širdies ligomis“, - sakė sveikatos sritį savivaldybėje kuruojantis G.Paluckas.

Ištikus miokardo infarktui, svarbiausia laiku kreiptis pagalbos į medikus. Per pirmąsias dvi tris valandas, kurios yra vadinamos auksinėmis, nuo širdies smūgio pradžios suteikta profesionali medicinos pagalba gali išgelbėti gyvybę kone kiekvienam pacientui. Atidaryme dalyvavę svečiai džiaugėsi, kad nuo šiol, kai savivaldybėje stovės automatinis defibriliatorius, bus suspėjama ne tik į auksines, bet ir deimantines valandas.

„Nė vienas nesame apsaugotas nuo miokardo infarkto. Turbūt Lietuvoje apie dvidešimt trisdešimt miokardo infarktų įvyksta kiekvieną dieną, - sakė Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas prof. Pranas Šerpytis. - Šių metų Europos gaivinimo tarybos išleistos naujos gairės, kurios propaguoja tokių pacientų gaivinimo mokymą visuomenėje. Jeigu ištikus miokardo infarktui, asmenį pradėtų gaivinti šalia esantys žmonės ir tai darytų taisyklingai, išgelbėtume du tris kartus daugiau gyvybių.

Rekomendacijose defibriliatorius įvardinamas kaip efektyviausia pirminė pagalba ištikus staigiai mirčiai. Todėl mūsų siekis, kad defibriliatorius ilgainiui taptų prieinamas visiems žmonėms visose institucijose.
Keliaudami matome, kad Europos valstybėse kiekviename oro uoste, lėktuve, kiekvienoje geležinkelio stotyje yra defibriliatoriai. Vokietijoje, prie kiekvieno miesto plano matysite, kur yra pastatytas toks aparatas.
Džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto savivaldybė irgi turės tokį prietaisą, kuris labai paprastai naudojamas. Kol gydytojas atvyks, galima panaudoti šį prietaisą ir išgelbėti žmogui gyvybę.“


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris