Sostinėje skandalas dėl infekcijos mokykloje

Gintarė Kaminskienė
2016-03-14
Neseniai sostinėje kilo ažiotažas dėl trečdalio vemiančių Emilijos Pliaterytės progimnazijos mokinių. Pasklido kalbos, kad dėl to gali būti kalta mokykloje veikianti valgykla. Valstybinė veterinarijos tarnyba po patikrinimo porai savaičių uždarė mokyklos valgyklą. Mokinių tėvai šnabždasi, kad čia teikiamo maisto kokybė seniai verčia abejoti.
Tačiau mokyklos direktorius ramina – dėl situacijos išpūstas burbulas ir tiek.
Sostinėje skandalas dėl infekcijos mokykloje

Kalta valgykla ar Kaziuko mugė?
Viena iš Emilijos Pliaterytės progimnaziją lankančių vaikų mamų (vardas redakcijai žinomas – aut. past.) „Lietuvos sveikatą“ informavo, kad mokykloje patvirtina adenoviruso diagnozė. Vaikai paleisti namo, o progimnazijoje atlikta dezinfekcija. Pasak jos, yra vaikų, kurie net guli ligoninėje, kitus pykina, jie viduriuoja.
 

Moteris įsitikinusi, kad viruso židinys – mokyklos valgykla. „Valgykloje rasta daug pažeidimų ir vyksta tyrimas. Girdėjau, kad vieną bloguojanti vaiką išvežė iš mokyklos net su greitąją“, – pasakojo susirūpinusi mama.
Tačiau tarp pačių moksleivių pasklidusi versija, kad viruso protrūkis galėjo kilti dėl praėjusią savaitę vykusios Kaziuko mugės, kur visi vaišinosi iš namų atsineštomis gėrybėmis.
 
Situacija perdėta
Mokyklos direktorius Gintaras Alfonsas Petronis, paklaustas apie mokinių sveikatos būklę, praėjusį antradienį  patikino, kad situacija gerėja. „Nedalyvaujančių pamokose mokinių skaičius siekia apie šešiolika procentų, iš kurių mažiau nei pusė yra nedalyvaujančių dėl ligos. Kiti vaikai į mokyklą neatvyko dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, tėvai neleidžia, mat kilo ažiotažas dėl didžiausios epidemijos. Niekas nesupranta, kas tas adenovirusas ir nežino, kad tokia diagnozė vaikui buvo tik viena“, – kalbėjo mokyklos vadovas.
 
Pasak jo, nieko keista, kai vaikas pradeda vemti ir viduriuoti ir kyla įtarimų dėl maisto. „Pirmą kartą apie tai, kad vaikai bloguoja sužinojome ketvirtadienį. O trečiadienį veterinarijos tarnyba kaip tik buvo atvykusi ir darė patikrinimą. Pasak jų, maistas buvo paruoštas tinkamai. Ketvirtadienį dar kartą buvo vykdytas išsamus patikrinimas Laikinai valgyklos veikla buvo sustabdyta ir karšto maisto negamina“, – patikino G.A.Petronis.

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai neradus patogeninių organizmų nei maisto produktų nei paimtuose nuo paviršiaus mėginiuose, valgykla toliau gali tęsti savo darbą.

 
Komentaras
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Zdanevičienė:

- Vilniaus visuomenės sveikatos centras yra gavęs tik vieną pranešimą iš gydymo įstaigos apie nenustatytos kilmės žarnyno infekcijos atvejį, susirgo Jūsų minimos gimnazijos mokinys. Deja, pasakyti, kokia būtent tai buvo infekcija, negalime, nes gydymo įstaigos pranešime tokios informacijos nepateikta.
Kadangi kiti šios gimnazijos mokiniai į gydytojus, tikėtina, nesikreipė, Vilniaus visuomenės sveikatos centras neturėjo galimybės nustatyti protrūkį šioje mokykloje. Mokyklos administracija konkrečios informacijos apie tai, kodėl tiek daug vaikų nelanko, taip pat kol kas pateikti negali. Vaikų nelankymo priežastys paaiškės jiems sugrįžus į mokyklą ir pateikus gydytojo pažymas ar tėvų rašytinius paaiškinimus.
 
Vilniaus visuomenės sveikatos centras epidemiologinį tyrimą, kurio tikslas – užkirsti kelią tolesniam infekcijos plitimui, gali pradėti tik gavęs patvirtintus pranešimus iš gydymo įstaigų apie įtariamos arba nustatytos užkrečiamosios ligos atvejus. Šiuo atveju, kaip jau minėjome, yra gautas tik vienas pranešimas, tad protrūkio tyrimas nebuvo pradėtas. Tačiau telefonu gavus mokinių tėvų pranešimų apie mokykloje susiklosčiusią situaciją, inicijuotas patikrinimas, siekiant įsitikinti, kaip mokykloje laikomasi higienos normų reikalavimų. Turime atvejį, kai vaikas susirgo ir atsigulė į ligoninę, tačiau priežasčių nežinome. Tyrimas tęsiamas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Budinti vaistinė


  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

  Sveika šeima


  Naminiai ledai – laisvė fantazijai

  Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Susipažinkite su apgaule: netikros ligos istorijos internete

  Kartu su naujomis bendravimo galimybėmis internetu, atsivėrė ir papildomos grėsmės. Alabamos universiteto klinikinės psichiatrijos profesorius dr. Marcas Feldmanas teigia, kad kuriasi nauja pacientų grupė – „Miunhauzenai internete“, kurie suvaidina ligą, siekdami dėmesio. Apie vieną tokį atvejį pasakoja detektyvė Taryn Wright ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica