Paroda „Sveikatos dienos“: daugėja žmonių, neabejingų sveikatai

www.lsveikata.lt
2016-02-22
Kasmet kelios dešimtys tūkstančių gyventojų į tradicinę sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodą „Sveikatos dienos“ vis dažniau ateina ieškoti atsakymų į klausimus, ne kaip pasveikti ir nesirgti, o kaip gyventi sveikai, ilgai ir laimingai.
Vasario 26–28 dienomis Kauno futbolo manieže (Aukštaičių g. 51, Kaunas) šurmuliuos tradicinė sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“, kurioje šios srities produkciją pristatys 115 dalyvių. Tikimasi, kad paroda sulauks nemažiau lankytojų nei pernai – joje turėtų apsilankyti apie 25 tūkst. žmonių, neabejingų savo sveikatai.
Paroda „Sveikatos dienos“: daugėja žmonių, neabejingų sveikatai
Šiemet, kaip ir pernai, parodoje daug dėmesio bus skiriama vaiko sveikatai. Šiuo tikslu veiks atskira erdvė „Sveikas vaikas“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžia kaip fizinės, protinės ir socialinės gerovės būseną. Sveikatos ugdymas yra jos stiprinimo pagrindas, kuris skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi. Tai labai svarbu, nes sveikata net 50 proc. priklauso nuo paties individo elgesio. Vis dažniau pabrėžiamas sveikos gyvensenos ir sveikatos ryšys, o žmonių atsakomybė už savo pačių sveikatą ir gerą savijautą nuolat didėja. Tai iliustruoja ir Lietuvoje organizuojamos parodos „Sveikatos dienos“ kasmet augantis dalyvių ir lankytojų skaičius.
 
„Gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur tarp daugybės mados, įvaizdžio, kūno kulto ir reklamų gausos neretai imame nesusigaudyti, pradedame dar daugiau vartoti, tačiau tuo pačiu tampame pasyvūs savo sveikatos atžvilgiu ir savo elgesiu net imame ją žaloti. Įvairiais tyrimais yra įrodyta, kad keičiant savo gyvenimo įpročius galima išvengti daugelio ligų ir net prailginti savo gyvenimo trukmę. Pasiūlymą tai padaryti gaus kiekvienas parodos „Sveikatos dienos“ lankytojas“, - sako Jurgita Kasparavičienė, parodą „Sveikatos dienos“ organizuojančios bendrovės „Ekspozicijų centras“ projektų vadovė.
 
Anot jos, į parodą atvykstančių lankytojų lūkesčiai yra labai įvairūs – vieni yra tikri sveikuoliai ir ieško, kaip dar galėtų pakelti savo gyvenimo kokybę, kiti sveikata rūpinasi pasyviau, bet ieško motyvacijos gyventi sveikiau, dar kitus atveda užklupę sveikatos sutrikimai, su kuriais žmonės bando kovoti iš esmės keisdami savo gyvenimo būdą ir parodoje turi puikią progą vienoje vietoje gauti daug naudingos ir kvalifikuotos informacijos.

Parodos lankytojų laukia ne tik tradiciniai parodos dalyvių prisistatymai, bet ir aktualių temų gausi seminarų programa ir šiemet pirmą kartą organizuojama „Sporto mugė“.

Sveiko gyvenimo įpročiai nuo vaikystės 
Šiemet, kaip ir pernai, parodoje daug dėmesio bus skiriama vaiko sveikatai. Šiuo tikslu veiks atskira erdvė „Sveikas vaikas“.
„Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys, skatinantis atsakomybę už savo sveikatą. Parodos metu patogiai ir koncentruotai bus pristatyti sveiko vaiko augimui reikalingi produktai, aktualios paslaugos ir profesionalios konsultacijos“, - sako J.Kasparavičienė. Pasak jos, parodos metu tėveliai galės gauti daugeliui itin aktualias vaikų judesio ir burnos higienos konsultacijas, o vaikų dantų sveikatos ir burnos higienos būklę vietoje nustatys patyrę odontologai.
 
Parodos seminarų dalyje vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys skaitys pranešimą apie socialinio emocinio ugdymo įgūdžius, kaip vaiko ir šeimos psichikos sveikatos pagrindą. Apie vaikų auginimą be streso ir auklėjimo provokacijas atskirame seminare kalbės šeimos santykių bei saviugdos mokovas Vaidas Arvasevičius. Apie svarbiausius vaikų ir kūdikių mitybos klausimus kalbės gydytoja homeopatė Aiva Vaivarienė.
Parodoje dalyvaujanti Kauno privati psichinės sveikatos priežiūros klinika „Romuvos klinika“ ves atskirą seminarą visą šeimai „Vyras, moteris, vaikas, šeima: galimos psichologinės problemos ir jų sprendimo būdai“.
 
Seminaruose – aktualiausios sveikatos temos 
Parodos „Sveikatos dienos“ lankytojai turi unikalią galimybę ne tik daug sužinoti, bet ir išmokti. Lietuvos paramedikų asociacija parodoje organizuos pirmosios pagalbos suteikimo pamokas. Mokymuose galės dalyvauti kiekvienas susidomėjęs parodos lankytojas. Į mokymus įeina: pradinis gaivinimas, užspringimas, nušalimai ir nudegimai, apsinuodijimai įvairiomis medžiagomis, kaip atpažinti insultą ar infarktą, nualpimas, saulės smūgis, pirmoji pagalba ištikus epilepsijos priepuoliui, ir kiti aktualūs klausimai. 

 
Dar daugiau žinių parodos lankytojai galės įgyti parodos seminarų salėse. Seminarai vyks  visas tris parodos dienas trijose skirtingose salėse. Šiemet daug dėmesio skiriama žaliavalgystei, vaikų sveikatai ir streso įtakai sveikatai.
 
Ypatinga šių metų parodos seminarų lektorė – Bernadette Bohan iš Airijos, kuri kalbės apie gyvąjį maistą ir kaip jis jai išgelbėjo gyvybę. Ji yra paprasta Airijos moteris, trijų vaikų mama, du kartus išsigydžiusi vėžį, visiškai pakeitusi gyvenseną ir tapusi pavyzdžiu daugeliui pasaulyje. Penkių knygų autorė, pastovi TV laidų viešnia, konferencijų lektorė JAV ir Europoje. Jos pranešimas bus verčiamas iš anglų į lietuvių kalbą.

Taip pat didelis dėmesys skiriamas vėžio prevencijai ir vėžiu sergantiems žmonėms. Antrą parodos dieną po pietų seminarų salėje Nr. 2 vyks Pagalbos onkologinėmis ligomis asociacijos (POLA) konferencija. Jos metu bus kalbama apie onkologinių ligų prevenciją, ankstyvą vėžio diagnostiką ir pasveikimą, pacientų patirtį ir asmeninius patarimus gydantis onkologinę ligą bei kitą aktualią onkologiniams pacientams informaciją.

 
Į parodą – pasitikrinti sveikatą
POLA stende nemokamai bus atliekami prostatos specifinio antigeno tyrimas vyrams ir pagrindinio skydliaukės hormono tyrimas moterims.
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende taip pat bus galima nemokamai atlikti eilę greitų medicininių tyrimų – išsimatuoti arterinį kraujo spaudimą (AKS) bei širdies ritmą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, atlikti kūno masės sudėties, riebalų ir raumenų masės, rekomenduojamo dienos kalorijų poreikio tyrimus nutukimo kontrolės prevencijai. Taip pat bus galima atlikti įvairių mikroelementų tyrimus bei gauti kuponus išsamesniems nemokamiems tyrimams atlikti laboratorijose „Sosdiagnostika“ ir „Antėja“. Profesionalūs medikai parodoje patars nuo kokių pavojingiausių ligų reikia kasmet pasitikrinti, kad ligos neištiktų netikėtai.
 
Ir pasportuoti 
Praėjusiais metais pirmą kartą parodos metu organizuotos sporto treniruotės susilaukė labai didelio parodos lankytojų dėmesio. Tai parodė, kad žmonių fizinis aktyvumas auga ir žmonėms sporto tematika darosi vis aktualesnė. Todėl šiemet šalia parodos tomis pačiomis dienomis Lietuvos sporto universiteto manieže (Aušros g. 42, Kaunas) vyks pirmoji sporto prekių, paslaugų, sporto mokyklų, sporto centrų ir klubų, būrelių ir organizacijų „Sporto mugė“. Tie kas apsilankys parodoje „Sveikatos dienos“ su tuo pačiu bilietu galės aplankyti ir „Sporto mugę“, nes du maniežai bus sujungti patogiu praėjimu. 
 
„Sporto mugėje“ veiks Aktyvi zona, kurioje parodos lankytojai galės išbandyti įvairias treniruočių programas – sportines ir masinio šokio, funkcines, korseto stiprinimo, bokso, futbolo ir net fechtavimo. Taip pat vyks įvairių sporto šakų parodomosios, pažintinės programos, kurių metu bus galima išvysti užsiėmimus ant dziudo tatamio, jogos pasirodymus ant pakabinto kamuolio ir net baidarių slalomą. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...
  Mokys, kaip vartoti vaistus

  Mokys, kaip vartoti vaistus

  „Oficialiai vaistinėse surenkamų ir sunaikinamų vaistų kiekis – 20 tonų per metus – rodo, kaip netinkamai vartojami ar neva...

  razinka


  Sveika šeima


  Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

  Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ksenotransplantacija: vis daugiau vilčių pacientams

  Daugiau negu 100 tūkst. JAV gyventojų laukia organų transplantacijų. Ksenotransplantacijos (iš gyvūno žmogui) pasiekimai laukiantiesiems gali suteikti naujų vilčių. Kovo viduryje Masačiusetso ligoninės Bostone gydytojai žmogui atliko sėkmingą kiaulės inksto persodinimą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ir turtuoliai verkia
  Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
  Kas po devintu prakaitu slypi?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
  Pavėlavęs perspaudų rinkinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

  Naujas numeris