Paroda „Sveikatos dienos“: daugėja žmonių, neabejingų sveikatai

www.lsveikata.lt
2016-02-22
Kasmet kelios dešimtys tūkstančių gyventojų į tradicinę sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodą „Sveikatos dienos“ vis dažniau ateina ieškoti atsakymų į klausimus, ne kaip pasveikti ir nesirgti, o kaip gyventi sveikai, ilgai ir laimingai.
Vasario 26–28 dienomis Kauno futbolo manieže (Aukštaičių g. 51, Kaunas) šurmuliuos tradicinė sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“, kurioje šios srities produkciją pristatys 115 dalyvių. Tikimasi, kad paroda sulauks nemažiau lankytojų nei pernai – joje turėtų apsilankyti apie 25 tūkst. žmonių, neabejingų savo sveikatai.
Paroda „Sveikatos dienos“: daugėja žmonių, neabejingų sveikatai
Šiemet, kaip ir pernai, parodoje daug dėmesio bus skiriama vaiko sveikatai. Šiuo tikslu veiks atskira erdvė „Sveikas vaikas“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžia kaip fizinės, protinės ir socialinės gerovės būseną. Sveikatos ugdymas yra jos stiprinimo pagrindas, kuris skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi. Tai labai svarbu, nes sveikata net 50 proc. priklauso nuo paties individo elgesio. Vis dažniau pabrėžiamas sveikos gyvensenos ir sveikatos ryšys, o žmonių atsakomybė už savo pačių sveikatą ir gerą savijautą nuolat didėja. Tai iliustruoja ir Lietuvoje organizuojamos parodos „Sveikatos dienos“ kasmet augantis dalyvių ir lankytojų skaičius.
 
„Gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur tarp daugybės mados, įvaizdžio, kūno kulto ir reklamų gausos neretai imame nesusigaudyti, pradedame dar daugiau vartoti, tačiau tuo pačiu tampame pasyvūs savo sveikatos atžvilgiu ir savo elgesiu net imame ją žaloti. Įvairiais tyrimais yra įrodyta, kad keičiant savo gyvenimo įpročius galima išvengti daugelio ligų ir net prailginti savo gyvenimo trukmę. Pasiūlymą tai padaryti gaus kiekvienas parodos „Sveikatos dienos“ lankytojas“, - sako Jurgita Kasparavičienė, parodą „Sveikatos dienos“ organizuojančios bendrovės „Ekspozicijų centras“ projektų vadovė.
 
Anot jos, į parodą atvykstančių lankytojų lūkesčiai yra labai įvairūs – vieni yra tikri sveikuoliai ir ieško, kaip dar galėtų pakelti savo gyvenimo kokybę, kiti sveikata rūpinasi pasyviau, bet ieško motyvacijos gyventi sveikiau, dar kitus atveda užklupę sveikatos sutrikimai, su kuriais žmonės bando kovoti iš esmės keisdami savo gyvenimo būdą ir parodoje turi puikią progą vienoje vietoje gauti daug naudingos ir kvalifikuotos informacijos.

Parodos lankytojų laukia ne tik tradiciniai parodos dalyvių prisistatymai, bet ir aktualių temų gausi seminarų programa ir šiemet pirmą kartą organizuojama „Sporto mugė“.

Sveiko gyvenimo įpročiai nuo vaikystės 
Šiemet, kaip ir pernai, parodoje daug dėmesio bus skiriama vaiko sveikatai. Šiuo tikslu veiks atskira erdvė „Sveikas vaikas“.
„Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys, skatinantis atsakomybę už savo sveikatą. Parodos metu patogiai ir koncentruotai bus pristatyti sveiko vaiko augimui reikalingi produktai, aktualios paslaugos ir profesionalios konsultacijos“, - sako J.Kasparavičienė. Pasak jos, parodos metu tėveliai galės gauti daugeliui itin aktualias vaikų judesio ir burnos higienos konsultacijas, o vaikų dantų sveikatos ir burnos higienos būklę vietoje nustatys patyrę odontologai.
 
Parodos seminarų dalyje vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys skaitys pranešimą apie socialinio emocinio ugdymo įgūdžius, kaip vaiko ir šeimos psichikos sveikatos pagrindą. Apie vaikų auginimą be streso ir auklėjimo provokacijas atskirame seminare kalbės šeimos santykių bei saviugdos mokovas Vaidas Arvasevičius. Apie svarbiausius vaikų ir kūdikių mitybos klausimus kalbės gydytoja homeopatė Aiva Vaivarienė.
Parodoje dalyvaujanti Kauno privati psichinės sveikatos priežiūros klinika „Romuvos klinika“ ves atskirą seminarą visą šeimai „Vyras, moteris, vaikas, šeima: galimos psichologinės problemos ir jų sprendimo būdai“.
 
Seminaruose – aktualiausios sveikatos temos 
Parodos „Sveikatos dienos“ lankytojai turi unikalią galimybę ne tik daug sužinoti, bet ir išmokti. Lietuvos paramedikų asociacija parodoje organizuos pirmosios pagalbos suteikimo pamokas. Mokymuose galės dalyvauti kiekvienas susidomėjęs parodos lankytojas. Į mokymus įeina: pradinis gaivinimas, užspringimas, nušalimai ir nudegimai, apsinuodijimai įvairiomis medžiagomis, kaip atpažinti insultą ar infarktą, nualpimas, saulės smūgis, pirmoji pagalba ištikus epilepsijos priepuoliui, ir kiti aktualūs klausimai. 

 
Dar daugiau žinių parodos lankytojai galės įgyti parodos seminarų salėse. Seminarai vyks  visas tris parodos dienas trijose skirtingose salėse. Šiemet daug dėmesio skiriama žaliavalgystei, vaikų sveikatai ir streso įtakai sveikatai.
 
Ypatinga šių metų parodos seminarų lektorė – Bernadette Bohan iš Airijos, kuri kalbės apie gyvąjį maistą ir kaip jis jai išgelbėjo gyvybę. Ji yra paprasta Airijos moteris, trijų vaikų mama, du kartus išsigydžiusi vėžį, visiškai pakeitusi gyvenseną ir tapusi pavyzdžiu daugeliui pasaulyje. Penkių knygų autorė, pastovi TV laidų viešnia, konferencijų lektorė JAV ir Europoje. Jos pranešimas bus verčiamas iš anglų į lietuvių kalbą.

Taip pat didelis dėmesys skiriamas vėžio prevencijai ir vėžiu sergantiems žmonėms. Antrą parodos dieną po pietų seminarų salėje Nr. 2 vyks Pagalbos onkologinėmis ligomis asociacijos (POLA) konferencija. Jos metu bus kalbama apie onkologinių ligų prevenciją, ankstyvą vėžio diagnostiką ir pasveikimą, pacientų patirtį ir asmeninius patarimus gydantis onkologinę ligą bei kitą aktualią onkologiniams pacientams informaciją.

 
Į parodą – pasitikrinti sveikatą
POLA stende nemokamai bus atliekami prostatos specifinio antigeno tyrimas vyrams ir pagrindinio skydliaukės hormono tyrimas moterims.
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende taip pat bus galima nemokamai atlikti eilę greitų medicininių tyrimų – išsimatuoti arterinį kraujo spaudimą (AKS) bei širdies ritmą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, atlikti kūno masės sudėties, riebalų ir raumenų masės, rekomenduojamo dienos kalorijų poreikio tyrimus nutukimo kontrolės prevencijai. Taip pat bus galima atlikti įvairių mikroelementų tyrimus bei gauti kuponus išsamesniems nemokamiems tyrimams atlikti laboratorijose „Sosdiagnostika“ ir „Antėja“. Profesionalūs medikai parodoje patars nuo kokių pavojingiausių ligų reikia kasmet pasitikrinti, kad ligos neištiktų netikėtai.
 
Ir pasportuoti 
Praėjusiais metais pirmą kartą parodos metu organizuotos sporto treniruotės susilaukė labai didelio parodos lankytojų dėmesio. Tai parodė, kad žmonių fizinis aktyvumas auga ir žmonėms sporto tematika darosi vis aktualesnė. Todėl šiemet šalia parodos tomis pačiomis dienomis Lietuvos sporto universiteto manieže (Aušros g. 42, Kaunas) vyks pirmoji sporto prekių, paslaugų, sporto mokyklų, sporto centrų ir klubų, būrelių ir organizacijų „Sporto mugė“. Tie kas apsilankys parodoje „Sveikatos dienos“ su tuo pačiu bilietu galės aplankyti ir „Sporto mugę“, nes du maniežai bus sujungti patogiu praėjimu. 
 
„Sporto mugėje“ veiks Aktyvi zona, kurioje parodos lankytojai galės išbandyti įvairias treniruočių programas – sportines ir masinio šokio, funkcines, korseto stiprinimo, bokso, futbolo ir net fechtavimo. Taip pat vyks įvairių sporto šakų parodomosios, pažintinės programos, kurių metu bus galima išvysti užsiėmimus ant dziudo tatamio, jogos pasirodymus ant pakabinto kamuolio ir net baidarių slalomą. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica