Nubausta vaikų maitinimo įmonė pareigūnus kaltina susidorojimu

Gintarė Kaminskienė
2016-02-05
Praėjusią savaitę kai kurių Vilniaus darželinukų tėvus pasiekė nemaloni žinia – vienos privatiems darželiams maitinimą teikiančių įmonių UAB „Namų dvasia“ veikla laikinai sustabdyta, nustačius grubių maisto ruošimo ir transportavimo pažeidimų. Įmonės direktorė Eurika Turonienė teigia, kad su jos verslu siekiama susidoroti.
 
Nubausta vaikų maitinimo įmonė pareigūnus kaltina susidorojimu
Pasak UAB „Namų dvasia“ direktorės E. Turonienės, nuotraukoje užfiksuotas VMVT atstovų grubus higienos taisyklių pažeidimas, kai ant pieno produktams skirto stalo padėta mėsa ir sūris. Esama įrodymų ir kaip inspektorės gamybinėje patalpoje sėdi su lauko rūbais, be specialių kostiumų. A.Išarienė atkerta, kad tuo metu, įmonės veikla jau buvo sustabdyta.

Siekia sužlugdyti

Atvykus į šiuo metu uždarytą UAB „Namų dvasia“ maisto gamybos cechą, įmonės vadovė E.Turonienė ironiškai pajuokauja: „Sveiki atvykę į basąsias antisanitarines sąlygas.“
 
Pasak jos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorės atvyko į įmonės padalinį kaip tik tuo metu, kai vaikams buvo ruošiami pietūs, tai įvedė destrukciją. Neatsižvelgiant į vaikų interesus, buvo trikdomas darbuotojų darbas, todėl pietūs vėlavo visa valanda, o patiekalai nebuvo tinkamos temperatūros.
 
Dėl pasenusios grietinės, kuri ir tapo veiklos sustabdymo istorijos epicentru, E.Turonienė pripažino, kad sausio 26 dieną patikrinimo metu šaldytuve buvo du, pasak jos, neatidaryti indai, su iki vakarykštės dienos galiojančia grietine, tačiau šis faktas turėtų būti traktuotas, kaip aplaidumas ir už tai skirta bauda, o ne veiklos sustabdymas. „Kai tai susiję net su dviem šimtais vaikų! Dėl šių kibirėlių grietinės, kurie nebuvo naudojami, žiniasklaidoje tikslingai išpūstas burbulas, pavirtęs žiauriu ir žlugdančiu kaltinimu. Dar įdomiau buvo pamatyti paviešintą nuotrauką iš šiukšlių dėžės ištraukto ir atidaryto turinio su utilizavimui išmestais varškėtukais... ką tuo norima parodyti?
 

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai siekiant užglaistyti sušlubavusį savo įvaizdį dėl jos indėlio neseniai kilusiame neaiškios kokybės lenkiškos vištienos platinimo tinklo Lietuvoje, galėjusio funkcionuoti stulbinamai ilgą laiką, kurį atskleidė policija, o ne veterinarai, šiuo metu dedamos desperatiškos pastangos, kad išplauti savo mundurą valdžios akyse. Skubiai reikėjo skandalo, nors kiek prilygstančio lenkiškajai vištienai, kuriame viešai didvyrio rolėje pasirodytų valstybinė veterinarijos tarnyba. Tikslas pateisina priemones ir UAB „Namų dvasia“ tapo šių nešvarių kovų auka, kurią, neapsižiūrėjusią tą rytą šaldytuve ir neperdėjusią į atliekas dviejų neatidarytų ir nepanaudotų kibirėlių grietinės, su galiojimu iki vakar dienos, buvo nutarta pasirinkti taip reikalingo skandalo epicentru“, - pasipiktinimą liejo E. Turonienė.
 
Pasirodo, Valstybinė inspekcija vis neatnaujina „Namų dvasia“ darželių maitinimo veiklos. Vienas iš naujų, įmonei keliamų reikalavimų: maisto išvežioti į darželius lengvaisiais automobiliais nebegalima, reikalaujama įsigyti autobusiukus.
„Mums atrodo, kad vyksta susidorojimas su įmone manipuliuojant teisinėmis priemonėmis. Mes galime pakomentuoti kiekvieną neestetišką nuotrauką, kuri yra pateikta žiniasklaidai“, - patikino įmonės vadovė.
 
Direktorės nuomone, tai, kad kai kurie darželiai užsako pietus ir vakarienę vienu metu, dėl to vakarienę darželiuose tenka šildyti, nėra įmonės problema. „Mums būtų net patogiau, jei visi užsakinėtų maitinimo atvežimą tris kartus“, – sakė E. Turonienė. Deja, tai atsiliepia maitinimo kainai, todėl kai kur nusprendžiama pataupyti.
 
Nėra suinteresuoti pakenkti

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja – valstybinė maisto produktų inspektorė Aušra Išarienė, pati vykdžiusi minėtos įmonės patikrinimą „Lietuvos sveikatą“ patikino, kad jokio susidorojimo nei su šia, nei su kitomis įmonėmis tarnyba nevykdo.
 
„Mūsų tarnyba vykdo kontrolę, atsižvelgdama į skundus. Sausio šeštą dieną gavome anoniminį pranešimą apie pilvo skausmus ir apsinuodijimus. Mūsų kolegos iš Vilniaus miesto maisto ir veterinarijos tarnybos patikrino tiek darželį, tiek maisto gamybos įmonę sausio aštuntą. Tikrinimo metu patiekalų įmonėje nebuvo, todėl tarnybos inspektoriai pažeidimų neįžvelgė. Tačiau maisto temperatūrinio rėžimo pažeidimų fiksuota darželyje.
 
Sausio 22 dieną dėl tos pačios įmonės ir darželyje tiekiamų patiekalų gavome pakartotiną skundą, kad patiekalai praskiedžiami, vaikams užsakoma per mažai porcijų. Kadangi mūsų tarnybai vaikų maitinimas buvo ir liks prioritetu, buvo nutarta patikrinimą atlikti dar kartą“, – pasakojo A. Išarienė.
 
Nusistovėjusi tvarka, pasak Maisto skyriaus vedėjos, pasirodė ydinga, galinti turėti neigiamo poveikio vaikų sveikatai. „Pirma problema žinoma, darželių, kad užsako per mažai porcijų, kita – kad vaikams pietūs ir vakarienė vežama kartu ir darželyje pastaroji pašildoma. Tai tiek įmonės, tiek darželių problema. Esame tarnyba, kuri prižiūri maistą, todėl turime užtikrinti, kad jis būtų pristatomas tinkamai, tinkamos temperatūros.
 
Įmonė maisto gamybai sąlygas turi, tikrai nedaug trūksta, tereikia nusipirkti reikalingos įrangos. Pavyzdžiui, užfiksavome, kad maistas transportuojamas taksi mašina. Kalbame apie jautriausią amžiaus grupę, todėl mažiems vaikams tiekiamas maistas turi važiuoti tokioje transporto priemonėje, kuri nėra naudojama kitiems tikslams, būtų lengvai plaunama“, – kalbėjo VMVT atstovė.

 
Pasak A.Išarienės, labai apmaudu, kad įmonės vadovė ieško užuovėjų, kuria istorijas, tačiau iki šiol dar nepašalino pažeidimų. Dėl be paaiškinimų viešumai pateiktų nuotraukų, Maisto skyriaus vadovė patikino, kad tai nebuvo siekis „padaryti šou“. „Išrinkome pačias nekalčiausias nuotraukas. Norime, kad verslas truputėlį sujudėtų. Tikslas buvo informuoti, ką pavyko nustatyti“, – teigė A. Išarienė.

 
Komentarai
UAB „Vaikystės spalvos“ direktorė Ligita Leskauskienė:
Tiek mes, tiek mūsų tėvai yra patenkinti UAB „Namų dvasia“ paslaugomis ir tiekiamo maisto kokybe. Neturėjome jokių nusiskundimų. Jei įmonės veikla bus atnaujinta, dėl tolimesnio bendradarbiavimo tarsimės su tėveliais. Jie ir nuspręs bendradarbiausime toliau ar ne.
 
VšĮ „Vaikų kiemas“ direktorė Skaistė Dzidzevičiūtė:

- Bendradarbiavimu su UAB “Namų dvasia“ esame patenkinti. Draugaujame su šia įmone jau dvejus metus: lygiai prieš tiek laiko, vasario trečiąją, pasirašėme sutartį. Dėl maisto kokybės sveikatos sutrikimų dvejus metus neturėjome. Iš mūsų darželio signalo nei Visuomenės sveikatos centrui, nei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai signalo nebuvo. Pusryčius, pietus ir vakarienę mums įmonė veža atskirai.
 
Dirbame jau praktiškai ketverius metus. Prieš tai turėjome patirčių su kitais tiekėjais, tad visko būdavo. Šiuo metu man svarbiausia, kad tiek tėvai, tiek vaikai yra patenkinti.
Nors nusiskundimų dėl maisto iš tėvų neturėjome, dabar pasakyti, ar tęsime bendradarbiavimą su įmone negaliu, nes tai spręs tėvai susirinkimo metu.
 
VšĮ „Pepės akademija“ direktorė Justina Savickaitė:
- Maistą iš UAB „Namų dvasia“ užsisakinėjame jau antrus metus, anksčiau turėjome kitą tiekėją, tačiau laikui bėgant sutartį turėjome nutraukti, nes mūsų netenkino paslaugų kokybė. Mums svarbiausi vaikai, todėl rūpinamės, kad mūsų vaikai gautų ne tik išvaizdų, bet ir skanų maistų.
 
Iki šiol UAB „Namų dvasia“ buvome labai patenkinti. Šis kilęs vajus mus stebina. Patys ragaujame atvežamą maistą, niekada nesame pastebėję, kad jis būtų buvęs neskanus, pasenęs ar sugedęs. Su minėta įmone niekada neteko patirti situacijų, kai maistas vėluoja ar pranešama, kad maistas bus neatvežtas.
 
Mūsų darželis užsako maisto atvežimą tris kartus per dieną, mes taip esame įsipareigoję tėvams: kiekvienas maitinimas turi būti šviežias, tiesiai iš gamintojo. Neturime teisės jo pašildyti. Be abejonės, dėl to už atvežimą mokame daugiau, tačiau man vaikų sveikata ir darželio reputacija yra labai svarbi.
 
VšĮ „Musė maišė“ direktorė Deimantė Stagniūnienė:
- Maitinimo organizavimu ir pačiu maistu buvome patenkinti, maistas –skanus ir kokybiškas. Jokių nusiskundimų neturėjome, jei būtume turėję, iš karto reaguotume, nes ir mano pačios vaikai lanko darželį.
 
Manau, kad kai tik bus atnaujinta įmonės UAB „Namų dvasia“ veikla, tęsime bendradarbiavimą, nebent tėveliai nuspręstų kitaip. Tačiau kol kas mes visi kalbamės ir artimai bendraujame ir girdžiu atsiliepimus, kad vaikai valgė skaniai. Sustabdžius įmonės veiklą, nebuvome palikti likimo valiai, įmonės direktorė suorganizavo maisto tiekimą per kitą įmonę.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica