Nesilaikantiems reikalavimų kiaulių augintojams – griežtos baudos

www.lsveikata.lt
2016-12-27
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo gruodžio 18 d. pasibaigė terminas, iki kurio kiaulių laikytojai, gyvenantys afrikinio kiaulių maro (AKM) buferinėje zonoje, privalėjo prevenciniais tikslais paskersti kiaules savo reikmėms bei gauti numatyto dydžio kompensacijas.
Nesilaikantiems reikalavimų kiaulių augintojams – griežtos baudos
VMVT specialistai primena, kad ūkininkai, įtarę ligą, ar radę nugaišusias kiaules, apie tai privalo pranešti privatiems veterinarijos gydytojams bei teritorinėms VMVT tarnyboms. Nuslėpus ar nepranešus, gresia baudos iki 116 eurų, kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų.

VMVT duomenimis, didžioji dalis kiaulių laikytojų įvykdė šiuos reikalavimus, apie tai informavo teritorinius VMVT padalinius bei pristatė mėginius ištirti dėl AKM. Tačiau dar liko pavienių laikytojų, neįvykdžiusių nurodymų iki nustatyto termino, todėl VMVT inspektoriai, bendradarbiaudami su savivaldybių atstovais bei privačiais veterinarijos gydytojais, papildomai tikrins ūkius, esančius šioje zonoje.
 

„Kiaulių laikytojams, laiku neįvykdžiusiems reikalavimų ir nepaskerdusiems kiaulių, bus skiriamos baudos ir nurodoma privalomai jas paskersti per minimalų terminą. Neįvykdę nurodymo, ūkininkai praras galimybę sunaudoti paskerstų gyvulių mėsą savo reikmėms, be to bus priversti atlyginti mėginių ištyrimo dėl AKM ir skerdenų sunaikinimo kaštus“, – pabrėžė VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Bušauskas.
 
Pasak P.Bušausko, piktybiškai reikalavimų nevykdančių ūkininkų nuostoliai, neskaitant prarastos mėsos, gali siekti nuo 50 iki 150 eurų. Tiek atsieitų mėginių ištyrimas ir paskerstų gyvulių sunaikinimas specializuotoje įmonėje. Jei kuriame nors iš tokių ūkių būtų nustatytas AKM židinys, išlaidos gali išaugti iki kelių tūkstančių eurų, mat ūkininkai privalės padengti visas su ligos židinio likvidavimu susijusias išlaidas.
 
Piniginės baudos gresia ir ūkininkams, laiku bei tinkamai nedeklaravusiems savo auginamų kiaulių. Baudos numatytos nuo 29 iki 290 eurų. Jei asmuo jau baustas administracine nuobauda už nustatytus pažeidimus, jis turės sumokėti nuo 58 iki 579 eurų.
 
Gavus informaciją iš gyventojų apie ūkininkus, nesilaikančius biologinio saugumo reikalavimų ar kitų VMVT nurodymų, bus nedelsiant atliekami patikrinimai. Informacijai pasitvirtinus ir radus pažeidimų, ūkininkai bus baudžiami baudomis nuo 29 iki 116 eurų, o kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų. Be to, gali būti priimtas sprendimas konfiskuoti gyvūnus.
 
VMVT specialistai primena, kad ūkininkai, įtarę ligą, ar radę nugaišusias kiaules, apie tai privalo pranešti privatiems veterinarijos gydytojams bei teritorinėms VMVT tarnyboms. Nuslėpus ar nepranešus, gresia baudos iki 116 eurų, kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica