Nelegaliai gaminantiems maistą – griežčiausios baudos

www.lsveikata.lt
2015-10-09
Norėdami išsiaiškinti, ar viešojo maitinimo įmonės, parduotuvės, gamintojai dirba legaliai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su policijos pareigūnais ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) inspektoriais atlieka patikrinimus.
Nelegaliai gaminantiems maistą – griežčiausios baudos
Visiems maisto srityje nelegaliai dirbantiems asmenims taikomos griežčiausios sankcijos, nes netinkamai tvarkant maistą kyla pavojus žmonių sveikatai.

Vykdyti su maistu susijusią veiklą gali tik Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą turintys ar registruoti maisto tvarkymo subjektai. Neturint šio leidimo, gresia griežčiausia VMVT taikoma sankcija – veiklos uždraudimas, baudas skiria VMI.
 

Pakražančio gimnazijoje – nelegalus bufetas 
Šią savaitę VMVT uždraudė Kelmės rajono Pakražančio gimnazijos bufeto, kuriame buvo prekiaujama maisto produktais ir gėrimais, veiklą.
Kelmės VMVT inspektoriai gavę anoniminį skundą ir kartu su policijos pareigūnais patikrinę gimnazijos bufetą, kuris veikė rūsio patalpose, nustatė, kad ši viešojo maitinimo įmonė dirbo neturėdama šiai veiklai leidimo.
Be to, patikrinimo metu rasta pieno ir medaus be ženklinimo ir atsekamumo dokumentų. Nebuvo tinkamų sąlygų maisto gaminimui.
Maisto produktai buvo laikomi kartu su cheminėmis medžiagomis ir asmeniniais drabužiais, stalo įrankiai sudėti į metalinę dėžutę nuo kavos, plautuvė – nešvari, nevykdoma kenkėjų naikinimo programa.
Darbuotoja dirbo be tinkamos specialios aprangos, neišklausiusi higienos mokymo kursų.

 
Nelegalios konditerės
Vartotojo skundas, kad internete www.ritos.tortai.lt reklamuojama konditerija, gaminama nelegaliai, taip pat pasitvirtino. Mažeikių VMVT inspektoriams patikrinus nurodytu adresu vykdomą gamybą, paaiškėjo, kad įvairūs konditerijos gaminiai pagal telefonu priimamus užsakymus buvo gaminami buto virtuvėje. Veikla vykdyta neturint Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo ar verslo liudijimo. Savikontrolės žurnalai nebuvo pildomi, taip pat nebuvo receptūrų ir technologinių aprašymų. Nelegalia veikla užsiimanti mažeikiškė negalėjo pateikti žaliavų ir maisto produktų įsigijimo dokumentų, dirbo nepasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos žinių mokymo kursų.
Mažeikių VMVT inspektoriai uždraudė moteriai nelegaliai užsiimti šiuo verslu, suteikė jai konsultaciją, kaip įteisinti veiklą ir kokių reikalavimų privaloma laikytis, norint tvarkyti maistą.
Kita konditerė nelegaliai tortus kepė Kaune (Klevų g. 10-4). Moteris neturėjo nei leidimo užsiimti šia veikla, nei tinkamų sąlygų maisto gaminimui. Nelegaliai dirbusiai moteriai uždrausta užsiimti konditerija ir skirta piniginė bauda.
„Visiems maisto srityje nelegaliai dirbantiems asmenims taikomos griežčiausios sankcijos, nes netinkamai tvarkant maistą kyla pavojus žmonių sveikatai. Tačiau VMVT inspektoriai visuomet pataria, kaip reikėtų legalizuoti veiklą – kokie būtini dokumentai, reikalavimai patalpoms, kaip tinkamai laikytis higienos ir kt.“, – sako VMVT direktoriaus pavaduotoja Daiva Švelnienė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica