Linksmi žaidimai atitrauks nuo stalo

www.lsveikata.lt
2015-12-23
Laukia daug šventinių poilsio dienų, tačiau ar tikrai daugelis mūsų jas praleisime prasmingai ir sveikai? Ilgos sėdėjimo valandos prie stalo ir televizoriaus nei palengvins prikimštų skrandžių darbą, nei pakels ūpą.
Linksmi žaidimai atitrauks nuo stalo
Kad Kalėdos nepraeitų vien sėdint prie stalo, susigalvokite įvairiausių žaidimų.

Nors už lango nematome balto kalėdinio peizažo, bet ir be žiemos sporto užsiėmimų galima rasti, ką nuveikti. Tiesiog išeikite su šeima pasivaikščioti, pasinaudokite neįprasta gruodžiui šiluma ir ilgiau pabūkite lauke, aplankykite kalėdinę eglutę ar mugę. Jei gyvenate mieste, išvykite pravėdinti galvą gamtoje.
Jeigu prie šventinio stalo susirinko gausus giminaičių būrys, paįvarinti laiką puikiai galima ir neinant toli iš namų. Štai keletas žaidimui jūsų šventei prajudinti ir nuotaikai praskaidrinti.


Spėk, kas?
Šis žaidimas pralinksmins tiek vaikus, tiek suaugusius. Kiekvienas žaidimo dalyvis užsideda ant galvos didelę knygą ar padėklą, baltą lapą, gauna žymiklį. Nežiūrint reikia piešti ant lapo, esančio ant galvos. Pavyzdžiui, pasakoma nupiešti Kalėdų Eglutę arba Senį besmegenį, arba kalėdinį žaisliuką ir t.t. Kai laikas baigiasi, visi nusiima piešinius nuo galvos ir pažiūri, ko pripiešė. Galima skirti taškus, pavyzdžiui, 2 taškai už susikertančias linijas, 1 tašką už kalėdinį žaisliuką ant eglutės ir t.t. Laimi surinkęs daugiausiai taškų, jam galima įteikti skanų šokoladą.
 
Kalėdų lobis
Toks žaidimas puikiai tinka Kalėdų rytui, kai ieškoma dovanų po kalėdine eglute (ar nebūtinai po ja). Iš spalvoto popieriaus iškirpkite 10–12 eglutės formelių, ant jų užrašykite užuominas ir eilės numerius, kad būtų seka. Pirmąją užuominą padėkite, pavyzdžiui, po eglute, o informaciją, kur bus kita, parašykite ant lapelio-eglutės. Šias užuominas išslapstykite po visus namus. Paskutinė užuomina ir bus dovanos vieta. Šis kalėdinis žaidimas ypač patinka vaikams. Kol jie maži, užuominos gali būti paprastos, o jiems augant – palaipsniui sudėtingėti ir tapti panašios netgi į mįsles.

 
Surask kalėdinį elnią
Kalėdų senis pametė savo elnius ir jam reikalinga pagalba juos surasti. Nupieškite ar iškirpkite iš paveiksliukų 8–9 elnius ir išslapstykite po namus. Dalyviai turi jų ieškoti. Laimi radęs daugiausiai elnių. Kai kurie elniai gali būti su prizais (užrašykite ant elnio, kokį prizą laimėjo jį radęs dalyvis).
 
Sugauk žuvelę
Prie lazdelės galo tvirtai pririškite ilgą raištelį ar virvelę – bus meškerė. Pasikvieskite kiekvieną žaidimo dalyvį į tuščią kambarį, užriškite jo akis skarele ar šaliku ir kaip tikram žvejui paliepkite užmesti meškerę, o traukti tada, kai virvelė ims stipriau timpčioti. Prie laisvojo virvelės galo suskubkite pririšti mažą dovanėlę (šokoladą, spalvinimo knygelę, pieštuką ir pan.), smarkiau truktelėkite ir atidenkite vaiko akytes. Jis tikrai džiaugsis pamatęs sugautą laimikį. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica