Lietuvoje – dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

www.lsveikata.lt
2017-10-20
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaulinė organų donorystės diena, visoje Lietuvoje netrūksta įvairių renginių, skirtų prisiminti organų donorus ir padėkoti jų artimiesiems už kilnų apsisprendimą padovanoti mirusiųjų organus donorystei kitų gyvybei gelbėti. Stengiamasi pagerbti ir įvairių sričių medikus, kurie dirba itin atsakingoje – organų donorystės ir transplantacijos – srityje.
Lietuvoje – dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams
Spalio 20-ąją mūsų šalyje suplazdės žvakučių jūra. Jau ketvirtą kartą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ šitaip kviečia pagerbti organų donorus – mirusius ir gyvus, nes jų organai išgelbėjo tūkstančių ligonių gyvybę.

Padėkos renginys, kurio metu bus pagerbti ne tik gyvi organų donorai, mirusių donorų artimieji, bet ir organų donorystės bei transplantacijos srityje dirbantys medikai, penktadienį, spalio 20-ąją, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyva organizuojamas Vyriausybės rūmuose.  Grupei medikų bus įteiktos Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos.
 
Atskiras padėkas parengė Nacionalinis transplantacijos biuras, dėkodamas visoms slaugytojoms, dalyvaujančioms donorystės procese. Tik simboliškai jos bus įteiktos kelioms: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojai Laurai Širvinskaitei, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojai Olgai Kotovai ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro III reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojai Virginijai Kemešytei.
 
Spalio 20-ąją mūsų šalyje suplazdės žvakučių jūra. Jau ketvirtą kartą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ šitaip kviečia pagerbti organų donorus – mirusius ir gyvus, nes jų organai išgelbėjo tūkstančių ligonių gyvybę. 
Žvakelės už organų donorus bus uždegtos ne tiktai Vilniuje, V.Kudirkos aikštėje, bet ir dar devyniuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Vilkaviškyje, Mažeikiuose, Viekšniuose. Daugiau informacijos apie žvakučių uždegimo akciją rasite adresu  http://www.donoras.lt/lt/naujienos/organu-donorams-pagerbti-6e77.html


 
Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyks Donorų pagerbimo renginys, kurio iniciatoriai – Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugija „Atgaja“.
Kaip teigia  „Atgajos“ pirmininkas Egidijus Kalinaitis,  renginio metu bus pagerbti kraujo donorai, nes yra žmonių, kurie neatlygintinai kraujo paaukojo net po 30-40 kartų. Be to, bus išreikšta pagarba donorams, kurių organai išgelbėjo sergančiųjų gyvybę, išsakyta padėka šių donorų artimiesiems.
 
Lietuvoje galiojantys įstatymai saugo organų donorų ir recipientų konfidencialumą, asmeninė informacija apie juos neatskleidžiama. Todėl „Atgajos“ pirmininkas E.Kalinaitis kreipėsi į Nacionalinio transplantacijos biuro specialistus, prašydamas tarpininkauti įteikiant simbolinius „Atgajos“ paruoštus suvenyrus mirusių organų donorų artimiesiems.  

Pasak E.Kalinaičio, buvo surinkta informacija apie paskutiniųjų metų mirusių donorų artimuosius - dešimt Šiaulių krašto žmonių. Jų kilnus apsisprendimas nelaimės valandą paaukoti organus donorystei išgelbėjo kitų žmonių gyvybę. Be to, simbolinė dėkingumo dovana bus įteikta ir mamai, kuri padovanojo savo inkstą sergančiam sūnui. Renginio metu sūnus viešai padėkos mamai, gyvybę jam dovanojusiai antrą kartą. Tai, pasak E.Kalinaičio, puikus gyvosios donorystės pavyzdys.  
Ačiū visiems – dovanojantiems, prisimenantiems. Juk gerumo nebūna per daug. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica