Garsių sportininkų pusryčių patiekalas košė kėlė moksleiviams ir juoką, ir nuostabą

www.lsveikata.lt
2015-11-30
Du mėnesius šešiose Vilniaus pagrindinio lavinimo mokyklose vyko netradiciniai susitikimai su garsiais sportininkais, kuriuos organizavo „Sveikatiados pusryčių klubas“. Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas,  lengvosios atletikos čempionė Vlada Musvydaitė ir kiti garsūs Lietuvos sportininkai su penktokais kalbėjosi apie pusryčius, jų naudą ir skonį.  
Garsių sportininkų pusryčių patiekalas košė kėlė moksleiviams ir juoką, ir nuostabą
„Lietuvos ryto“ krepšininkas Adas Juškevičius nė dienos neišsiverčia be pusryčių. „Valgau daug košių, geriu šviežias sultis, mėgstu varškę“, - pasakojo sportininkas.

Ž.Savickas papasakojo, kad sportuoti pradėjęs dar vaikystėje, turėjo rūpintis ir ką valgo, todėl anksti įprato iš namų neiti nepapusryčiavęs. „Anuomet pradėję domėtis  ką ir kaip valgyti  turėdavo gerokai pavargti, nes nebuvo nei kompiuterių, nei interneto“, - aiškino mažiesiems klausytojams stipruolis.  Nors anuomet maistui sportininko gyvenime nebuvo skiriama tiek daug dėmesio kaip šiandien, tačiau Ž.Savickui nuolat patardavo treneriai ar kiti vyresni  sportininkai, taip pat žurnaluose ieškojo informacijos.
 

Galingiausias pasaulio žmogus daug aštrių žodžių pasakė apie dietas -  sportininkas įsitikinęs, kad svarbiau yra  reguliariai ir taisyklingai maitinis. „Ne vieną kartą teko sporto klube matyti alpstančius žmones, ypač  merginas, kurios nevalgo, nes laikosi ypatingų dietų”, – perspėjo Ž.Savickas.
Su moksleiviais taip pat bendravo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, „Žalgirio” futbolininkai, plaukikai, lengvosios atletikos sportininkės. Kiekvienas sportininkas ne tik pasakojo kodėl kasdien pusryčiauja, bet ir kokius patiekalus renkasi bei kodėl. Moksleiviai smalsavo, kaip pusryčių patiekalai įtakoja sportinius rezultatus – ypač jie stebėjosi, kad pavalgius košės sportininkai turi daugiau energijos.
 
„Lietuvos ryto“ krepšininkas Rokas Giedraitis prasitarė, kad vaikystėje nemėgo pusryčiauti, tačiau pradėjęs žaisti krepšinį, nė dienos neišsiverčia be pusryčių. Jo komandos draugas Adas Juškevičius pasidalino savo pusryčių pasirinkimais. „Valgau daug košių, geriu šviežias sultis, mėgstu varškę“, - pasakojo sportininkas.   Trišuolininkė Asta Drukšaitė per dieną turi iki trijų treniruočių, todėl kas rytą valgo sočius pusryčius, kurie padeda atlaikyti didelį fizinį krūvį.
 
Pasibaigus susitikimams su moksleiviais  lengvosios atletikos čempionė ir sporto laidos „Mitybos ir sporto balansas“ vedėja Vlada Musvydaitė ir galiūnas Ž.Savickas  dalinosi nuomonėmis, kokią didelę įtaką daro tėvai vaikų mitybos įpročiams. „Vaikas valgys tai, ką jam tėvai parinks. Nuo to priklauso, ar vaikas su malonumu valgys pusryčius ar jam tai bus kančia“, – įsitikinęs Ž.Savickas.  „Ne visi tėvai rūpinasi savo vaikais - ne visiems papusryčiauti nespėjusiems paruošia maisto dėžutę į mokyklą. O juk suaugę turėtų ne tik auklėti vaikus, bet ir būti jiems pavyzdžiu“, - dalinosi V.Musvydaitė.
 
„Sveikatiada pusryčių klubo“ atributiką kai kurie moksleiviai ypatingai brangins, nes jie turės savo mėgstamo sportininko autografą. Po pamokų svečiai vaikams linkėjo valgyti sveikus pusryčius, o jaunieji sirgaliai sportininkams linkėjo pergalių.

 
Apie „Sveikatiadą“
„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daugelį kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso per 600 Lietuvos mokyklų. Jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 12 tūkst. vaikų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris