Garsių sportininkų pusryčių patiekalas košė kėlė moksleiviams ir juoką, ir nuostabą

www.lsveikata.lt
2015-11-30
Du mėnesius šešiose Vilniaus pagrindinio lavinimo mokyklose vyko netradiciniai susitikimai su garsiais sportininkais, kuriuos organizavo „Sveikatiados pusryčių klubas“. Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas,  lengvosios atletikos čempionė Vlada Musvydaitė ir kiti garsūs Lietuvos sportininkai su penktokais kalbėjosi apie pusryčius, jų naudą ir skonį.  
Garsių sportininkų pusryčių patiekalas košė kėlė moksleiviams ir juoką, ir nuostabą
„Lietuvos ryto“ krepšininkas Adas Juškevičius nė dienos neišsiverčia be pusryčių. „Valgau daug košių, geriu šviežias sultis, mėgstu varškę“, - pasakojo sportininkas.

Ž.Savickas papasakojo, kad sportuoti pradėjęs dar vaikystėje, turėjo rūpintis ir ką valgo, todėl anksti įprato iš namų neiti nepapusryčiavęs. „Anuomet pradėję domėtis  ką ir kaip valgyti  turėdavo gerokai pavargti, nes nebuvo nei kompiuterių, nei interneto“, - aiškino mažiesiems klausytojams stipruolis.  Nors anuomet maistui sportininko gyvenime nebuvo skiriama tiek daug dėmesio kaip šiandien, tačiau Ž.Savickui nuolat patardavo treneriai ar kiti vyresni  sportininkai, taip pat žurnaluose ieškojo informacijos.
 

Galingiausias pasaulio žmogus daug aštrių žodžių pasakė apie dietas -  sportininkas įsitikinęs, kad svarbiau yra  reguliariai ir taisyklingai maitinis. „Ne vieną kartą teko sporto klube matyti alpstančius žmones, ypač  merginas, kurios nevalgo, nes laikosi ypatingų dietų”, – perspėjo Ž.Savickas.
Su moksleiviais taip pat bendravo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, „Žalgirio” futbolininkai, plaukikai, lengvosios atletikos sportininkės. Kiekvienas sportininkas ne tik pasakojo kodėl kasdien pusryčiauja, bet ir kokius patiekalus renkasi bei kodėl. Moksleiviai smalsavo, kaip pusryčių patiekalai įtakoja sportinius rezultatus – ypač jie stebėjosi, kad pavalgius košės sportininkai turi daugiau energijos.
 
„Lietuvos ryto“ krepšininkas Rokas Giedraitis prasitarė, kad vaikystėje nemėgo pusryčiauti, tačiau pradėjęs žaisti krepšinį, nė dienos neišsiverčia be pusryčių. Jo komandos draugas Adas Juškevičius pasidalino savo pusryčių pasirinkimais. „Valgau daug košių, geriu šviežias sultis, mėgstu varškę“, - pasakojo sportininkas.   Trišuolininkė Asta Drukšaitė per dieną turi iki trijų treniruočių, todėl kas rytą valgo sočius pusryčius, kurie padeda atlaikyti didelį fizinį krūvį.
 
Pasibaigus susitikimams su moksleiviais  lengvosios atletikos čempionė ir sporto laidos „Mitybos ir sporto balansas“ vedėja Vlada Musvydaitė ir galiūnas Ž.Savickas  dalinosi nuomonėmis, kokią didelę įtaką daro tėvai vaikų mitybos įpročiams. „Vaikas valgys tai, ką jam tėvai parinks. Nuo to priklauso, ar vaikas su malonumu valgys pusryčius ar jam tai bus kančia“, – įsitikinęs Ž.Savickas.  „Ne visi tėvai rūpinasi savo vaikais - ne visiems papusryčiauti nespėjusiems paruošia maisto dėžutę į mokyklą. O juk suaugę turėtų ne tik auklėti vaikus, bet ir būti jiems pavyzdžiu“, - dalinosi V.Musvydaitė.
 
„Sveikatiada pusryčių klubo“ atributiką kai kurie moksleiviai ypatingai brangins, nes jie turės savo mėgstamo sportininko autografą. Po pamokų svečiai vaikams linkėjo valgyti sveikus pusryčius, o jaunieji sirgaliai sportininkams linkėjo pergalių.

 
Apie „Sveikatiadą“
„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daugelį kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso per 600 Lietuvos mokyklų. Jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 12 tūkst. vaikų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica