Darželinukai sveikos mitybos abėcėlės mokysis iš profesionalių šefų

www.lsveikata.lt
2015-10-19
Prie pasaulinės šefų dienos (World Chef Day) renginių pirmą kartą prisideda ir Lietuva. Žinomi šalies šefai lopšeliuose ir darželiuose į gaminimo procesą įtrauks pačius mažiausius talkininkus ir parodys, kad maisto ruošimo procesas gali būti smagus, o vaisiai ir daržovės – tikras skanumynas.
Darželinukai sveikos mitybos abėcėlės mokysis iš profesionalių šefų
Vienas garsiausių Vilniaus šefų, Lietuvos virėjų asociacijos tarybos narys Justinas Kapkovičius (nuotr. kairėje) vaikus su sveikesnės mitybos paslaptimis supažindins sostinės Naujosios Vilnios darželyje.

Restorano „Siesta“ šefas Jaroslav Orševski vaikus daugiau sužinoti apie virtuvės ir sveikos mitybos paslaptis kvies Kauno lopšelyje-darželyje „Giliukas“. Žinomas šefas prisipažino, kad šią ugdymo įstaigą lanko ir jo dukra, tad pirmajam pasaulinės šefų dienos renginiui jis pasirinko būtent „Giliuką“.
Apie dvidešimt 4-8 metų amžiaus vaikų porą valandų žaidimais, galvosūkiais ir kitomis atrakcijomis galės gilinti žinias apie sveiko maisto paslaptis. Kiekvienam mažyliui bus skirta popierinė šefo kepurė, ant kurios šis galės užrašyti savo vardą, taip pat žadama paruošti ir specialias prijuostes. Profesionalus šefas vaikams parodys, kokių paprastų ir gardžių patiekalų galima pasigaminti iš įvairių  vaisių ir daržovių, taip pat – kad šių sveikų produktų pasaulis yra kur kas įvairesnis, nei kartais manoma. Juk net bulves galima rinktis ne tik įprastas, bet, pavyzdžiui, mėlynas.

 
„Šių metų renginio šūkis – healthy food – healty future (liet. sveikas maistas – sveika ateitis). Todėl norime per sveiką maistą pažvelgti į sveiką ateitį. Esu dirbęs užsienyje, kur, pastebėjau, prancūziškas bulvytes ar bulvių traškučius valgantys vaikai net nesusimąsto, kad tai nesveika. Todėl norime edukuoti vaikus ir dar pačiai jauniausiai amžiaus grupei parodyti, kad daržovės ir vaisiai, kurių jie baidosi, gali būti labai skanūs. Kartais reikia pagalvoti apie kitokią maisto pateikimo formą: rinktis ne obuolį, jei vaikas jo nenori, bet iš jo ir kitų ingredientų suplakti skanų kokteilį“, - pasakoja J.Orševski. Jo organizuojamas renginys lopšelyje-darželyje „Giliukas“, Kaune, prasidėjo spalio 19 d., pirmadienį nuo 10 valandos ryto.
 
Vienas garsiausių Vilniaus šefų, Lietuvos virėjų asociacijos tarybos narys Justinas Kapkovičius vaikus su sveikesnės mitybos paslaptimis supažindins sostinės Naujosios Vilnios darželyje. Spalio 20 d. 10 val. prasidėsiančiame renginyje vaikai turės galimybę paskanauti įvairių jo ruoštų gardėsių ir naujai pažvelgti į įprastus vaisius bei daržoves.
„Senąją kartą perauklėti yra sudėtinga: žmonės būna įsikibę savo įpročių. O vaikai yra labai lankstūs, imlūs naujovėms, todėl bandysime jiems skiepyti sveikesnės ateities principus, supažindinti su vietos ūkininkų užauginama produkcija. Viliuosi, kad ateityje šis renginys vyks ne kartą per metus, bet kas pusmetį ar net kas tris mėnesius“, - mintimis dalijosi J.Kapkovičius.
 
Renginiuose dalyvausiantys vaikai ne tik smagiai praleis laiką, bet taip pat parsineš namo spalvinimo knygelių su nesudėtingų patiekalų receptais, į kurių ruošimą galės įtraukti ir tėvus. Visą šią medžiagą ruošia vienas iš renginio produkto tiekėjų – kompanija „Nestlé“.  Patraukliai ir neformaliai pateikta informacija padės vaikams susipažinti su septyniomis sveiko maisto spalvomis. Padedami virtuvės profesionalų, vaikai galės lengviau įsisąmoninti, ką reiškia kiekviena spalva, su kokiomis naudingomis medžiagomis ji susijusi, ir kodėl tos spalvos vaisius bei daržoves reikia valgyti.
Be to, darželinukai ir patys bus raginami sugalvoti kuo daugiau kiekvienai spalvai priskirtinų daržovių ir vaisių, ieškoti jų nuotraukų arba piešti piešinius. Šią informaciją bei nesudėtingus patiekalų gaminimo receptus kompanija „Nestlé“  rengia pasaulyje vyksiantiems pasaulinės šefo dienos renginiams. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

  Sveika šeima


  Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

  Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kai išeina „eterio milžinai“

  Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica