Blogiausias atostogų variantas – pasilikti namie

Aigustė Tavoraitė
2016-06-30
Atostogos – visų laukiamos, tačiau kaip jas praleisti, kad į darbą grįžtume gerai pailsėję?
Apie tai pasakoja psichologė-psichoterapeutė Genovaitė Petronienė.
Blogiausias atostogų variantas – pasilikti namie
Atostogas geriau suplanuokite iš anksto. Todėl reikia nepatingėti atlikti namų darbus: sudarykite įgyvendinamą planą, ką, kada ir kaip norėsite nuveikti, aplankyti ir kt. Tačiau neverta persistengti. Įvertinkite atsparumą nuovargiui, karščiui, adaptaciją prie naujos laiko juostos. Kitu atveju po tokių atostogų gali tekti dar keletą savaičių atsigauti.

Išsiaiškinkite savo poreikius 

Atostogos skirtos pailsėti ir patirti ką nors naujo, ištrūkti iš darbo rutinos. Jos gali būti labai įvairios. Todėl visų pirma išsiaiškinkite, ko iš atostogų tikitės, pataria psichologė-psichoterapeutė Genovaitė Petronienė.
 
Kiekvienu gyvenimo etapu poreikiai gali skirtis. Jei gyvenime trūksta naujovių, netingėkite leistis į išskirtinę kelionę ar nuvykti į edukacinę stovyklą, kur galima išmokti visiškai naujų dalykų. Pasirinkimas įvairus – organizuojamos ir meditacinės, šokių bei kitos stovyklos. Po tokių atostogų žmogus sugrįžta pasikeitęs. Tai galimybė kitaip įvertinti gyvenimą.

 
Jei fiziškai persidirbote bei pavargote, patariama netyrinėti egzotinių kelionių sąrašo. Juo labiau nereikėtų keliauti su didele kompanija ar mažais vaikais. Jei į tokią aplinką pateksite pervargęs, jausitės dar blogiau, patirsite didžiulį stresą. Tokiu atveju atostogos turėtų būti maksimaliai skirtos ramiam poilsiui: gulinėjimui paplūdimyje, poilsiui gamtoje ir pan.
 
Išvenkite blogiausio scenarijaus 
Kai kurie žmonės į atostogas žiūri gana siaurai. Egzistuoja mitas, kad joms reikia turėti nemažai pinigų. Tačiau galima paatostogauti ir be didelių išlaidų. Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse yra daug įspūdingų
gamtos objektų, sukurta pažintinių takų, galima stovyklauti su palapine. Kai kada organizuojamos ir nemokamos stovyklos, įvairūs seminarai. Čia reikia išradingumo.
 
Negerai atostogas skirti būsto remontui. Jeigu kai kuriuos darbus gamtoje dar galima vertinti kaip meditaciją ar sportą, remontas atneša tik rūpesčius, kainuoja nervų. Tokiu būdu atostogų tiesiog netenkama.
 
Blogiausias atostogų scenarijus, kuris netinka nė vienam žmogui, – pasilikti namie, nepakeisti aplinkos, neturėti aiškaus grafiko, kas bus veikiama. Tokiu atveju laikas tarsi „užtrinamas“. Žmogus nepastebi, kaip praėjo atostogos, nesijaučia pailsėjęs, atsinaujinęs.
 
Sukurkite gerą planą   

Atostogas geriau suplanuokite iš anksto. Todėl reikia nepatingėti atlikti namų darbus: sudarykite įgyvendinamą planą, ką, kada ir kaip norėsite nuveikti, aplankyti ir kt. Tačiau neverta persistengti. Įvertinkite atsparumą nuovargiui, karščiui, adaptaciją prie naujos laiko juostos. Kitu atveju po tokių atostogų gali tekti dar keletą savaičių atsigavinėti.
 
Pasirinkite, su kuo norite atostogauti. Jeigu yra svarbiausia artima aplinka, tada reikia išvykti su šeima ar partneriu, su kuriuo puoselėjate santykius. Bet jei įtariate galimus nesutarimus, matyt, geriau keliauti vienam ar rinktis nepažįstamųjų kompaniją. Aišku, čia reikėtų įvertinti bendrakeleivių patikimumą bei kitus niuansus.
Yra dar vienas variantas: išvykti kartu su artimais žmonėmis, bet kelionėje daugiau laiko praleisti atskirai.
 
Anksčiau įveikite svarbius darbus

Dažniausiai prieš eidami atostogauti žmonės skuba nudirbti daug darbų, todėl pirmąją atostogų dieną būna ypač pavargę. O dar tenka susikrauti daiktus ir kur nors važiuoti...
 
Todėl pasistenkite svarbiausius darbus įveikti likus savaitei iki atostogų. Tada pradėkite joms ruoštis. Ypač tai svarbu išvykstant į tolimesnę šalį – išvažiuoti reikia geros fizinės būklės.
 
Grįžus iš kelionės bet kuriuo atveju geriausia, kad 2–3 dienas pabūtumėte namuose – reikia adaptuotis, išsimiegoti, susitvarkyti. Aišku, ne visi turi tokią galimybę.
Pirmoji darbo savaitė irgi turėtų būti neperkrauta, nes reikia „suvirškinti“ įspūdžius. Darbovietėje staiga gavęs didelį krūvį jau po trijų dienų žmogus neatsimena, kad atostogavo.  

 
Verta žinoti
Neorganizuotas atostogos dažnai pasirenka visiškai pervargę žmonės: nuvažiuoja kur papuolė, nueina tik nuo poilsio namų iki paplūdimio ir atgal.
Jei pats nesuplanuojate atostogų, galite bandyti išsirinkti jų organizatorių paslaugas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica