Blogiausias atostogų variantas – pasilikti namie

Aigustė Tavoraitė
2016-06-30
Atostogos – visų laukiamos, tačiau kaip jas praleisti, kad į darbą grįžtume gerai pailsėję?
Apie tai pasakoja psichologė-psichoterapeutė Genovaitė Petronienė.
Blogiausias atostogų variantas – pasilikti namie
Atostogas geriau suplanuokite iš anksto. Todėl reikia nepatingėti atlikti namų darbus: sudarykite įgyvendinamą planą, ką, kada ir kaip norėsite nuveikti, aplankyti ir kt. Tačiau neverta persistengti. Įvertinkite atsparumą nuovargiui, karščiui, adaptaciją prie naujos laiko juostos. Kitu atveju po tokių atostogų gali tekti dar keletą savaičių atsigauti.

Išsiaiškinkite savo poreikius 

Atostogos skirtos pailsėti ir patirti ką nors naujo, ištrūkti iš darbo rutinos. Jos gali būti labai įvairios. Todėl visų pirma išsiaiškinkite, ko iš atostogų tikitės, pataria psichologė-psichoterapeutė Genovaitė Petronienė.
 
Kiekvienu gyvenimo etapu poreikiai gali skirtis. Jei gyvenime trūksta naujovių, netingėkite leistis į išskirtinę kelionę ar nuvykti į edukacinę stovyklą, kur galima išmokti visiškai naujų dalykų. Pasirinkimas įvairus – organizuojamos ir meditacinės, šokių bei kitos stovyklos. Po tokių atostogų žmogus sugrįžta pasikeitęs. Tai galimybė kitaip įvertinti gyvenimą.

 
Jei fiziškai persidirbote bei pavargote, patariama netyrinėti egzotinių kelionių sąrašo. Juo labiau nereikėtų keliauti su didele kompanija ar mažais vaikais. Jei į tokią aplinką pateksite pervargęs, jausitės dar blogiau, patirsite didžiulį stresą. Tokiu atveju atostogos turėtų būti maksimaliai skirtos ramiam poilsiui: gulinėjimui paplūdimyje, poilsiui gamtoje ir pan.
 
Išvenkite blogiausio scenarijaus 
Kai kurie žmonės į atostogas žiūri gana siaurai. Egzistuoja mitas, kad joms reikia turėti nemažai pinigų. Tačiau galima paatostogauti ir be didelių išlaidų. Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse yra daug įspūdingų
gamtos objektų, sukurta pažintinių takų, galima stovyklauti su palapine. Kai kada organizuojamos ir nemokamos stovyklos, įvairūs seminarai. Čia reikia išradingumo.
 
Negerai atostogas skirti būsto remontui. Jeigu kai kuriuos darbus gamtoje dar galima vertinti kaip meditaciją ar sportą, remontas atneša tik rūpesčius, kainuoja nervų. Tokiu būdu atostogų tiesiog netenkama.
 
Blogiausias atostogų scenarijus, kuris netinka nė vienam žmogui, – pasilikti namie, nepakeisti aplinkos, neturėti aiškaus grafiko, kas bus veikiama. Tokiu atveju laikas tarsi „užtrinamas“. Žmogus nepastebi, kaip praėjo atostogos, nesijaučia pailsėjęs, atsinaujinęs.
 
Sukurkite gerą planą   

Atostogas geriau suplanuokite iš anksto. Todėl reikia nepatingėti atlikti namų darbus: sudarykite įgyvendinamą planą, ką, kada ir kaip norėsite nuveikti, aplankyti ir kt. Tačiau neverta persistengti. Įvertinkite atsparumą nuovargiui, karščiui, adaptaciją prie naujos laiko juostos. Kitu atveju po tokių atostogų gali tekti dar keletą savaičių atsigavinėti.
 
Pasirinkite, su kuo norite atostogauti. Jeigu yra svarbiausia artima aplinka, tada reikia išvykti su šeima ar partneriu, su kuriuo puoselėjate santykius. Bet jei įtariate galimus nesutarimus, matyt, geriau keliauti vienam ar rinktis nepažįstamųjų kompaniją. Aišku, čia reikėtų įvertinti bendrakeleivių patikimumą bei kitus niuansus.
Yra dar vienas variantas: išvykti kartu su artimais žmonėmis, bet kelionėje daugiau laiko praleisti atskirai.
 
Anksčiau įveikite svarbius darbus

Dažniausiai prieš eidami atostogauti žmonės skuba nudirbti daug darbų, todėl pirmąją atostogų dieną būna ypač pavargę. O dar tenka susikrauti daiktus ir kur nors važiuoti...
 
Todėl pasistenkite svarbiausius darbus įveikti likus savaitei iki atostogų. Tada pradėkite joms ruoštis. Ypač tai svarbu išvykstant į tolimesnę šalį – išvažiuoti reikia geros fizinės būklės.
 
Grįžus iš kelionės bet kuriuo atveju geriausia, kad 2–3 dienas pabūtumėte namuose – reikia adaptuotis, išsimiegoti, susitvarkyti. Aišku, ne visi turi tokią galimybę.
Pirmoji darbo savaitė irgi turėtų būti neperkrauta, nes reikia „suvirškinti“ įspūdžius. Darbovietėje staiga gavęs didelį krūvį jau po trijų dienų žmogus neatsimena, kad atostogavo.  

 
Verta žinoti
Neorganizuotas atostogos dažnai pasirenka visiškai pervargę žmonės: nuvažiuoja kur papuolė, nueina tik nuo poilsio namų iki paplūdimio ir atgal.
Jei pats nesuplanuojate atostogų, galite bandyti išsirinkti jų organizatorių paslaugas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

      Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

      Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris