Lengva nebus

Jolanta Babiliūtė
2016-11-10
Visa armija valdininkų, biudžetininkų ir viešųjų įstaigų tarnautojų sėdi suglaudę kelius prie valdžios gimdyklos durų, tiesia kaklus ir žiūri į duris - kada gi pagaliau? Pribuvėjas neskuba. Kiek pakreipęs galvą, šypsosi ir liepia laukti. Kam skubėti?
Lengva nebus

Pagaliau vakar, trečiadienį, nė kiek nepavargęs išnešė aplanką su vienu lapu. Jame - koalicijos sutartis. Kiek atsilikęs, pilkas, matyt, nuo bemiegių naktų ir saviškių niuksų - premjeras Algirdas Butkevičius. Ūkio ministerija - kerštas už žeminimą? Galimybė spėti paskirstyti pinigus už į miglas plaukiančią partijos ateitį?
 
Aišku senojo lapino Vytauto Landsbergio dovanos anūkui niekas neperspjaus. Tačiau bendražygio, bičiulio sūnui Mindaugui Sinkevičiui - irgi ne utėlių sauja. Ūkio ministeriją po merystės Jonavoje trisdešimt dvejų metų berniokui - ne kiekvienas išgali.
 

Po vakarykštės Amerikos rinkimų visuotinio psichinės sveikatos sutrikimo neįmanoma apseiti be lyginimų. Džebas Bušas, beje, surinkęs didžiausią rinkiminei kampanijai sumą, jau pačioje pradžioje taip gavo į kaulus, kad po dviejų savaičių nėrė į įprastą gyvenimą, pamiršęs visus klano nuopelnus.
 
Rinkėjams įgrįsta šeimos, kartos, nesikeičiantys veidai televizorių ekranuose. Kaip ir priklausomybę nuo televizijos bei radijo įgijęs Seimo veteranas Algirdas Sysas. Tik ką ryškiai vadovavo socialdemokratų rinkimų štabui, kur viską darė gerai, tik rinkėjai nesuprato - ką. Su tokiu pat entuziazmu kala prie kryžiaus bičiulį Algirdą Butkevičių už blogą koalicijos sutartį. Nors derėdamasis sutikdavo su viskuo, ką Ramūnas Karbauskis pasakys. Taigi, matys Socialinių reikalų ir darbo ministeriją kaip savo ausis.
 

Rytoj, penktadienį, būsimoji valdžia imsis personalijų. Sveikatos apsauga ims rūpintis psichiatras Aurelijus Veryga.( Išsiaiškinau - ant gydytojų durų vietoj šypsenėlių, ženklo su perbrauktu buteliu nereikės klijuoti - J.B.) Ministras mąstys ir matys plačiau. Galbūt taps pirmasis katalikiškos negeriančios valstybės pranašu. Pijokai išmirs, likę nužudys savyje žaliąją gyvatę, nesusipratėliai kiūtins velnio lašų į specializuotą valdišką parduotuvę.  

 
Tačiau lipant į trečią Sveikatos apsaugos ministerijos aukštą su kiekvienu posūkiu ministro portfelis darysis vis sunkesnis, ims varginti mintys apie reikalus, kurie nuo įtampos tuoj ims sproginėti.  
 
Valstybinė ligonių kasa. Ji kaip senas nomenklatūrinis viršininkas: du infarktai, trys insultai, žmona - SAMienė - viena, visam gyvenimui. Tokia, kuri iš karsto pakels, pamaitins, dar pasakys, kad viskas bus gerai. Na, ištaškei rezervo fondą, na, nepasodino, tik nuteisė ir išmetė VLK direktorių Algirdą Sasnauską? Po jo jau antras laikinas pakeitė pirmąjį laikinąjį?
 
Viskas gerai. PSD įmokos, paaiškins rūpestinga žmona, VLK suteiktas tautos mandatas solidariai rūpintis sveikata. Laikyk stipriai ir nesijaudink. Įstaiga uždara kaip Pentagonas, nežinomi nematomojo PSD fronto didvyriai. Šast, eilinė bombelė - eilutė biudžete kompensuoti naujiems inovatyviems vaistams išnyko. Atsakymas - paprastas. Subalansuotas „tūpiems“ žurnalistams, bet tinka ir visiems kitiems. Nėra pinigų.

 
Užsimojo piginti vaistus... grasindami kontroliniais patikrinimais privačiose vaistinėse. Kaip? Kontrolės būdu. Vaikščios ir žiūrės, kiek bobulytės kompiuterį nagrinėja, kaip ilgai vaistininkės rekomenduoja, kol įsiūlo pigiausią variantą. Dar Farmacijos departamentas privers tų pigiausių atsargas laikyti. Na, jeigu neišpirks, tegul pačios moka pinigus ir rūpinasi, kaip jais atsikratyti.
 
Išvažiuos sveikatos apsaugos ministras gryno oro įkvėpti į regionus. Ten - pikti kaimiečiai, atsiprašau, valstiečiai. Kada po galais ministerija duos atsakymą, kaip be trukdžių sujungti, prijungti ar sulieti pirminius sveikatos priežiūros centrus su ligoninėmis tose savivaldybėse, kur jau seniai subrendo sąlygos? Kur darbo grupės, įsakymai, nutarimai? Vienas kurpalius visiems netinka. Jokioje srityje, nes kitaip - ne restruktūrizacija, o bala.
 

Įdomioji dalis, kuri buvo prislopinta ir laukė valdžios. Daugybė konkursų, rotacijų, rezidentų ir alma materių trenksmų bei perkūnų. Jaunimas - ne toks geras, katras susibėgęs politikuoja. Dauguma žvalgosi, kas ten už sienų ir net jūrų marių vyksta.
 Darbo grupių prikurta, socialinių akcijų pridaryta, konferencijose burnos praaušintos - belieka dėti parašus. Arba vėl gilintis...


Šis Seimas taip pat bus turtingas personažų - būsimos KK2 ir panašių laidų žvaigždės. Vakar „Facebook“ Dainius Kepenis save jau lygino su Donaldu Trumpu. Kurgi ne - abiejų nuomonės sutampa dėl GMO maiste, girdi, vienodai galvoja apie perteklinius skiepus ir dar daug bendrų sveikų idėjų. „Amerikoje viršų ima sveikas mąstymas“, - džiaugiasi sveikas-uoliai Dainius, pretendentas į Seimo Sveikatos reikalų komitetą.

 
Jeigu komitetą įsivaizduosime kaip porceliano parduotuvę, į ją ruošiasi įžengti dar vienas sąrašinis dramblys. Eina gandas apie Rimantės Šalaševičiūtės norus bei pageidavimus. Apibūdinimo autoriui Aurelijui Verygai teks tiesti bendradarbiavimo tiltus. Lengva nebus.
 
P.S. D.Trumpo pasekėjams vertėtų kliautis kitu jo pareiškimu. Naujai išrinktas Amerikos prezidentas aiškiai pasakė, kad kalbėsis „tik su lyderiais, kurie siekia pergalių ir, svarbiausia, vykdo savo įsipareigojimus“. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica