Donaldas Trumpas ir sveikata

Jolanta Babiliūtė
2024-11-07
Amerikoje baigėsi rinkimai, kurie 78-uonerių metų respublikonui Donaldui Trumpui suteikė istorinę galimybę antrą kartą įlipti į tą pačią upę. Naująjį JAV prezidentą jau pasveikino pasaulio lyderiai, įskaitant ir Lietuvos Respublikos prezidentą Gitanas Nausėda.
Donaldas Trumpas ir sveikata

Prisiminkim, kokie pažadai sveikatos apsaugos srityje pasirodė patrauklūs D.Trumpo rinkėjams pirmos kadencijos (2017-2021 m.). Aišku, kad šie pažadai buvo tik dalis vidaus politikos plano, kai kurie jų vis dėlto buvo įgyvendinti ar pateikti konkretesnėms iniciatyvoms.
 

„Obamacare“ panaikinimas. Trumpas nuolat kritikavo prieš tai priimtą sveikatos reformą, žinomą kaip „Affordable Care Act“(ACA) ir žadėjo ją panaikinti, teigdamas, kad ji didina sveikatos priežiūros išlaidas ir riboja pasirinkimo laisvę. Vietoj jo pristatė kitokios sveikatos priežiūros sistemos planą.
 
Vaistų kainų mažinimas. Žadėjo imtis priemonių, kad sumažintų receptinių vaistų kainas. Įskaitant derybas su vaistų gamintojais ir vaistų kainų skaidrumo didinimą.
 
Psichinės sveikatos paslaugų plėtra ir reforma, susijusi su priklausomybėmis. Paskelbė karą opioidų vartojimui. Numatė finansavimo didinimą gydymui bei prevencijai.
 
Sveiktos priežiūros paslaugų prieinamumas kiekvienam amerikiečiui, ypač gyvenančiam kaimo vietovėje.
 
D.Trumpo naujame ateinančios kadencijos sveikatos politikos plane greičiausiai bus remiamasi ankstesnėmis pozicijomis ir prioritetais. Aišku, laikas įnešė korektyvų, todėl šalia jau minėtų jis gali pabrėžti technologijų bei inovacijų medicinoje svarbą, skatinti investicijas į sveikatos technologijas ir telemedicinos paslaugas. Taip pat bus prisimintos pandemijos pamokos, kurios reikalauja atskiros grafos ateities planuose.
 
Galime padaryti tik vieną išvadą. Sveikatos sistema visur susiduria su panašiomis problemomis. Skiriasi resursai, sprendimų priėmimo logika ir greitis. Jeigu Lietuvoje reforma kaip palša kumelė, kuriai ant nudilusių kanopų kalamos vis naujos pasagos, Amerikoje neefektyvios reformos kardinaliai atsisakoma. Kol neatsitiks dar blogiau, negu buvo prieš tai.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. V.Kriaučionienė: bijoti bulvių nėra pagrindo

    Prof. V.Kriaučionienė: bijoti bulvių nėra pagrindo

    Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena, o visiškai neseniai išleistos Šiaurės šalių mity...
    Mykolas: vyrai, nebūkite miegaliai!

    Mykolas: vyrai, nebūkite miegaliai!

    45-erių metų statybų inžinieriaus-statybininko darbo stažą sukaupusiam kauniečiui Mykolui Drižiui gerybinė prostatos hiperplazija ...

    Budinti vaistinė


    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Lietuvoje veikiančias farmacijos bendroves vienijanti Vaistų gamintojų asociacija (VGA) atkreipia dėmesį, kad netrukus gali ne tik...
    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų tiekimo sutrikimai – nemenkas rūpestis. Vaikų bronchų astmai gydyti mažų dozių inhaliatoriai didmeninės vaistų prekyb...

    razinka


    Sveika šeima


    Kūrenate krosnis – labiausiai degs plaučiai

    „Pacientams gali būti netikėta, kad kietosios dalelės gali pažeisti ne tik kvėpavimo takus ar plaučius, bet ir kitus organus (inkstus, širdį, kepenis). Tokiu būdu yra sukeliami organų pažeidimai, o kai kuriais atvejais ateityje gali išsivystyti ir pažeisto organo vėžys“, – sako Vilniaus universiteto li...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Revoliucinis atradimas biologijoje – obeliskai

    Tarptautinė mokslininkų grupė atskleidė sensacingą atradimą – obeliskus, naują biologinę struktūrą, kuri gali būti senesnė už pačią gyvybę. Mokslininkai tikisi, kad šis atradimas padės kovoti su antibiotikams atspariomis bakterijomis – viena didžiausių šiuolaikinės medicinos problemų.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kam dalinsime PSDF?
    Helga Marija Kauzonė Kam dalinsime PSDF?
    Ar ministerijos pageidavimu vaistininkai tampa sveikatos priežiūros specialistų sekretoriais?
    Vaistinių asociacija ir farmacijos darbuotojų profsąjungos Ar ministerijos pageidavimu vaistininkai tampa sveikatos priežiūros specialistų sekretoriais?

    Naujas numeris