Seime vyks konferencija „Racionalus vaistų vartojimas“

2018-09-19
Renginio data: Trečiadienis, 2018 m. rugsėjo 19 d.
Renginio pradžia: 12:30
Renginio vieta: Konstitucijos salė (Seimo I r., III a.) 

Rugsėjo 19 d., trečiadienį, 12.30 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai, 3 a.) Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja konferenciją „Racionalus vaistų vartojimas“.

Konferencijoje bus diskutuojama apie pastaruoju metu įvykdytus vaistų reguliavimo pokyčius, aptarta racionalaus vaistų vartojimo situacija Lietuvoje, jo svarba kokybiškam paciento gydymui, apžvelgtos europinės tendencijos racionalaus vaistų vartojimo srityje, biologinių, biopanašių ir cheminių vaistinių preparatų panašumai ir skirtumai bei gydymo jais klinikiniai aspektai.
 
2017 m. sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos Vaistų politikos gairės, kurių vienas iš uždavinių yra diegti racionalaus vaistų vartojimo nuostatas. Nuo to laiko pradėtos vykdyti reikšmingos vaistų rinkos reformos. Žiniasklaidos priemonėse jau daugiau nei metus diskutuojama apie generinių vaistų efektyvumą, pacientų priemokas, inovatyvių vaistų kainas, tačiau iki šiol skirtingi socialiniai partneriai neturėjo galimybės pasidalyti įžvalgomis bendrose diskusijose.
Renginyje dalyvaus sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, sveikatos priežiūros specialistų, pacientų organizacijų atstovai bei verslo asociacijų, akademinės bendruomenės nariai, politikai.
 
Konferencijos programa
 
Konferencija bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica