Seime vyks konferencija „Racionalus vaistų vartojimas“

2018-09-19
Renginio data: Trečiadienis, 2018 m. rugsėjo 19 d.
Renginio pradžia: 12:30
Renginio vieta: Konstitucijos salė (Seimo I r., III a.) 

Rugsėjo 19 d., trečiadienį, 12.30 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai, 3 a.) Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja konferenciją „Racionalus vaistų vartojimas“.

Konferencijoje bus diskutuojama apie pastaruoju metu įvykdytus vaistų reguliavimo pokyčius, aptarta racionalaus vaistų vartojimo situacija Lietuvoje, jo svarba kokybiškam paciento gydymui, apžvelgtos europinės tendencijos racionalaus vaistų vartojimo srityje, biologinių, biopanašių ir cheminių vaistinių preparatų panašumai ir skirtumai bei gydymo jais klinikiniai aspektai.
 
2017 m. sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos Vaistų politikos gairės, kurių vienas iš uždavinių yra diegti racionalaus vaistų vartojimo nuostatas. Nuo to laiko pradėtos vykdyti reikšmingos vaistų rinkos reformos. Žiniasklaidos priemonėse jau daugiau nei metus diskutuojama apie generinių vaistų efektyvumą, pacientų priemokas, inovatyvių vaistų kainas, tačiau iki šiol skirtingi socialiniai partneriai neturėjo galimybės pasidalyti įžvalgomis bendrose diskusijose.
Renginyje dalyvaus sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, sveikatos priežiūros specialistų, pacientų organizacijų atstovai bei verslo asociacijų, akademinės bendruomenės nariai, politikai.
 
Konferencijos programa
 
Konferencija bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica