„Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“

2014-11-26
Maloniai kviečiame dalyvauti  mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“, kuri vyks 2014 m. lapkričio 26 dieną Vytauto Didžiojo universitete.

„Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“

Jaunimas nuo 14 iki 29 metų – grupė, kuri pradeda aktyviai veikti ir yra neatsiejama globalios visuomenės dalis, kuriai turi įtakos dauguma globalizacijos procesų. Įgyjant jauno žmogaus statusą  šiuolaikinėje visuomenėje jaunimui tenka susidurti su naujais ir daugialypiais klausimais: kaip tapti labiau savarankišku, kaip atrasti ir išlaikyti savo identitetą, kaip priimti  tinkamiausią pasirinkimą renkantis savo asmeninį ir profesinį  kelią, kaip įvaldyti naująsias technologijas, kad jos taptu ne kliūtimi, o raktu sėkmingai integracijai į plačiąją visuomenę.
 

Pastaruosius kelerius metus šalyje pradėta skirti daugiau dėmesio iki šiol mažai tyrinėtos jaunimo temos aktualizavimui. 2012 metais vyko pirmoji jaunimo tyrėjų tarptautinė konferencija “Ar pažįstu jauną žmogų”, atskleidusi platų tarpdalykinį jaunimo tyrimų lauką. Lietuvos pirmininkavimo metu 2013 m. rugsėjo 9–12 d. Vilniuje vykusi ES Jaunimo konferencija vainikuota 21-os jungtinės išvados priėmimu. ES struktūriniame dialoge su jaunimu metu, suformuluotos išvados atskleidžia prioritetinę temą – socialinę jaunimo įtrauktį, ypatingai pabrėžiant nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio jaunimo (NEETs) įtrauktį.
Taip pat įvardijama, jog viena iš kliūčių sprendžiant jaunimo problemas – sisteminio tarpsektorinio bendradarbiavimo trūkumas.
 
Atsižvelgiant į šiuos ir kitus pastebėjimus, yra akivaizdu, jog būtina tęsti pradėtą diskusiją,  analizuoti kylančias aktualias globalizacijos proceso pasekmės šalies ir Europos šalių jaunimui, svarbu kelti klausimus su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduria didžiųjų miestų ir regionų jauni žmonės ir kokias įveikos strategijos jų sprendimui yra taikomi. Manome, kad konferencijos metu svarbu aptarti, kaip būtų galima veiksmingai panaudoti tarpžinybinį bendradarbiavimą siekiant atliepti jaunų žmonių poreikius dėl kylančių pokyčių jų gyvenime.
 
Konferencijos tikslas – aptarti su kokiais iššūkiais ir pokyčiais globalizacijos kontekste susiduria jaunimas bei identifikuoti jų įveikos galimybes kartu su mokslininkais, praktikais bei sprendimus priimančiaisiais
 
Kviečiame  jaunimo temą nagrinėjančius tyrėjus, su jaunimu dirbančius praktikus ir sprendimus priimančius politikus dalyvauti organizuojamoje  tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“.
Organizatoriai: Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos edukologijos universitetas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica