Susitelkime kovai su COVID-19

Laimutė Matkevičienė
2020-03-26
Mielieji, kreipiuosi į kiekvieną, nuoširdžiai prašydama Jūsų klausyti Vyriausybės ekstremalių situacijų centro operacijų dėl koronaviruso nurodymų ir stengtis be panikos išgyventi šį sunkų laikotarpį. Patikėkite, kad ir Vyriausybė, ir Seimas yra kartu su kiekvienu iš Jūsų ir daro viską, kad iš tos bėdos išeitume visi ir su kuo mažesniais nuostoliais. Kviečiu visus susitelkti ir kas kuo galėdami prisidėti prie situacijos palengvinimo.
Susitelkime kovai su COVID-19

Ką dar turime daryti? Pirmiausia, suprasti, kad medikai tapo gyvi viruso taikikliai, nes neturi kitokio pasirinkimo – jiems tenka tiesiogiai kontaktuoti su pacientais. JIEMS būtina medicininė apsauga ir prieinamas testavimas dėl COVID-19. Labai svarbi yra senjorų saviizoliacija namuose. Vaikai irgi serga. Simptomai panašūs į gripo virusą: karščiavimas, sausas kosulys, pykinimas, vėmimas, dusimas, raumenų skausmas, viduriavimas ir pan. Pasaulio sveikatos organizacija pataria vengti kontaktų ne tik su žmonėmis, bet ir su laukiniais ar ūkyje auginamais gyvūnais. Žinoma, pasveikimas priklauso nuo žmogaus imuninės sistemos būklės.

 
Šalies Vyriausybė ir Seimas akylai stebi pasaulio iniciatyvas, kaip sustabdyti pandemiją, ypač nekantriai laukia VAKCINOS nuo COVID-19 atsiradimo. 2020 m. vasario mėnesį pasaulyje pradėta vykdyti per 30 vakcinų projektų. Pirmąją testuoti skirtą vakciną nuo SARS-CoV-2 kuria JAV bendrovė „Moderna“. Naujos vakcinos patikimumas jau patikrintas su 45 savanoriais asmenimis. Naujausiomis žiniomis, Kinija pagal atliktus tyrimus patvirtino koronaviruso gydymui priešvirusinį vaistą – „Favilavir“. Turime informacijos ir apie Lietuvos mokslininkų indėlį ieškant būdų testavimo reagentams gaminti, vaistų paieškas ir pan.
Premjeras pranešė, kad Vyriausybė pasirašė sutartį su JAV bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ padaliniu Vilniuje dėl COVID-19 viruso nustatymo testų tiekimo Lietuvai. Dalis šių testų komponentų bus gaminami Lietuvoje, juos gamins „Thermo Fisher Scientific Baltics“ darbuotojai. Kita dalis komponentų ir reikalinga įranga keliauja iš kelių užsienio šalių. Taip žingsnis po žingsnio artėjame prie situacijos pagerėjimo.
 
Susitelkimo Kaišiadorių ir Elektrėnų savivaldybėse matau daug. Nors Lietuva lėšų kovai su koronavirusu skiria labai daug, bet Vyriausybės skirtų lėšų nepakanka. Tad labai svarbu, kad papildomai kvėpavimo aparatūrai, apsauginėms veido kaukėms, spec. kombinezonams ar kitoms apsaugos priemonėms įsigyti lėšų skiria savivaldybės, verslininkai, ūkininkai, sportininkai, dizaineriai ir paprasti piliečiai. Dėkoju Kaišiadorių savivaldybės administracijai už supratimą ir nuolatinę pagalbą medikams. Dėkoju verslininkams, kurių dabar negaliu išvardinti, bijodama ką nors praleisti, bet žinau, kad tiek Elektrėnų, tiek Kaišiadorių verslininkai neliko nuošalyje bėdos ir padeda medikams. Finansų ministerijos (ministras Vilius Šapoka) iniciatyva įkurtas COVID-19 pasekmių mažinimo fondas, kuriam vadovauti sutiko Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Atsakingų gyventojų ir verslininkų suaukotas fondas – dar viena mūsų savitarpio supratimo ir pagalbos priemonė senjorams, medikams, vaistininkams, mokytojams, vaikams, visiems mums. Tad dar kartą prašau: būkite atsakingi, pareigingi, pilietiški, ramūs, pasitikintys ir tikintys.
Kartu su Jumis sunkų laikotarpį išgyvenanti, Jūsų Seimo narė Laimutė Matkevičienė.
Laimutė Matkevičienė, Seimo narė
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica