Vis dar bijau pasakyti „Ne“

Žydrūnė Domarkaitė
2014-05-08
„Ką darote, kai partneris jums pasiūlo sekso metu tai, kas jums visiškai nepatinka? Mano vyras neseniai iš sekso prekių parduotuvės atnešė dovaną, kuri man nepatiko. Pabandžiau tai pasakyti – užpyko. Net nežinau, kaip jam paaiškinti... Suprantu, kad ne laikas vaidinti skaisčią mergelę, bet ir daryti tai, kas man nemalonu, neketinu...“
A.J.
Vis dar bijau pasakyti „Ne“

Seksu užsiimame pirmiausia dėl to, kad tai yra malonu – dėl šio teiginio šiandien retas kuris imtų ginčytis. Tačiau dauguma porų pirmenybę teikia vyrų seksualiniams „skoniams“. Pasak seksologų, ne viena moteris bijo atsisakyti mylėtis jai nepatinkančiu būdu.
 
Diktatas ir iliuzija

Moterys sekso metu dažnai sutinka daryti tai, kas joms nemalonu, nes bijo įskaudinti partnerį arba stengiasi (dažnai nesąmoningai) išsaugoti idealių santykių iliuziją. „Neretai tokį elgesį sąlygoja baimė būti paliktai, - www.wday.ru teigia šeimos psichoterapeutė Inna Chamitova. – Vyro diktatas lovoje suteikia iliuzinį saugumo, kad nieko blogo asmeniniame gyvenime nenutiks, jausmą.“
Daugelį šimtmečių moters kūnas buvo vyro nuosavybė. Dar ir šiandien yra dailiosios lyties atstovių, kurios įsitikinusios, kad jų poreikiai ne tokie svarbūs. Todėl jos sako „taip“, kai iš tikrųjų nori šaukti „ne“. „Taigi vyras įgyja teisę piktnaudžiauti moters kūnu, - teigia seksologas Eugenijus Kaščenko. – O moteris, atsisakydama savo poreikių, atsisako patirti malonumą.“
„Teisingo“ seksualinio gyvenimo taisyklių sukurta nemažai: mylėtis esą reikia dažnai, keistai, nesvarbu kur... Tačiau kiekviena taisyklė kausto, neleisdama partneriams laisvai aptarti to, ką šie jaučia iš tiesų.
„Mano pirmas vyras sakydavo, kad kunilingas žemina vyrą, – www.day.ru internetiniame forume rašo ribka-zuzia. – Mane tai skaudino. Mylėdamasi su manimi jis pirmiausia norėdavo patenkinti save. Prieš dvejus metus sutikau žmogų, kurį labai pamilau. Seksas su juo nuostabus. Tačiau kai jis „ima mane“ kunilingu, nejaučiu jokio malonumo. Suvokimas, kad tai negražu, purvina, giliai įsikalė man į galvą.“
 
Kaltės jausmas
Paradoksalu, bet dažnai moterys nedrįsta atsakyti vyrui, kai jam nebejaučia traukos. Bandydamos išpirkti kaltę, jos lovoje daro tai, ko nori vyras. „Pagarba vienas kito norams nieko bendro neturi su priverstiniu seksu, kuris ne tik atšaldo santykius, bet ir mažina savivertę“, - tikina psichoanalitikė Žaklin Schaffer.
Vyro seksualumo esmė – imti ir valdyti, moters – priešintis, bet ir atsiduoti. Labiausiai atsidavimas ryškus motinystėje. Todėl neretai moteris partnerį suvokia kaip vaiką ir pildo visus jo įgeidžius. Nesugebėjimą pasakyti „ne“ ji aiškina meile: „Aš tai darau, nes jį myliu“. Ji bando mylėti kitą, pamiršusi apie meilę sau.

 
Sava pozicija
Neretai moterys savo jausmus gali išsakyti psichoterapeuto ar seksologo kabinete. Tačiau pakalbėti apie tai su partneriu – šiukštu. „Sunkiausia toms, kurias riboja stereotipai: ką galima sakyti, o ko - ne, kas - normalu, o kas - iškrypimas, - teigia ginekologė Sylvain Mimoun. – Galvodamos, kad neatitinka visuotinai pripažintų normų, kaltina save, kad yra nenormalios.“
Sunku suprasti savo seksualumą, kai nepažįsti savo norų. „Aš dažnai pagalvoju, kad tiesiog nežinau, ko noriu, - rašo internautė master37. – Kai mylimės, mane apima abejingumas: „padarys tai – puiku, nepadarys – irgi neblogai“.
„Seksualinių troškimų nepaisymas gali būti visiško abejingumo seksui priežastis, - teigia I.Chamitova. – Moteriai svarbu gundyti, siūlyti partneriui įvairius variantus, klausyti savęs ir vėl bandyti. Tai, kas teiks malonumo. Moteris turi būti ir vedlė, o ne tik vergė, sekti paskui šeimininką.“
„Aktyvus seksualinis gyvenimas – tai savotiškas egoizmas, kuriuo dalijamės su partneriu, – sutinka S. Mimoun. – Tai reiškia, kad reikia ieškoti to, kas patinka, ir suprasti tai, ko mums norisi, pirmiausia dėl savęs. Tai vienintelis kelias seksualinio malonumo link. Grįžus malonumui, noras mylėtis taip pat pasibels į miegamojo duris.“
 
Išvengti melo
„Mano draugui patiko vietoje glamonių sukišti pirštą man į vaginą, o po to visa jėga jį stumdyti, - prisimena 28-erių Marina. – Jam atrodė, kad ši „glamonė“ – klasiška, o aš sukandusi dantis kentėjau. Kartą pusryčiaujant paprašiau jo taip labai nesistengti. Jis vos neužspringo: „Negi tu tiek laiko apsimetinėjai?“ Dabar viskas gerai. Jeigu būčiau žinojusi, kad taip nutiks, nebūčiau tiek kentusi.“
„Visiems reikia laiko, kad pajustų vienas kitą, tačiau pavojinga, jei tyla tarp partnerių užsitęsia, - sako E.Kaščenko. – Ši pora per ilgai vengė atvirai pasikalbėti. Vyras pasidavė stereotipui esą moterims patinka veržlus seksas. O partnerė kentėjo: nes jai atrodė, kad moters duona – nuolankumas.“

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris