Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?

Emilija Lipskytė
2022-03-25
Apklausus tūkstantį žmonių, kurie puoselėja romantinius santykius per atstumą arba tokius turėjo, nustatyta, kad jų sėkmės rodiklis tik 58 proc. Suprantama, gyvenimas poroje nėra vien tik gėlytėmis nubarstytas, tačiau santykiai per atstumą reikalauja ypač daug pastangų.
Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

Nepamirškite bendrauti
Bendravimas yra kiekvienų santykių pagrindas, tačiau jis ypač svarbus santykiuose, kuriuose ne visada galite kartu leisti laiką. „Kurį laiką palaikant santykius per atstumą reikalingas aiškesnis žodinis bendravimas, skirtingai nei kitoms poroms“, – teigia santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler.
 

Atminkite, kad nuoširdumas ir atvirumas – raktai į tvirtus santykius, nesvarbu, ar gyvenate skirtingose šalyse, miestuose ar ne. „Nors jūsų partneris pažįsta jus kaip nuluptą, jis nėra minčių skaitytojas, – įspėja santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler. – Jei manote, kad nepakankamai bendraujate per vaizdo pokalbius, nebijokite to pasakyti antrajai pusei.“

 
Bendraudami su partneriu leiskite jam suprasti, kiek jums tas žmogus rūpi. Konflikto atveju stenkitės suprasti mylimo žmogaus emocinę būklę bei pabandykite išsiaiškinti jo poziciją. Taip pat būkite visada dėmesingi ir imkitės atsakomybės, jei iškils nesutarimai.

 
Išmokite vienas kito meilės kalbas
Kiekvienas dovanoja ir priima meilę skirtingai. Šių kalbų suvokimas gali padėti santykiams klestėti. „Mes linkę dovanoti meilę taip, kaip norime ją gauti. Ir gali kilti problemų, kai partnerių kalba yra skirtinga, – pasakoja K.Engler ir pateikia penkias meilės kalbas. – Tai būtų palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos gavimas, paslaugos ir fizinis prisilietimas.“
 
Tai ypač svarbu poroms, palaikančioms santykius per atstumą, nes jie neturi kasdieninio artumo pranašumų, o tai tik gali sustiprinti atskirties, vienišumo ir nesaugumo jausmą. Pasistengus veiksmus priderinti prie partnerio meilės kalbos parodysite, jog jis gali jaustis mylimas.
 
Kokybiškai paskirstykite laiką
Fizinis buvimas atskirai dar nereiškia, kad negalite kokybiškai praleisti laiko su mylimu žmogumi. Tik čia šiek tiek abi pusės patenka į spąstus... „Žmonės taip įsitraukia į kasdieninį gyvenimą, kad tiesiog pamiršta skirti laiko partneriui“, – pastebi porų terapeutė Grace Dowd.
 

Tokiu atveju ji siūlo pasistengti apgalvotai planuoti laiką, mažiau blaškytis, nes ir taip santykiuose per atstumą užmegzti ryšį sudėtinga. „Venkite daryti kelias užduotis vienu metu, kol bendraujate telefonu su partneriu. Visas dėmesys turėtų būti sukoncentruotas į žmogų“, – pataria G.Dowd.
 
Kurkite ritualus
Ritualai santykiuose vertingi tuo, kad gali padėti sukurti tam tikrą struktūrą ir nuspėjamumą. K. Engler nuomone, norint, kad ritualai pasiteisintų, reikalinga juos nuolat kartoti. „Pavyzdžiui, kiekvieną kartą kai turite galimybę susitikti, apsilankykite mėgstamoje kepyklėlėje. Jei nuosekliai grįšite kartu, kur jums malonu ir gera, tai suteiks prasmės akimirkai“, – pataria K.Engler.

 
Tačiau ritualai gali būti kuriami ir esant atskirai, virtualioje erdvėje. Kiekvieną dieną pabandykite parašyti vienas kitam ką nors, ką vertinate santykiuose. Tai padeda palaikyti ryšį ir jaustis mylimam.
 
Užsiimkite bendra veikla
Technologijų dėka rasti bendrą veiklą, kuri suartintų, – vieni juokai. Paklauskite savęs, kokių bendrų pomėgių turite kartu su antrąja puse ir ko nesate išbandę, bet labai norėtumėte. Kiekvienam įvardijus pomėgius, tikrai rasite bendrus, kurie jus vienytų.
 
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

      T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

      „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
      Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

      Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

      Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

      Budinti vaistinė


      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

      razinka


      Sveika šeima


      Tylūs motinystės sunkumai

      Nors praėjusi Motinos diena viešojoje erdvėje motinystę vaizdavo kaip absoliučią laimę, realybėje daugeliui moterų ji atnešė sunkių išbandymų. Tūkstančiai moterų Lietuvoje po gimdymo susiduria su emociniais sunkumais, apie kuriuos vis dar kalbame retai. Tyrimai rodo, kad kas penkta lietuvė patiria pogimdyminės de...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Serialo „Adolescence“ pamokos: patyčios turi slaptą kodą

      Neseniai „Netflix“ pristatytas britų mini serialas „Adolescence“ (liet. „Paauglystė“) per kelias savaites tapo žiūrimiausiu kūriniu platformoje ir sukėlė audringas diskusijas tarp tėvų, pedagogų ir psichologų. Pastarieji neatsistebi, kaip giliai filme nagrinėjama skaitmeninės prarajos tarp kartų te...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Turite tai žinoti
      Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

      Naujas numeris