Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?

Emilija Lipskytė
2022-03-25
Apklausus tūkstantį žmonių, kurie puoselėja romantinius santykius per atstumą arba tokius turėjo, nustatyta, kad jų sėkmės rodiklis tik 58 proc. Suprantama, gyvenimas poroje nėra vien tik gėlytėmis nubarstytas, tačiau santykiai per atstumą reikalauja ypač daug pastangų.
Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

Nepamirškite bendrauti
Bendravimas yra kiekvienų santykių pagrindas, tačiau jis ypač svarbus santykiuose, kuriuose ne visada galite kartu leisti laiką. „Kurį laiką palaikant santykius per atstumą reikalingas aiškesnis žodinis bendravimas, skirtingai nei kitoms poroms“, – teigia santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler.
 

Atminkite, kad nuoširdumas ir atvirumas – raktai į tvirtus santykius, nesvarbu, ar gyvenate skirtingose šalyse, miestuose ar ne. „Nors jūsų partneris pažįsta jus kaip nuluptą, jis nėra minčių skaitytojas, – įspėja santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler. – Jei manote, kad nepakankamai bendraujate per vaizdo pokalbius, nebijokite to pasakyti antrajai pusei.“

 
Bendraudami su partneriu leiskite jam suprasti, kiek jums tas žmogus rūpi. Konflikto atveju stenkitės suprasti mylimo žmogaus emocinę būklę bei pabandykite išsiaiškinti jo poziciją. Taip pat būkite visada dėmesingi ir imkitės atsakomybės, jei iškils nesutarimai.

 
Išmokite vienas kito meilės kalbas
Kiekvienas dovanoja ir priima meilę skirtingai. Šių kalbų suvokimas gali padėti santykiams klestėti. „Mes linkę dovanoti meilę taip, kaip norime ją gauti. Ir gali kilti problemų, kai partnerių kalba yra skirtinga, – pasakoja K.Engler ir pateikia penkias meilės kalbas. – Tai būtų palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos gavimas, paslaugos ir fizinis prisilietimas.“
 
Tai ypač svarbu poroms, palaikančioms santykius per atstumą, nes jie neturi kasdieninio artumo pranašumų, o tai tik gali sustiprinti atskirties, vienišumo ir nesaugumo jausmą. Pasistengus veiksmus priderinti prie partnerio meilės kalbos parodysite, jog jis gali jaustis mylimas.
 
Kokybiškai paskirstykite laiką
Fizinis buvimas atskirai dar nereiškia, kad negalite kokybiškai praleisti laiko su mylimu žmogumi. Tik čia šiek tiek abi pusės patenka į spąstus... „Žmonės taip įsitraukia į kasdieninį gyvenimą, kad tiesiog pamiršta skirti laiko partneriui“, – pastebi porų terapeutė Grace Dowd.
 

Tokiu atveju ji siūlo pasistengti apgalvotai planuoti laiką, mažiau blaškytis, nes ir taip santykiuose per atstumą užmegzti ryšį sudėtinga. „Venkite daryti kelias užduotis vienu metu, kol bendraujate telefonu su partneriu. Visas dėmesys turėtų būti sukoncentruotas į žmogų“, – pataria G.Dowd.
 
Kurkite ritualus
Ritualai santykiuose vertingi tuo, kad gali padėti sukurti tam tikrą struktūrą ir nuspėjamumą. K. Engler nuomone, norint, kad ritualai pasiteisintų, reikalinga juos nuolat kartoti. „Pavyzdžiui, kiekvieną kartą kai turite galimybę susitikti, apsilankykite mėgstamoje kepyklėlėje. Jei nuosekliai grįšite kartu, kur jums malonu ir gera, tai suteiks prasmės akimirkai“, – pataria K.Engler.

 
Tačiau ritualai gali būti kuriami ir esant atskirai, virtualioje erdvėje. Kiekvieną dieną pabandykite parašyti vienas kitam ką nors, ką vertinate santykiuose. Tai padeda palaikyti ryšį ir jaustis mylimam.
 
Užsiimkite bendra veikla
Technologijų dėka rasti bendrą veiklą, kuri suartintų, – vieni juokai. Paklauskite savęs, kokių bendrų pomėgių turite kartu su antrąja puse ir ko nesate išbandę, bet labai norėtumėte. Kiekvienam įvardijus pomėgius, tikrai rasite bendrus, kurie jus vienytų.
 
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

   Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

   Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
   Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

   Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

   „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

   Budinti vaistinė


   Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

   Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

   Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

   Sveika šeima


   Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis

   Karštos vasaros dienos, aktyvus sportas ar mėgavimasis vandens telkinių teikiamais malonumais gali pasižymėti ne tik smagiomis akimirkomis, bet taip pat ir veriančiu raumenų skausmu – mėšlungiu. Jis gali surakinti šlaunis, blauzdas, pėdas, kaklą, rankas, plaštakas, pilvą ir net raumenis ties šonkauliais. BENU vaistinės ekspert...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

   Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Diena, nepanaši į kitas
   Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
   Egzistencija, pagrindžianti realybę
   Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

   Naujas numeris