Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?

Emilija Lipskytė
2022-03-25
Apklausus tūkstantį žmonių, kurie puoselėja romantinius santykius per atstumą arba tokius turėjo, nustatyta, kad jų sėkmės rodiklis tik 58 proc. Suprantama, gyvenimas poroje nėra vien tik gėlytėmis nubarstytas, tačiau santykiai per atstumą reikalauja ypač daug pastangų.
Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

Nepamirškite bendrauti
Bendravimas yra kiekvienų santykių pagrindas, tačiau jis ypač svarbus santykiuose, kuriuose ne visada galite kartu leisti laiką. „Kurį laiką palaikant santykius per atstumą reikalingas aiškesnis žodinis bendravimas, skirtingai nei kitoms poroms“, – teigia santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler.
 

Atminkite, kad nuoširdumas ir atvirumas – raktai į tvirtus santykius, nesvarbu, ar gyvenate skirtingose šalyse, miestuose ar ne. „Nors jūsų partneris pažįsta jus kaip nuluptą, jis nėra minčių skaitytojas, – įspėja santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler. – Jei manote, kad nepakankamai bendraujate per vaizdo pokalbius, nebijokite to pasakyti antrajai pusei.“

 
Bendraudami su partneriu leiskite jam suprasti, kiek jums tas žmogus rūpi. Konflikto atveju stenkitės suprasti mylimo žmogaus emocinę būklę bei pabandykite išsiaiškinti jo poziciją. Taip pat būkite visada dėmesingi ir imkitės atsakomybės, jei iškils nesutarimai.

 
Išmokite vienas kito meilės kalbas
Kiekvienas dovanoja ir priima meilę skirtingai. Šių kalbų suvokimas gali padėti santykiams klestėti. „Mes linkę dovanoti meilę taip, kaip norime ją gauti. Ir gali kilti problemų, kai partnerių kalba yra skirtinga, – pasakoja K.Engler ir pateikia penkias meilės kalbas. – Tai būtų palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos gavimas, paslaugos ir fizinis prisilietimas.“
 
Tai ypač svarbu poroms, palaikančioms santykius per atstumą, nes jie neturi kasdieninio artumo pranašumų, o tai tik gali sustiprinti atskirties, vienišumo ir nesaugumo jausmą. Pasistengus veiksmus priderinti prie partnerio meilės kalbos parodysite, jog jis gali jaustis mylimas.
 
Kokybiškai paskirstykite laiką
Fizinis buvimas atskirai dar nereiškia, kad negalite kokybiškai praleisti laiko su mylimu žmogumi. Tik čia šiek tiek abi pusės patenka į spąstus... „Žmonės taip įsitraukia į kasdieninį gyvenimą, kad tiesiog pamiršta skirti laiko partneriui“, – pastebi porų terapeutė Grace Dowd.
 

Tokiu atveju ji siūlo pasistengti apgalvotai planuoti laiką, mažiau blaškytis, nes ir taip santykiuose per atstumą užmegzti ryšį sudėtinga. „Venkite daryti kelias užduotis vienu metu, kol bendraujate telefonu su partneriu. Visas dėmesys turėtų būti sukoncentruotas į žmogų“, – pataria G.Dowd.
 
Kurkite ritualus
Ritualai santykiuose vertingi tuo, kad gali padėti sukurti tam tikrą struktūrą ir nuspėjamumą. K. Engler nuomone, norint, kad ritualai pasiteisintų, reikalinga juos nuolat kartoti. „Pavyzdžiui, kiekvieną kartą kai turite galimybę susitikti, apsilankykite mėgstamoje kepyklėlėje. Jei nuosekliai grįšite kartu, kur jums malonu ir gera, tai suteiks prasmės akimirkai“, – pataria K.Engler.

 
Tačiau ritualai gali būti kuriami ir esant atskirai, virtualioje erdvėje. Kiekvieną dieną pabandykite parašyti vienas kitam ką nors, ką vertinate santykiuose. Tai padeda palaikyti ryšį ir jaustis mylimam.
 
Užsiimkite bendra veikla
Technologijų dėka rasti bendrą veiklą, kuri suartintų, – vieni juokai. Paklauskite savęs, kokių bendrų pomėgių turite kartu su antrąja puse ir ko nesate išbandę, bet labai norėtumėte. Kiekvienam įvardijus pomėgius, tikrai rasite bendrus, kurie jus vienytų.
 
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

   G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

   „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
   V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

   V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

   Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...
   Mokys, kaip vartoti vaistus

   Mokys, kaip vartoti vaistus

   „Oficialiai vaistinėse surenkamų ir sunaikinamų vaistų kiekis – 20 tonų per metus – rodo, kaip netinkamai vartojami ar neva...

   razinka


   Sveika šeima


   Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

   Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Ksenotransplantacija: vis daugiau vilčių pacientams

   Daugiau negu 100 tūkst. JAV gyventojų laukia organų transplantacijų. Ksenotransplantacijos (iš gyvūno žmogui) pasiekimai laukiantiesiems gali suteikti naujų vilčių. Kovo viduryje Masačiusetso ligoninės Bostone gydytojai žmogui atliko sėkmingą kiaulės inksto persodinimą.   

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ir turtuoliai verkia
   Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
   Kas po devintu prakaitu slypi?
   Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
   Pavėlavęs perspaudų rinkinys
   Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

   Naujas numeris