Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?

Emilija Lipskytė
2022-03-25
Apklausus tūkstantį žmonių, kurie puoselėja romantinius santykius per atstumą arba tokius turėjo, nustatyta, kad jų sėkmės rodiklis tik 58 proc. Suprantama, gyvenimas poroje nėra vien tik gėlytėmis nubarstytas, tačiau santykiai per atstumą reikalauja ypač daug pastangų.
Santykiai per atstumą: kaip juos išsaugoti?
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

Nepamirškite bendrauti
Bendravimas yra kiekvienų santykių pagrindas, tačiau jis ypač svarbus santykiuose, kuriuose ne visada galite kartu leisti laiką. „Kurį laiką palaikant santykius per atstumą reikalingas aiškesnis žodinis bendravimas, skirtingai nei kitoms poroms“, – teigia santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler.
 

Atminkite, kad nuoširdumas ir atvirumas – raktai į tvirtus santykius, nesvarbu, ar gyvenate skirtingose šalyse, miestuose ar ne. „Nors jūsų partneris pažįsta jus kaip nuluptą, jis nėra minčių skaitytojas, – įspėja santuokos ir šeimos terapeutė Kate Engler. – Jei manote, kad nepakankamai bendraujate per vaizdo pokalbius, nebijokite to pasakyti antrajai pusei.“

 
Bendraudami su partneriu leiskite jam suprasti, kiek jums tas žmogus rūpi. Konflikto atveju stenkitės suprasti mylimo žmogaus emocinę būklę bei pabandykite išsiaiškinti jo poziciją. Taip pat būkite visada dėmesingi ir imkitės atsakomybės, jei iškils nesutarimai.

 
Išmokite vienas kito meilės kalbas
Kiekvienas dovanoja ir priima meilę skirtingai. Šių kalbų suvokimas gali padėti santykiams klestėti. „Mes linkę dovanoti meilę taip, kaip norime ją gauti. Ir gali kilti problemų, kai partnerių kalba yra skirtinga, – pasakoja K.Engler ir pateikia penkias meilės kalbas. – Tai būtų palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos gavimas, paslaugos ir fizinis prisilietimas.“
 
Tai ypač svarbu poroms, palaikančioms santykius per atstumą, nes jie neturi kasdieninio artumo pranašumų, o tai tik gali sustiprinti atskirties, vienišumo ir nesaugumo jausmą. Pasistengus veiksmus priderinti prie partnerio meilės kalbos parodysite, jog jis gali jaustis mylimas.
 
Kokybiškai paskirstykite laiką
Fizinis buvimas atskirai dar nereiškia, kad negalite kokybiškai praleisti laiko su mylimu žmogumi. Tik čia šiek tiek abi pusės patenka į spąstus... „Žmonės taip įsitraukia į kasdieninį gyvenimą, kad tiesiog pamiršta skirti laiko partneriui“, – pastebi porų terapeutė Grace Dowd.
 

Tokiu atveju ji siūlo pasistengti apgalvotai planuoti laiką, mažiau blaškytis, nes ir taip santykiuose per atstumą užmegzti ryšį sudėtinga. „Venkite daryti kelias užduotis vienu metu, kol bendraujate telefonu su partneriu. Visas dėmesys turėtų būti sukoncentruotas į žmogų“, – pataria G.Dowd.
 
Kurkite ritualus
Ritualai santykiuose vertingi tuo, kad gali padėti sukurti tam tikrą struktūrą ir nuspėjamumą. K. Engler nuomone, norint, kad ritualai pasiteisintų, reikalinga juos nuolat kartoti. „Pavyzdžiui, kiekvieną kartą kai turite galimybę susitikti, apsilankykite mėgstamoje kepyklėlėje. Jei nuosekliai grįšite kartu, kur jums malonu ir gera, tai suteiks prasmės akimirkai“, – pataria K.Engler.

 
Tačiau ritualai gali būti kuriami ir esant atskirai, virtualioje erdvėje. Kiekvieną dieną pabandykite parašyti vienas kitam ką nors, ką vertinate santykiuose. Tai padeda palaikyti ryšį ir jaustis mylimam.
 
Užsiimkite bendra veikla
Technologijų dėka rasti bendrą veiklą, kuri suartintų, – vieni juokai. Paklauskite savęs, kokių bendrų pomėgių turite kartu su antrąja puse ir ko nesate išbandę, bet labai norėtumėte. Kiekvienam įvardijus pomėgius, tikrai rasite bendrus, kurie jus vienytų.
 
Net ir būdami atskirai galite užsiimti ta pačia veikla. Pavyzdžiui, skaityti knygą, lankytis virtualiose pamokose ar kursuose, gaminti pagal tą patį receptą, treniruotis ar net siekti bendrų tikslų. Dalijimasis patirtimi suteiks jums artimesnį ryšį ir padės sustiprinti santykius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

   A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

   „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
   Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

   Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

   Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

   Budinti vaistinė


   „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

   „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

   Konkurencijos taryba (KT) nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir kelios vaistinės neleistinai susitarė dėl kompensuoj...
   Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

   Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

   Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip...

   razinka


   Sveika šeima


   Mityba – prieš vėžį

   „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

   Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kuri jūsų akis verkia?
   Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
   Kaip sutaupyti 99 centus
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
   Buvo buvo, kaip nebuvo!
   Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

   Naujas numeris