Psichoterapeutas: negailėkite laiko aistrai puoselėti

www.lsveikata.lt
2017-10-27
Ar galima seksualinį apetitą nepakitusį išsaugoti ilgą laiką. Tarptautinio porų problemų tyrimo instituto vadovas antropologas, psichoterapeutas Philippe Brenot įsitikinęs, jog taip. Tiesa, tik tuomet, jei pora „neužsiciklins“ susiliejimo santykiuose. Pokalbį apie tai su ekspertu skelbia psychologies.ru. 
Psichoterapeutas: negailėkite laiko aistrai puoselėti
Partneriai turi pasistengti, idant jaudinantis artumo jausmas vėl būtų toks kaip santykių pradžioje. Galima keliauti, kurti siurprizus, dovanoti dovanas... Svarbiausia, kad į santykius grįžtų jaudulys.

- Ar visų porų seksualinis apetitas su laiku slopsta?
- Ypač jis silpsta tose porose, kur santykiai konstruojami susiliejimo principu. Kai tik „įsimylėjimo hipnozė“ praeina, maždaug po dvejų metų, seksualinė trauka ima slopti. Nuo to momento, kai vienas su kitu imame dalintis veiklas, kalbėtis apie viską, aistra silpsta ir gali visiškai išnykti.
Seksualumas nepakenčia savinimosi, laisvės netekimo, išskirtinumo reikalavimo. Ir priešingai, dvi brandžios, iš tiesų autonominės asmenybės gali metų metus mėgautis seksualine trauka.
 
- Ar yra prasmės keisti požiūrį, kad išlaikytume seksualumo tonusą? Ar tai susiję su valia?

- Valia mažai ką gali pakeisti intymiuose santykiuose. Svarbu kita – kiek į seksualinį gyvenimą jūs investuojate. Suprantama, kalbu ne apie pinigus.
Būtina pagauti tą sritį, kurioje jūsų seksualinė trauka siejasi su partnerio aistra.
Paprastai vyrų seksualinė trauka stimuliuojama vizualiai, moterų – per klausą. Moterys daug jautriau jaučia balso toną, meilės kalbas.
 
- Viename straipsnyje rašėte, kad norėdami sėkmingai kovoti su rutina, turime paįvairinti patiriamus malonumus? Kaip tai padaryti?
- Kad seksas teiktų džiaugsmą, svarbu neskubėti. Be to, moteriai reikia daugiau laiko, kad susijaudintų ir, kaip mėgstu sakyti, pakeltų to jaudulio temperatūrą iki maksimumo.
 
- Tiesa, kad visavertis seksualumas nesuderinamas su kasdieniu stresu?
- Vyrai ir moterys į stresą reaguoja skirtingai. Kai vyras vakare grįžta namo, jam norisi nusimesti dienos darbų krūvį, po to seka reflektyvus noras užsiimti seksu, kad galėtų atsipalaiduoti ir pamiršti apie reikalus. Jo troškimas, jo libido nesivaržo su kasdienėmis veiklomis. Vyras gali susikoncentruoti į seksualinį troškimą ir pamiršti apie pašalinius dalykus, nes jo seksualumas yra impulsyvus.
Moterims gi viskas atvirkščiai. Galvojimas apie buitinius rūpesčius, nusivylimai, pyktis – viskas konkuruoja su jos libido.

 
- Seksualinė laisvė, ar ji pajėgi įžiebti priblėsusią seksualinę trauką?
- Kiekviena pora turi pasirinkti savus erotinius žaidimus – tuos, kuriuos jiems diktuoja vaizduotė. Jeigu pora pasiryžta, pavyzdžiui, aplankyti svingerių vakarėlį, dešimtyje atvejų ir dešimties iniciatorius yra vyras. Moteris sutinka tai padaryti paklusdama jo norui.
 
- O kas gali nužudyti seksualinį troškimą?

- Pavyzdžiui, egoizmas. Šiuolaikinės moterys puikiai žino savo seksualinius poreikius ir kūno ypatumus, todėl joms reikia dėmesingo partnerio. Seksualinę trauką žudo dialogo nebuvimas. Pasyvumas kenkia libido.
Vargu ar seksualumo viršūnę pasiekia tie, kurie kompleksuoja, gėdijasi savo kūno, jo neprižiūri, o seksu užsiima tik tam, kad neprarastų partnerio. Jausmas, kad nesame verti meilės, trukdo patirti abipusį malonumą.
Kad poros santykiai būtų visaverčiai, reikia rodyti susidomėjimą, puoselėti troškimą atrasti vis naujas intymias teritorijas (nepainiokite su erogeninėmis zonomis), rodyti iniciatyvą.
 
- Vis dėlto juk egzistuoja kokie nors patikrinti būdai išsaugoti seksualinių santykių kokybę?
- Yra viena abėcėlinė tiesa, kurią pravartu pakartoti: mūsų seksualinių santykių kokybė, priklauso nuo mūsų jausmų kokybės.
Kad atgaivintų poros, kuri išgyvena sunkumus, seksualinę trauką, specialistai taiko tam tikras technines priemones, skatinančias jų libido. Tačiau jie tik nurodo strategiją, kuria sekdama pora galis susigrąžinti įsimylėjimą. Partneriai turi pasistengti, idant jaudinantis artumo jausmas vėl būtų toks kaip santykių pradžioje. Galima keliauti, kurti siurprizus, dovanoti dovanas... Svarbiausia, kad į santykius grįžtų jaudulys. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica