Orgazmas. Noriu ar reikia?

www.lsveikata.lt
2018-03-26
„Ji užsimerkė ir pasitenkinimo banga nusirito jos kūnu...“ O jeigu nenusirito? Moterys gali mėgautis vyrų dėmesiu, tačiau nejausti tokio pasitenkinimo seksu, apie kokį rašoma meilės romanuose.
Orgazmas. Noriu ar reikia?

Psichologė, psichoterapeutė Tanya Mieželaitis:

- Savo praktikoje išgirstu daugybę priežasčių, kodėl moterys lieka nepatenkintos fiziniu artumu. Siužetų daugybė, tačiau daugumą jų galima suskirstyti į tam tikrus punktus. Pasidalinu jais.
 
Fizinis nuovargis

„Nekenčiu darbo, nekenčiu vyrų! – tikina 27-erių Veronika. – Aš taip nuo jų pavargau, kad net negaliu su partneriu patirti seksualinio pasitenkinimo. Aš kratausi bet kokio prisilietimo, nors myliu savo vaikiną. Seksas man greičiau primena gimnastiką. Jokio malonumo...“
 
Veronika dvejus metus dirba padavėja naktiniame klube. Taigi darbas sunkus. Visaverčio miego trūkumas – didžiulis stresas organizmui. Plius dar fizinis nuovargis – juk ne juokas visą naktį išstovėti ant kojų. Triukšmas. Miegoti tenka ryte. Nepaisant nuovargio, užmigti sunku. Negaudamas energijos miego metu, organizmas įjungia „ekonominį režimą“, tad jam tikrai ne iki sekso.
Susikaupusi įtampa prasiveržia ašaromis, nervingu juoku, o štai orgazmui tiesiog nebelieka jėgų. Susidaro uždaras ratas: įtampa kaupiasi, energijos gaunama mažai ir fizinis nuovargis ima viršų.
 
Baimė 
„Aš stengiuos vyro akivaizdoje nenusirenginėti, - atsidūsta 34-erių Galina. – Ir pati į save be reikalo veidrodyje nespoksau. Tos strijos, nukarusios krūtys. Bijau, kad tokią pamatęs vyras nustos mylėti ir pames. Gal kada nors, kai susitvarkysiu figūrą...“
 
Po antro vaiko gimimo praėjo metai. Galinos figūra pasikeitė, bet tikrai ne tiek, kad atsisakytum sekso malonumų. Todėl po baiminimusi netekti vyro slepiasi gilesnė baimė: prarasti maitintoją ir užnugarį. Galinai reikia susigyventi su pasikeitusiu kūnu, padidinti savivertę ir priimti baimę. Būtent priimti. To nepadarius blokuojame dalį energijos, kuri už jos slypi. Kad ir kokia maža baimė atrodytų, ji gali slėpti kur kas daugiau: baimę netekti kūno kontrolės, baimę pastoti, užsikrėsti nuo partnerio.
Daugiau nei pusei moterų jų figūra atrodo nepatraukli. Per daug liesa, per stora, per platūs klubai, tačiau visi šie atsikalbinėjimai slepia gerokai gilesnes priežastis.
 
Malonumų draudimas

„Situacija darbe sudėtinga. Aš visą laiką turiu būti budri, atsiliepinėti į darbo skambučius ir dieną, ir naktį, - prisipažįsta 35-erių Kristina. – Kol krovinys nepasiekia vietos, negaliu nusiraminti. Guliu ir svarstau įvairiausius variantus bei baudas, kurias galime gauti. Kol krovinys nepristatytas, apie nieką daugiau negaliu galvoti.“
 
Kristina vadovauja logistikos firmai ir gyvena pagal principą „padarei darbą tada linksminkis“. Toks požiūris susiformavo vaikystėje. Suvalgyk košę – galėsiu žiūrėti filmukus. Padaryk pamokas – galėsi eiti į kiemą. Ir jeigu vaikystėje nekenčiame košės, bet valgome ją per prievartą, sąmonėje įsigali schema: patirti malonumą galima tik įvykdžius pareigas. Teisę į malonumą reikia užsidirbti.
Svarbi detalė: džiaugsmas be malonumo kūne įmanomas, malonumas be džiaugsmo – ne.
Siela ir kūnas susiję – tai psichosomatikos pagrindas. Štai kodėl turime suvokti, kokie „scenarijai“ mums parašyti vaikystėje. Nes jie - kaip uždelsto veikimo bomba: anksčiau ar vėliau sprogs ir tai mes sužinosime per kūną, jausmus ar jų nebuvimą.

 

Ką daryti?
Pirmiausia suprasti vieną dalyką: jeigu užsiimti seksu, tai tik siekiant patirti malonumą!
Jeigu neturite fizinių sutrikimų, ligų ar hormonų pusiausvyros svyravimų, priežastis, kodėl nepatiriate orgazmo, yra psichologinė.
 
O štai normalaus naktinio miego trūkumas – fizinė priežastis. Kūnas nespėja atsigauti ir kenčia visas organizmas. Todėl pirmas žingsnis orgazmo link - išsimiegoti. Antras – praktikuoti atpalaiduojamąsias meditacijos technikas. Užsidėkite ausines, įsijunkite ramią muziką, užmerkite akis ir sekite savo kvėpavimą. Susikoncentruokite į kūno pojūčius, į tai, kaip įkvepiant ar iškvepiant juda pilvas. 4-5 minutės tokios praktikos kasdien bus tikrai veiksmingos.
 
Po to imkitės Kėgelio pratimų: kasdien šlapindamasi šlapimo srovę įtempdama raumenis sulaikysite keliolika kartų. Po mėnesio tarpvietės raumenys bus reikiamo tonuso. Beje, Kėgelio pratimai išties yra veiksmingi, o kaip juos atlikti, galite sužinoti internete.
Ir paskutinis patarimas: pamirškite apie orgazmą! Kuo daugiau apie jį galvosite, tuo mažiau šansų turėsite jį patirti. Tiesiog mėgaukitės procesu.


 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris