Neištikimybė gali būti naudinga? Nejaugi...

www.lsveikata.lt
2015-10-23
Argi neištikimybė gali turėti ir šviesiąją pusę, ypač tam, kuris yra išduotas? Sunku įsivaizduoti, kad į šį klausimą galima atsakyti teigiamai. Tačiau būtent taip psychologies.ru teigia poros santykių psichologė Ester Perel. Specialistės pasakojimas apie „išgijimą“.
Neištikimybė gali būti naudinga? Nejaugi...
Patyrusios neištikimybę poros dažnai ima kalbėtis taip nuoširdžiai ir atvirai, kaip jau seniai, o kartais ir iš viso to nedarė. Net seksualiai vienas kitam abejingi partneriai staiga vėl tampa aistringais meilužiais.

Psichoterapeutė Ester Perel:

- Konsultuoju daugybę porų. Visi tie, kurie buvo neištikimi, kartoja tuos pačius žodžius – jie tikina norėję pasijusti gyvi. Ir dažnai pasakoja apie neseniai patirtą netektį: mirė vienas tėvų, tragiškai žuvo draugas arba jie patys iš gydytojo išgirdo nemalonių naujienų. Išdavystės šešėlyje dažnai slepiasi mintis apie mirtį, kuri verčia susimąstyti: negi tai jau viskas? Ar ir kitus 25-erius metus nugyvensiu taip pat? Tokie klausimai, mano nuomone, ir priverčia mus peržengti išdavystės slenkstį.

 
Ne tik seksas
Neištikimybė daug mažiau susijusi su seksu, nei įprasta manyti. Dažniau tai troškimas pasijusti ypatingam, svarbiam, vertam dėmesio. Dažniausiai žinome, kad su meilužiu niekada nebūsime kartu, ir tai tik stiprina aistrą. Neištikimybė turi jos generatorių, nes santykių neapibrėžtumas ir nebaigtumas verčia mus geisti to, ko negalime gauti.
Išdavystė žeidžia giliai, tačiau atsitiesti ją išgyvenus įmanoma. Ir jeigu vieniems neištikimybė skamba kaip santykių laidotuvių varpas, kitiems tai gali būti naujo kelio pradžia.
 
Lieka kartu
Dauguma neištikimybę patyrusių porų vis dėlto lieka kartu – tai faktas. Kai kurie tiesiog bando kaip nors išgyventi, tačiau kitiems pavyksta santykių krizę paversti galimybe, patirtimi, kuri sukuria naują poros elgseną, santykius, požiūrį. Iš aš manau, kad tai - teisingiausias kelias. Kai partneris sužino apie mylimo žmogaus neištikimybę, jis pagaliau gali išsakyti savo norus, kurių anksčiau, galbūt nenorėdamas bloginti situacijos, nedrįso išpažinti.
Neištikimybė suardo nusistovėjusią tvarką, tačiau tai gali paskatinti sukurti ją naują. Bendraudama su klientais pastebėjau, kad patyrusios neištikimybę poros dažnai ima kalbėtis taip nuoširdžiai ir atvirai, kaip jau seniai, o kartais ir iš viso to nedarė. Net seksualiai vienas kitam abejingi partneriai staiga vėl tampa aistringais meilužiais, net nesuvokdami, kas gi taip juos ėmė vienas prie kito traukti. Atsakysiu – praradimo baimė: ji įkuria aistros žaizdrą ir nutiesia naują tiesos kelią.

 
Sveikimo kelias
Sveikimas prasideda tada, kai neištikimasis partneris pripažįsta kaltę. Ir jam teks padaryti du dalykus: pirma, nutraukti romaną, antra, pripažinti kaltę ir atsiprašyti už suteiktas kančias.
Tiesa, pastebėjau, kad dažnai žmonės kaltina save, jog suteikė skausmo partneriui, tačiau nesijaučia kalti dėl neištikimybės. Ir šis skirtumas turi reikšmės. Tas, kuris buvo neištikimas, turi pasirūpinti santykiais. Būtent jis turi tapti atsakingas už poros sienų išsaugojimą, kad mylimą žmogų išvaduotų iš nerimo gniaužtų.
Apgautiesiems partneriams svarbu susigrąžinti savivertę, gyvenimo džiaugsmą, meilę sau, užsiimti mėgstama veikla, bendrauti su draugais. Tačiau dar svarbiau suvaldyti smalsumą, nekamantinėti neištikimojo: „kur tai darėte?“, „kiek kartų?“, „ar jis (ji) tikrai geresnis (-ė) lovoje?“. Šie klausimai tik stiprins skausmą. Verčiau užduokite, kaip aš vadinu, tiriamuosius klausimus apie motyvus ir svarbą: „ką tau šis romanas reiškia?“, „kaip tu jauteisi grįždamas namo?“, „kas tau svarbu mūsų bendrame gyvenime?“, „ar tu patenkintas, kad viskas pagaliau išaiškėjo?“.
 
Ne pateisinu, o... 
Tai, ką dabar išsakiau nereiškia, jog aš pateisinu neištikimybę. Tačiau iš tikrųjų manau, kad ji gali būti turėti ir šviesiąją pusę. Turbūt dėl to dažnai sulaukiu klausimo: galbūt skatinu klientus būti neištikimiems? Nedaugiau, nei patarčiau susirgti vėžiu, nors dažnas esame girdėję onkologine liga sergančių pacientų pasakojimus, apie tai, kaip liga jiems padėjo atrasti naują gyvenimo prasmę.
Pažvelkite į neištikimybę iš dviejų perspektyvų: skausmas ir išdavystė – iš vienos pusės, savęs atradimas ir augimas – iš kitos. Tai ji daro su žmonėmis, tai ji reiškia ir man.
Todėl kai pas mane ateina neištikimybę išgyvenanti pora, dažnai jiems sakau: šiuolaikinis žmogus kartais tuokiasi du, tris ir daugiau kartų. Kartais - su tuo pačiu partneriu. Jūsų pirmoji santuoka taip pat baigta... Norite kartu sukurti naują?.. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica