Rytinį odos niežulį gali sukelti skalbiamieji milteliai

Aigustė Tavoraitė
2015-10-02
Nusiprausus po dušu mane kamuoja niežulys, tačiau taip yra tik rytais, prausiantis iš vakaro tokių bėdų išvengiu. Kas tai galėtų būti, kas padėtų išspręsti problemą?
Kęstutis
Rytinį odos niežulį gali sukelti skalbiamieji milteliai
Nesvarbu, kokios formos – miltelių, skysčio ar tablečių – skalbiamoji priemonė naudojama: viskas vis tiek įsigeria į audinį. Mikrodalelės mums judant dulka ir gali sukelti ne tik niežulį, bėrimus, bet ir slogą.

Atsako specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

 
- Jeigu padidėjęs odos jautrumas ir niežulys kamuoja iš ryto, po nakties, viena galimų priežasčių – odos reagavimas į naudojamas skalbiamąsias priemones. Kokie bebūtų milteliai, vis tiek nemažas jų kiekis visada lieka audinyje, medžiagoje. Kai miegame, sušylame, vyrai linkę dar ir gausiau paprakaituoti, patalynėje esantys mikroskopinio dydžio milteliai patenka ant odos, yra įtrinami į ją ir sugeriami. Taigi naktį taip sudirginta oda gali atitinkamai reaguoti ryte ant jos patekus vandeniui: gali parausti, pradėti perštėti. Nusiprausus dirgiklis pašalinamas.
 
Tokiu atveju žmogui reikėtų patarti pasirinkti kitokias skalbiamąsias priemones – keisti jas į neutralias arba skirtas jautriai odai. Reikia turėti omeny, kad praeis nemažai laiko, kol išsiskalaus senųjų miltelių pėdsakai. Jie stipriai lieka, ypač jei buvo skalbta su agresyvesniais plovikliais. Nesvarbu, kokios formos – miltelių, skysčio ar tablečių – skalbiamoji priemonė naudojama: viskas vis tiek įsigeria į audinį. Norint, kad jame nereikalingų medžiagų liktų kuo mažiau, patalynę reikėtų išskalauti bene 20 kartų. Aišku, retas kuris tuo užsiima, taigi mes nuolat kvėpuojame tomis dirginančiomis mikrodalelėmis. Jos mums judant dulka ir gali sukelti ne tik niežulį, bėrimus, bet ir slogą.
 
Jeigu problemos priežastis yra mano įvardinta, žmogus gali pats susitvarkyti. Galima apsilankyti ir pas dermatologą, tačiau jei tuo metu nėra jokių konkrečių išbėrimų, jis nelabai ką galės patarti.

 
Apskritai dažnu atveju odos niežulys po prausimosi, nesvarbu, ryte ar vakare, atsiranda dėl netinkamų priemonių (šampūno, dušo želė, muilo) naudojimo, jautrumo vandeniui, taip pat – dėl maudynių po perdėm karštu vandeniu, stipraus brūžinimo kempine ir pan. Dažnai odą nuriebalina ir labai išsausina paprastas skystas muilas. Tad nuo to, jei nepasitepama kremu, gali kilti niežėjimas. Kad tokia problema nekamuotų, rekomenduoju rinktis švelnias priemones, kurios nusiprausus suteikia pojūtį lyg kartu pasiteptum ir kremu.
Derėtų nepamiršti, kad daug problemų ima rastis ir dėl per daug švarios odos.  
 
Svarbu
Išskyrus tam tikras gausiau prakaituojančias vietas, nėra gerai prausiantis kasdien naudoti dušo želė, smarkiai trinti kempine. Per dažnos maudynės nuplauna apsauginę odos plėvelę, per dieną oda nebespėja atstatyti natūralios apsaugos, atsiranda palanki terpė ne tik niežuliui, bet ir įvairiems mikrobams rastis bei daugintis. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica