Rytinį odos niežulį gali sukelti skalbiamieji milteliai

Aigustė Tavoraitė
2015-10-02
Nusiprausus po dušu mane kamuoja niežulys, tačiau taip yra tik rytais, prausiantis iš vakaro tokių bėdų išvengiu. Kas tai galėtų būti, kas padėtų išspręsti problemą?
Kęstutis
Rytinį odos niežulį gali sukelti skalbiamieji milteliai
Nesvarbu, kokios formos – miltelių, skysčio ar tablečių – skalbiamoji priemonė naudojama: viskas vis tiek įsigeria į audinį. Mikrodalelės mums judant dulka ir gali sukelti ne tik niežulį, bėrimus, bet ir slogą.

Atsako specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

 
- Jeigu padidėjęs odos jautrumas ir niežulys kamuoja iš ryto, po nakties, viena galimų priežasčių – odos reagavimas į naudojamas skalbiamąsias priemones. Kokie bebūtų milteliai, vis tiek nemažas jų kiekis visada lieka audinyje, medžiagoje. Kai miegame, sušylame, vyrai linkę dar ir gausiau paprakaituoti, patalynėje esantys mikroskopinio dydžio milteliai patenka ant odos, yra įtrinami į ją ir sugeriami. Taigi naktį taip sudirginta oda gali atitinkamai reaguoti ryte ant jos patekus vandeniui: gali parausti, pradėti perštėti. Nusiprausus dirgiklis pašalinamas.
 
Tokiu atveju žmogui reikėtų patarti pasirinkti kitokias skalbiamąsias priemones – keisti jas į neutralias arba skirtas jautriai odai. Reikia turėti omeny, kad praeis nemažai laiko, kol išsiskalaus senųjų miltelių pėdsakai. Jie stipriai lieka, ypač jei buvo skalbta su agresyvesniais plovikliais. Nesvarbu, kokios formos – miltelių, skysčio ar tablečių – skalbiamoji priemonė naudojama: viskas vis tiek įsigeria į audinį. Norint, kad jame nereikalingų medžiagų liktų kuo mažiau, patalynę reikėtų išskalauti bene 20 kartų. Aišku, retas kuris tuo užsiima, taigi mes nuolat kvėpuojame tomis dirginančiomis mikrodalelėmis. Jos mums judant dulka ir gali sukelti ne tik niežulį, bėrimus, bet ir slogą.
 
Jeigu problemos priežastis yra mano įvardinta, žmogus gali pats susitvarkyti. Galima apsilankyti ir pas dermatologą, tačiau jei tuo metu nėra jokių konkrečių išbėrimų, jis nelabai ką galės patarti.

 
Apskritai dažnu atveju odos niežulys po prausimosi, nesvarbu, ryte ar vakare, atsiranda dėl netinkamų priemonių (šampūno, dušo želė, muilo) naudojimo, jautrumo vandeniui, taip pat – dėl maudynių po perdėm karštu vandeniu, stipraus brūžinimo kempine ir pan. Dažnai odą nuriebalina ir labai išsausina paprastas skystas muilas. Tad nuo to, jei nepasitepama kremu, gali kilti niežėjimas. Kad tokia problema nekamuotų, rekomenduoju rinktis švelnias priemones, kurios nusiprausus suteikia pojūtį lyg kartu pasiteptum ir kremu.
Derėtų nepamiršti, kad daug problemų ima rastis ir dėl per daug švarios odos.  
 
Svarbu
Išskyrus tam tikras gausiau prakaituojančias vietas, nėra gerai prausiantis kasdien naudoti dušo želė, smarkiai trinti kempine. Per dažnos maudynės nuplauna apsauginę odos plėvelę, per dieną oda nebespėja atstatyti natūralios apsaugos, atsiranda palanki terpė ne tik niežuliui, bet ir įvairiems mikrobams rastis bei daugintis. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris