Po plastinės operacijos – nevienodos krūtys

Žydrūnė Domarkaitė
2014-05-30
Prieš 3 savaites man buvo atlikta krūtų didinimo operacija anatominiais silikoniniais 270 implantais abejoms krūtims, tačiau man atrodo, kad viena krūtis didesnė už kitą, o speneliai nevienodame aukštyje. Ar galiu tikėtis, kad krūtys suvienodės per kurį laiką? Jei ne, ką turėčiau daryti, kad jos taptų vienodos?
Milda, 32 metai
Po plastinės operacijos – nevienodos krūtys

Atsako specialistas:
Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ plastikos chirurgas Mindaugas Kazanavičius:


Šiuo metu nuo operacijos yra praėję dar nedaug laiko tam, kad būtų galima ką nors vertinti. Organizmas dar bando prisitaikyti prie pakitusių kūno formų, vyksta gyjimas po operacijos. Operuotoje vietoje dar gali būti patinimas, labiau matomas vienoje ar kitoje krūtyje, ar netgi konkrečioje krūties dalyje. Tai gali daryti įtaką krūtų dydžiui ar formai.
Galutinį rezultatą reikėtų vertinti praėjus ne anksčiau kaip 4-6 mėnesiams po krūtų operacijos. Dažnai būna ir taip, kad krūtys pradžioje būna nevienodo dydžio, formos ar šiek tiek skiriasi spenelių padėtis. Po krūtinės didinimo šie skirtumai gali išryškėti ir tapti labiau pastebimais. Jeigu spenelių padėtis stipriai skiriasi praėjus 4-6 mėnesiams po operacijos, gali prireikti papildomos spenelio poziciją keičiančios operacijos. Visą šią informaciją su jumis turėtų aptarti jus konsultuojantis ir operuojantis gydytojas.
 
Svarbiausi pooperaciniai aspektai, apie kuriuos jus turėtų įspėti jus operavęs gydytojas yra šie:
Galutinė krūties forma vertinama praėjus 4-6 mėnesiams po operacijos, krūties forma labai priklauso nuo pradžioje buvusios krūties formos, krūtinės ląstos anatominių ypatybių, pasirinkto implanto.
Po operacijos reikia nešioti specialią kompresinę aprangą 4-6 savaites.
Sportuoti galima pradėti 4-6 savaitės po operacijos, priklausomai nuo pacientės savijautos.
Jeigu darbas yra neintensyvus ir nereikalaujantis didesnių fizinių pastangų, aptarus su gydytoju, į darbą galima grįžti ir nepraėjus 4 savaitėms.
Randai aktyvioje gijimo fazėje (iki 6 mėnesių) gali būti rausvi, kietesni ir labiau matomi. Greitesniam randų gijimui galima naudoti specialius silikoninius pleistrus ar tepalus.
Pasirinkus didesnės apimties implantus, po operacijos gali atsirasti visos ar dalies krūties nejautrumas, kuris su laiku atsistato.
Šiuo metu gaminami silikoniniai krūtų implantai praeina griežtas kokybės kontroles, rimti ir patikimi implantų gamintojai dažnai duoda ilgalaikes garantijas gamybiniam implantų patikimumui.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica