Pirštų tirpimas – ženklas sunerimti

Aigustė Tavoraitė
2015-09-28
Dirbu sėdimą darbą. Man vis tirpsta trys kairės rankos pirštai. Kas tai galėtų būti?
Gintarė
Pirštų tirpimas – ženklas sunerimti

Atsako specialistė
 „Northway“ medicinos centro kineziterapeutė Aurelija Šaparavičiūtė:
- Šis sutrikimas gali atsirasti dėl kelių priežasčių, tad tam, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė, pirmiausia reikia daryti tyrimus. Jeigu skundžiamasi tirpimu, vadinasi, problema greičiausiai susijusi su nervų sistema, todėl patarčiau kreiptis į gydytoją neurologą.

 
Iš patirties galiu pasakyti, kad dažna tokio tirpimo priežastis – nervinės šaknelės, einančios nuo kaklo ar krūtininių slankstelių, arba nervo per alkūninį kanalą užspaudimas. Tiesa, kartais taip nutinka ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, – didelio streso. Bet jei žmogus, tarkim, per atostogas atsipalaiduoja, problema praeina savaime.
 
Tačiau jei šis negalavimas vargina dažnai, juo labiau jei žmogus nekeičia gyvenimo būdo – ilgai sėdi, neužsiima jokia fizine veikla, delsti nereikėtų. Kitaip ilgainiui skausmas gali apimti ir kitus pirštus, visą ranką ir sukelti rimtesnių problemų.
 
Toks sutrikimas gydomas kineziterapine mankšta. Kadangi tirpstantys rankos pirštai nebūtinai rodo rankos problemą, priklausomai nuo konkrečios skausmo priežasties, yra daromi specialūs pečių juostos, kaklo, nugaros pratimai. Taikoma gydomoji mankšta salėje su specialisto priežiūra, mokoma tempimo, stiprinimo pratimų. Kai yra ūmus uždegimas, krūvius reikia labai prižiūrėti, didinti juos po truputį. Padeda ir masažai, baseinas.
 

Norėdami išvengti tokių problemų dirbantieji statišką, sėdimą darbą turėtų stengtis daryti pečių juostos išjudinimo pratimus, kaklo mankštą. Tarp kitko, ji turėtų būti atliekama iš lėto, neskubant, neužtenka vien tik staigiai pasukioti kaklo. Žmonių, kuriuos kamuoja nugaros skausmais, pečių juostos problemos, tik daugėja, todėl patariu įprasti kasdien užsiimti bent nedideliais fiziniais krūviais, kad vėliau netektų gydytis rimtesnių sutrikimų.
 

 Verta žinoti
Kaip taisyklingai sėdėti? Atsisėskite ant kėdės vidurio, neprisiglauskite prie atlošo (pajauskite savo „sėdėjimo kaulus“). Stuburas turi būti tiesus, galva ir pečiai vienoje linijoje. Jei taip sėdėsite, išvengsite nugaros skausmų. Prisiminkite, kad burna skirta valgyti, o nosis – kvėpuoti.
Kai pasijuntate pavargę, atsistokite. Sėdėdami žmonės susikūprina, įtempia stuburą ir suspaudžia vidaus organus.

Pratimas nugarai sėdint:
1. Įkvepiant kelti rankas aukštyn, sunerti, išversti, pasitempti. 2. Iškvepiant nuleisti išverstas rankas iki krūtinės.
3. Įkvėpti, prispausti sulenktas rankas prie krūtinės, o krūtinės ląstą išpūsti prie rankų. Mentys tuo metu nusileidžia, kūnas tiesus.
4. Iškvepiant tiesti alkūnes, delnais pirmyn. Pajuskite, kaip pilvo raumenys susitraukia ir prisispaudžia prie stuburo (tai mažina įtampą tarp menčių).

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica