Ortopedinis korsetas – padės nuo nugaros skausmo?

Gintarė Kaminskienė
2015-04-17
Gimdžiau prieš tris mėnesius. Kai pradėjau dirbti, ėmė skaudėti nugarą. Sakykite, ar galima nešioti korsetą, kuris skirtas po gimdymo? Nes darbas sėdimas, o svoris augte auga. Ar sumažintų nugaros skausmą ir sutrauktų pilvą? O gal jau nebėra išeities su tuo korsetu?
Jurgita
Ortopedinis korsetas – padės nuo nugaros skausmo?
Korsetai nugaros skausmams gydyti naudojami labai retai. Net ir esant stuburo lūžiams, literatūroje nėra vieningos nuomonės apie jų naudą.

Moteris nori būti graži visada. Nėštumas ir gimdymas, neskiriant kūno priežiūrai pakankamai dėmesio, jos kūne gali palikti estetinį vaizdą bjaurojančių žymių, su kuriomis ne visos būna pajėgios susitaikyti psichologiškai. Po gimdymo, ypač po antro, trečio, odos audiniai persitempia ir gali negrįžti į pirminę padėtį. Gali dingti ir moters talijos grakštumas. Tam yra skirtos specialios ortopedinės priemonės – vadinamieji korsetai.
 

Po gimdymo jie iš tiesų gali padėti greičiau susigrąžinti pilvo ir liemens formas bei odos stangrumą. Tačiau be subalansuotos mitybos ir sporto buvusias kūno formas, vargu ar pavyks atgauti. Ypač atsižvelgiant į tai, kad darbas yra sėdimas.
 
Jau prieš daugiau nei penkerius metus pastebėta, jog sėdėjimas virsta daugelio žmonių kasdienybe. Vėlesni tyrimai atskleidė, kad „sėdėjimo liga“, net jei ir mankštinatės, yra susijusi su daugeliu fizinių ir psichikos problemų. Taip pat turi įtakos padidėjusiai onkologinių ligų rizikai.
 
Be to, moteriški hormonai estrogenai neigiamai veikia venų būklę. Būtent todėl varikozė dažniau puola moteris. Pasaulinė statistika rodo, kad bėdų dėl venų turi net 30 proc. sėdimą darbą dirbančių žmonių. Tad ilgainiui galite turėti problemų ne tik dėl antsvorio ar nugaros skausmo, bet ir dėl venų.
 

Kita vertus, greitas svorio augimas gali būti ir tam tikros endokrininės ligos požymis, tad bet kokiu atveju, pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir papasakoti apie kamuojančius simptomus, o šis savo ruožtu skirs būtinus tyrimus, jei prireiks ir siuntimus pas endokrinologą, ortopedą ar kitą specialistą.
 
Komentuoja specialistas
Gydytojas ortopedas traumatologas Giedrius Kvederas:

- Nugaros skausmų priežastys yra įvairios. Be apžiūros vertinti ar gydyti negalima. Galiu išsakyti tik nuomonę apie korsetus. Jie nugaros skausmams gydyti naudojami labai retai. Net ir esant stuburo lūžiams, literatūroje nėra vieningos nuomonės apie korsetų naudą. Ūmiu skausmo periodu korsetas galbūt ir gali sumažinti krūvį nugarai ir taip šiek tiek apmalšinti skausmus, tačiau tai nėra pirmo pasirinkimo priemonė. Galbūt dalis gydytojų korsetą skirtų esant dideliems skausmas, kai negalimas  arba yra nepakankamai veiksmingas medikamentinis ir reabilitacinis gydymas. Prieš skiriant korsetą reikalinga gydytojo konsultacija. Juo labiau negalima nešioti korseto profilaktiškai ar savo nuožiūra.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica