Nėštumas - ne liga, bet vasarą atsargumo reikia

Gintarė Kaminskienė
2015-07-20
Šiuo metu skaičiuoju 25 nėštumo savaitę. Darosi vis sunkiau. Per karščius labai tino kojos. Nežinojau, kur dėtis, bijau, kad intensyvi saulė pakenks, o namuose lindėti taip pat nesinori. Dabar, kiek mačiau, vėl žada grįžti aukštesnė oro temperatūra, o mes su vyru suplanavome vykti į Palangą. Gal specialistai galėtų patarti, kaip galėčiau palengvinti savo vargus, kad nesugadinčiau atostogų šeimai?
Dovilė
Nėštumas - ne liga, bet vasarą atsargumo reikia
Net jei nėščioji jaučiasi labai gerai, nėštumas vis dėlto yra tokia būklė, kurios metu reikėtų fizinį krūvį kiek riboti. Nereikėtų leistis į ilgą žygi ar intensyviai laipioti po kopas.

Besilaukiančioms moterims šiltasis metų laikas ne visada būna draugiškas. Aukšta oro temperatūra ir tinstantis kūnas, dėl saulės poveikio padaugėjusios pigmentinės dėmės - neramina ir blogina savijautą.

Jeigu vasara tenka pirmajam nėštumo trimestrui, prie viso karščių keliamo nepatogumo daugeliui moterų gali prasidėti toksikozė. Todėl gydytojai pataria neriboti skysčių vartojimo. Tiesa, gėrimus rinktis privalu atidžiai. Saldūs gėrimai sulaiko skysčius organizme, tad jų reikėtų vengti. Gazuoti gėrimai gali paskatintini dują kaupimąsi žarnyne, rėmenį ar virškinimo sutrikimus.


Nėštumo pabaigoje rekomenduojama neviršyti pusantro litro skysčių per dieną.
 
Atsako specialistė
VšĮ Karoliniškių poliklinikos Akušerijos ginekologijos skyriaus atsakingoji už darbo organizavimą gydytoja akušerė ginekologė Daiva Keršulytė: 

- Kojų tinimas nėštumo metu nevienareikšmis ir gali būti visiškai nesusijęs su karščiais ir vasara. Tai gali būti tam tikros nėštumo patologijos. Tad tą būklę turėtų įvertinti specialistas. Kita vertus, nėštumo metu šiltuoju metų periodu, be abejonės, sunkiau. Vaikutis auga, spaudžia kraujagysles, limfa prasčiau prateka, dėl to atsiranda tinimų. Vis dėlto, jei esate įsitikinusi, kad tai ne nėštumo patologija, stenkitės kuo dažniau laikyti kojas pakeltas. Įpraskite sėdėdama ir žiūrėdama televizorių ar skaitydama, net miegodama po kojomis pasidėti pagalvėlę.

Vakare prieš miegą galite išbandyti kontrastinį dušą ar drungnas kojų voneles. Kai tik galite, atlikite mankštelę kojoms: pasukinėkite pėdas ratukais, taip suaktyvinsite kraujotaką.

Nėštumas nėra liga, tad atostogauti, žinoma, galima. Tačiau visų pirma tą daryti reikia protingai. Saulėje šiek tiek pabūti tikrai reikia. Mūsų kraštuose jos ir taip maža, dėl to turime visišką vitamino D trūkumą, o tai atsiliepia kaulų struktūrai, imunitetui, nuotaikai, hormonų svyravimams. Žinoma, jei karšta, jokiu būdu nepatarčiau kaitintis vidurdienį. Nuo vienuoliktos iki trečios valandos saulės geriau venkite. Saugokitės tiesioginių saulės spindulių. Tiesa, atsigulus degintis nelabai rekomenduotina. Būtinai nepamirškite vartoti pakankamai skysčių.

Klaipėdos krašto akušeriai ginekologai jau žino, nes tokių atvejų sulaukia itin daug atostogų metu – būtina apskaičiuoti savo galimybes dėl fizinio krūvio. Nesvarbu, jei nėščioji ir jaučiasi labai gerai, nėštumas vis dėlto yra tokia būklė, kurios metu reikėtų fizinį krūvį kiek riboti. Nereikėtų leistis į ilgą žygi ar intensyviai laipioti po kopas. Gali prasidėti skausmai kraujavimas, tuomet teks apsilankyti ligoninėje.

Dėl maudymosi – jei vanduo nestovintis: upė, jūra, galite maudytis. O ežerų vandens kokybę reikėtų pasitikrinti prieš važiuojant, kad nepasigautumėte kokios infekcijos.

Kitaip tariant, viskas sveika, jei po truputį.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris