Nėštumas - ne liga, bet vasarą atsargumo reikia

Gintarė Kaminskienė
2015-07-20
Šiuo metu skaičiuoju 25 nėštumo savaitę. Darosi vis sunkiau. Per karščius labai tino kojos. Nežinojau, kur dėtis, bijau, kad intensyvi saulė pakenks, o namuose lindėti taip pat nesinori. Dabar, kiek mačiau, vėl žada grįžti aukštesnė oro temperatūra, o mes su vyru suplanavome vykti į Palangą. Gal specialistai galėtų patarti, kaip galėčiau palengvinti savo vargus, kad nesugadinčiau atostogų šeimai?
Dovilė
Nėštumas - ne liga, bet vasarą atsargumo reikia
Net jei nėščioji jaučiasi labai gerai, nėštumas vis dėlto yra tokia būklė, kurios metu reikėtų fizinį krūvį kiek riboti. Nereikėtų leistis į ilgą žygi ar intensyviai laipioti po kopas.

Besilaukiančioms moterims šiltasis metų laikas ne visada būna draugiškas. Aukšta oro temperatūra ir tinstantis kūnas, dėl saulės poveikio padaugėjusios pigmentinės dėmės - neramina ir blogina savijautą.

Jeigu vasara tenka pirmajam nėštumo trimestrui, prie viso karščių keliamo nepatogumo daugeliui moterų gali prasidėti toksikozė. Todėl gydytojai pataria neriboti skysčių vartojimo. Tiesa, gėrimus rinktis privalu atidžiai. Saldūs gėrimai sulaiko skysčius organizme, tad jų reikėtų vengti. Gazuoti gėrimai gali paskatintini dują kaupimąsi žarnyne, rėmenį ar virškinimo sutrikimus.


Nėštumo pabaigoje rekomenduojama neviršyti pusantro litro skysčių per dieną.
 
Atsako specialistė
VšĮ Karoliniškių poliklinikos Akušerijos ginekologijos skyriaus atsakingoji už darbo organizavimą gydytoja akušerė ginekologė Daiva Keršulytė: 

- Kojų tinimas nėštumo metu nevienareikšmis ir gali būti visiškai nesusijęs su karščiais ir vasara. Tai gali būti tam tikros nėštumo patologijos. Tad tą būklę turėtų įvertinti specialistas. Kita vertus, nėštumo metu šiltuoju metų periodu, be abejonės, sunkiau. Vaikutis auga, spaudžia kraujagysles, limfa prasčiau prateka, dėl to atsiranda tinimų. Vis dėlto, jei esate įsitikinusi, kad tai ne nėštumo patologija, stenkitės kuo dažniau laikyti kojas pakeltas. Įpraskite sėdėdama ir žiūrėdama televizorių ar skaitydama, net miegodama po kojomis pasidėti pagalvėlę.

Vakare prieš miegą galite išbandyti kontrastinį dušą ar drungnas kojų voneles. Kai tik galite, atlikite mankštelę kojoms: pasukinėkite pėdas ratukais, taip suaktyvinsite kraujotaką.

Nėštumas nėra liga, tad atostogauti, žinoma, galima. Tačiau visų pirma tą daryti reikia protingai. Saulėje šiek tiek pabūti tikrai reikia. Mūsų kraštuose jos ir taip maža, dėl to turime visišką vitamino D trūkumą, o tai atsiliepia kaulų struktūrai, imunitetui, nuotaikai, hormonų svyravimams. Žinoma, jei karšta, jokiu būdu nepatarčiau kaitintis vidurdienį. Nuo vienuoliktos iki trečios valandos saulės geriau venkite. Saugokitės tiesioginių saulės spindulių. Tiesa, atsigulus degintis nelabai rekomenduotina. Būtinai nepamirškite vartoti pakankamai skysčių.

Klaipėdos krašto akušeriai ginekologai jau žino, nes tokių atvejų sulaukia itin daug atostogų metu – būtina apskaičiuoti savo galimybes dėl fizinio krūvio. Nesvarbu, jei nėščioji ir jaučiasi labai gerai, nėštumas vis dėlto yra tokia būklė, kurios metu reikėtų fizinį krūvį kiek riboti. Nereikėtų leistis į ilgą žygi ar intensyviai laipioti po kopas. Gali prasidėti skausmai kraujavimas, tuomet teks apsilankyti ligoninėje.

Dėl maudymosi – jei vanduo nestovintis: upė, jūra, galite maudytis. O ežerų vandens kokybę reikėtų pasitikrinti prieš važiuojant, kad nepasigautumėte kokios infekcijos.

Kitaip tariant, viskas sveika, jei po truputį.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica