Kankinančią alergiją suvaldo imunoterapija

Aigustė Tavoraitė
2016-01-25
Namų dulkių erkučių ar žiedadulkių sukelta alergija daugybei žmonių neleidžia išsivaduoti nuo varginamos slogos, ašarojančių akių, kosulio ir kt. Šią ligą įmanoma suvaldyti pasinaudojus specifine alergenų imunoterapija. Deja, tai dar Lietuvoje mažai kam įperkamas gydymo metodas. 
Kankinančią alergiją suvaldo imunoterapija
Lietuvoje žmonės imunoterapiją dažniausiai išbando siekdami išsivaduoti nuo alergijos namų dulkių erkėms, medžių, žolių ar pelyno žiedadulkėms. Šaltasis metų laikas geriausiai tinka šiam gydymui.

Gali nebejausti alergijos 

Alergiją sukelia iškreiptas žmogaus imuniteto atsakas į svetimas medžiagas – alergenus. Ligą dažniausiai bandoma slopinti geriant ar purškiant jos simptomus mažinančius medikamentus.

 
Tačiau gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė pabrėžė, kad esminis alergijos gydymo būdas – specifinė alergenų imunoterapija, kuri veikia ligos atsiradimo priežastis. Reguliariai skiriant ir pamažu didinant alergenų kiekius paciento imuninė sistema ilgainiui pradeda į juos vis mažiau reaguoti – alergijos simptomai slopsta.
 
„Gydymas, priklausomai nuo alergijos tipo, gali trukti trejus penkerius metus. Ligos simptomai pradeda silpnėti jau po metų. Pabaigus gydymą alergija gali atslūgti dešimtmečiui, o dalis pacientų iš viso nebeturi problemų. Tam turi įtakos ir tai, kokio amžiaus pacientui skirta imunoterapija. Jeigu gydymas taikomas jaunystėje, alergija praktiškai gali ir nebeatsikartoti“, – sakė specialistė.
 
Gerti alergenus – patogiau  
Imunoterapijos metu alergenai leidžiami po oda arba lašinami po liežuviu, duodamos čiulpti tabletės. Pirmuoju atveju pacientui tenka reguliariai apsilankyti pas savo alergologą: iš pradžių alergenai suleidžiami kas savaitę (5–8 kartus), o po to – kartą per mėnesį. Prieš atliekant procedūrą kruopščiai įvertinama paciento būklė, po to nustatoma reikiama injekcijos dozė. Tai būtina siekiant išvengti pavojingos imuniteto reakcijos.      
 

Geriant lašiukus ar tabletes pacientui reikia rečiau lankytis pas specialistą. Ligonis pagal suteiktą atmintinę pats stebi organizmo reakciją, o pajutęs burnos gleivinės perštėjimą ar patinimą, gali iškart paskambinti alergologui. Tuomet sumažinama alergeno dozė.
 
Norus atmuša kaina 
N.Vaičiulionienės pastebėjimu, Lietuvoje žmonės imunoterapiją dažniausiai išbando siekdami išsivaduoti nuo alergijos namų dulkių erkėms.
 
Dar viena didesnė pacientų grupė – alergiški medžių, žolių ar pelyno žiedadulkėms žmonės. Pastarieji ligoniai greičiausiai pajunta gydymo naudą. Be to, šaltasis metų laikas geriausiai tinka šiam gydymui.
 
Retai pasiryžtama gydytis dėl alergijos šunims ir katėms – sunkiau užsakyti preparatų, mažiau turima ir motyvacijos. Imunoterapija mažai pasinaudojama ir alergijai bičių įkandimams gydyti. Beje, šios alergijos gydymas labai pavojingas ir atliekamas tik dienos stacionare.
„Daug žmonių negali pasinaudoti specifine alergenų imunoterapija dėl didelės kainos“, – apgailestavo specialistė. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica