Kai kojos kaip kaladės

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-29
Pastaruoju metu grįžusi iš darbo pastebiu, kad mano kojos būna labai ištinusios. Tai labai neestetiškai atrodo, todėl net į darbą dabar vengiu rengtis sijoną. Dirbu sėdimą darbą, mažai judu, bet esu tik 29 metų. Dėl ko galėtų tinti kojos? Ar tai tik sėdimo darbo pasekmė, ar gali būti kas nors rimčiau?
Virginija, 29 metai
Kai kojos kaip kaladės

Atsako specialistas:
Šeimos gydytojas Ričardas Sabūnas:


- Kaupiantis skysčiams minkštieji audiniai, ypač kulkšnys, pradeda tinti. Taip atsitinka, kai padidėja smulkių kraujagyslių ir kapiliarų sienelių spaudimas ir vanduo patenka į aplinkinius audinius. Kulkšnys dažnai pabrinksta ilgai stovint ar sėdint, vartojant daug druskos ir dėl hormoninių svyravimų prieš mėnesines ar nėštumą. Šis negalavimas atsiranda dėl kokios nors ligos, pvz., mazginio venų išsiplėtimo, inkstų, širdies ir arterijų ligų, padidėjusio kraujospūdžio.
Per didelis spaudimas venų viduje gali pažeisti jų vožtuvus ir sukelti kraujo sąstovį, todėl formuojasi venų mazgai, jos ima tinti. Sveikų kojų venų vožtuvai sulaiko kraują, kad jis nenutekėtų žemyn. Kai šie vožtuvai nusilpsta, kraujas susikaupia ir ima jas plėsti, patinsta pėdos, kulkšnys. Vienam iš penkių žmonių susiformuoja mazginis venų išsiplėtimas.
Kad nekamuotų kojų patinimai bei venų išsiplėtimas, venkime ilgalaikio stovėjimo ar sėdėjimo. Jei tai neįmanoma, kuo dažniau įtempkime ir atpalaiduokime blauzdos raumenis, kad kraujas neužsistovėtų venose. Sėdėdami stenkimės, kad kėdės kraštas neįsirėžtų į šlaunis ir nestabdytų kraujotakos; taip pat nesėdėkime sukryžiuotomis kojomis. Nevilkėkite labai aptemptų glaudžių, kojinių, korsetų ir puskojinių. Palaikykime normalų kūno svorį. Kasdien nors po pusvalandį mankštinkimės - vaikščiokime, plaukiokime ar važinėkime dviračiu. Tai tonizuoja venas ir gerina kraujotaką. Valgykime daržoves, vaisius. Citrusiniuose vaisiuose yra daug venų sienelių elastingumą palaikančių medžiagų, pavyzdžiui, vitamino C, silicio, flavonoidų (augalinių pigmentų). Taip pat vertingos įvairios uogos. Kasdien turėtume vartoti vitaminų C ir E, rutino, silicio, cinko papildų. 

Patarimas:
Mažai pažeistas arba sveikas kojų venas gali sustiprinti  šilto – šalto vandens vonelės, purvo aplikacijos, joga, plaukimas, vaikščiojimas, šviežių daržovių sultys (morkų, špinatų), Vitaminas E, Vitaminas C, mėlynės.  
 
Tarp kitko:
Kodėl atėjus šiltiems orams labiau tinsta kojos?
Atėjus šiltiems orams daugelis žmonių tampa labiau aktyvūs. Sportuoja, keliauja, dirba sodo darbus, daugiau vartoja skysčių ir dažnai pamiršta pailsinti savo kojas. Nepalankiai veikia ir saulė, aplinkos aukštesnė temperatūra, dėl ko sulėtėja audinių, o taip pat ir kojų odos limfinė kraujotaka. Odos buvimas saulėje blogina limfotaką, lemia uždegiminius procesus odoje. Net nesant didesnių pakitimų kojų veninėje ir limfinėje sistemose, pavasarį ir vasarą, ypač vakarop, kojos gali būti lengvai patinusios. 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris