Jei vargina skausmai dėl uodegikaulio traumos

Gintarė Kaminskienė
2015-01-29
Prieš kelias savaites slydau ir parkritau. Dabar vis dar skauda uodegikaulį. Ar jis galėjo lūžti? Galbūt man reikalinga operacija, kad nustotų skaudėti? Į gydytoją nesikreipiau.
Gintarė, 29 m.
Jei vargina skausmai dėl uodegikaulio traumos
Žiemą, pasak specialistų viena dažnesnių traumų uodegikaulio sumušimas ar net ūžis. Dažniausiai pats uodegikaulio lūžis specialaus gydymo nereikalauja. Pakanka vaistų nuo skausmo, stengtis kuo mažiau sėdėti ir netraumuoti tos vietos, sumažinti fizinį krūvį.

Tiek sumušus tarpvietę, tiek sulaužius uodegikaulį skausmas gali būti įvairaus stiprumo. Paprastai ligoniai skundžiasi, jog negali sėdėti, sunku stotis, sėstis, lengviau stovėti ir vaikščioti. Gali varginti skausmas tuštinantis. Po truputį, kaip įmanoma ribojant judėjimą, skausmai turėtų mažėti. Skausmui malšinti galima vartoti analgetikus. Vis dėlto pasikonsultuoti su specialistu reikėtų.
 
Atsako specialistas

Gydytojas traumatologas Giedrius Kvederas:

- Uodegikaulio lūžis - nėra labai dažna trauma. Kai krentama tiesiai ant sėdmenų, iš stovinčio žmogaus aukščio ar šiek tiek aukščiau, galima sumušti tarpvietę. Tiesa, lūžis nebūtinai yra pati skaudžiausia trauma. Tarpvietė - ypač jautri vieta, jos skausmas labiausiai vargina sėdimą darbą dirbančius žmones. Jiems sunku stotis, sėstis.
Uodegikaulis iš prigimties yra rudimentinė dalis (nykstanti, liktinė – aut past.). Kitaip tariant, ji nėra ypač svarbi, neatlieka kokios nors ypatingos funkcijos. Į uodegikaulio sumušimus nežiūrima taip, kad tai būtų labai pavojinga. Jei trauma labai stipri, gali pasitaikyti, kad pacientas susilaužys ne tik uodegikaulį, bet kaulai pažeis ir aplinkinius audinius.

Diagnozuoti uodegikaulio lūžį gana sunku ir sudėtinga. Tas kauliukas - nedidelis, aplink yra pakankamai nemažai audinių. Paprastoje rentgeno nuotraukoje įžiūrėti tokį lūžį ne visuomet pavyksta. Pasitikslinimui, jei yra būtinybė, atliekama kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas.

Dažniausiai pats uodegikaulio lūžis specialaus gydymo nereikalauja. Pakanka vaistų nuo skausmo, stengtis kuo mažiau sėdėti ir netraumuoti tos vietos, sumažinti fizinį krūvį. Jei jau tenka sėdėti, siūloma pasidėti, pavyzdžiui, pripučiamą ratą. Paprastai po tokių priemonių žmonėms skausmai praeina.

Jei uodegikaulis sulūžo ir pasislinko, būtinybės jį grąžinti į vietą nėra. Galbūt tai aktualu tik jaunoms moterims, kurios ruošiasi gimdyti. Tačiau galima gyventi ir su šiek tiek deformuotu uodegikauliu. Juo labiau, kai kurių žmonių anatomija tokia ir būna, kad uodegikaulis būna palinkęs. Traumatologams ne visuomet būna aišku, ar jis palinko traumos metu, ar toks yra iš prigimties.

Kreiptis į specialistą užsigavus vis dėlto tikrai reikėtų. Šimtu procentų pasakyti, ar yra lūžis be papildomų tyrimų negalime. Jei skausmai praeina, nėra didelių bėdų, dažnai uodegikaulis savaime sugyja. Tačiau uodegikaulio ir tarpvietės traumos turi vieną bjaurią ypatybę – moterims jos gali pereiti į lėtinius skausmus. Vyrams taip gali nutikti labai retais atvejais.

Tada kyla daug keblumų ir nepatogumų, tiek sėdint, tiek stovint ar net vaikštant. Retais atvejais tenka ir operacijas atlikti. Jei atsiranda lėtinis skausmas, reiškia, jį palaiko koks nors dirgiklis: fizinis krūvis, sėdimasis, stojimasis, ilgas sėdėjimas. Tad pagrindinis gydymas būtų pašalinti dirgiklį. Pagal galimybes reikėtų pakeisti darbo režimą, pritaikyti aplinką, baldus, kad skaudanti sritis nebūtų tiesiogiai traumuojama. Kartu skiriami priešuždegiminiai vaistai.

Bet kokiu atveju, ligos geriau neužleisti, kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo didesni šansai pasveikti.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica