Gydytojo konsultacija neišeinant iš namų

Žydrūnė Domarkaitė
2014-05-15
Sergu diabetu. Esu girdėjusi, kad galima gliukomačio duomenis perduoti tiesiog internetu, niekur neišeinant iš namų. Kokiu būdu tai galima padaryti? 
Raimonda, 37 metai
Gydytojo konsultacija neišeinant iš namų

Atsako specialistas:
Projekto „Foxus“ vadovas Vytautas Kasparavičius:
- Tai galima padaryti užsiregistravus svetainėje e-pacientas.lt. Ši svetainė – unikalus produktas Lietuvoje, leidžiantis ne tik greitai užsiregistruoti pas gydytoją, konsultuotis su juo tiesiog internetu, bet ir persiųsti informaciją apie sveikatos būklę tiesiogiai iš dažniausiai naudojamų gliukomačių ar „Microlife“ spaudimo aparatų.

 
Lengvai prieinama informacija
Prisijungę prie svetainės e-pacientas.lt, galite peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų rezultatus arba sveikatos įrašus, kuriuos leidžia matyti gydytojas. Taip pat galite įvesti sveikatos rodmenis - tokius kaip svorį, kraujospūdį, cholesterolio, cukraus kiekį kraujyje.
Jei turite surinkę daug medicininių dokumentų, tam, kad nereikėtų jų visur nešiotis, pavyzdžiui, einant konsultuotis pas gydytoją, galite juos nuskenuoti ir patalpinti prie savo medicininių bylų e-pacientas.lt svetainėje.
 
Gydytojo konsultacija internetu
Svetainėje e-pacientas.lt gali būti teikiamos dviejų tipų internetinės konsultacijos. Jei sergate lėtine liga, galite gydytojui nusiųsti aparatų rodmenis, kuriuos gydytojui įvertinus, bus pasiekta geresnė ligos kontrolė. Pavyzdžiui, sergant diabetu, reguliariai suvedami cukraus kiekio kraujyje, arterinio kraujo spaudimo, pulso rodmenys, o gydytojas juos įvertinęs daug efektyviau ir greičiau pritaiko reikiamus vaistus ar pakeičia vaisto dozę. Galima ir kitokio pobūdžio konsultacija - tai patarimai esant nedideliems, bet ūmiems sveikatos sutrikimams. Tokiu atveju gydytojas surinkęs reikiamą informaciją, pataria, kaip konkrečiu atveju elgtis, gali paskirti nereceptinių vaistų.
Svetainėje e-pacientas.lt taip pat yra galimybė nemokamai konsultuotis su gydytojais garso ir vaizdo įrašo pagalba. Su pasirinktu mediku gali konsultuotis visi norintys - nėra būtina prisirišti prie konkrečios gydymo įstaigos ar gydytojo. Tam tereikia kompiuterio ar išmaniojo telefono su kamera ir mikrofonu. Taip pacientui ne tik suteikiama operatyvi pagalba, kai jos labiausiai reikia, bet ir sutaupoma daug laiko. Po internetinės gydytojo konsultacijos sveikatos būklės įrašai kaupiami vienoje vietoje - e-pacientas.lt svetainės asmeninėje paskyroje.

Jei internetu neįmanoma išspręsti problemos ir vizitas pas gydytoją būtinas, prisijungęs prie e-pacientas.lt svetainės pacientas gali greitai ir lengvai užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją arba kitą specialistą.
 
Paslauga nemokama
Panašaus pobūdžio sveikatos būklės valdymo svetainės užsienyje yra labai populiarios tarp pacientų, nes reguliarus konsultavimas internetu pagerina cukriniu diabetu, hipertenzija sergančiųjų ligos kontrolę ir gyvenimo kokybę. Gydytojo konsultacijos internetu pagalba galima išspręsti net 80 proc. ūmių sveikatos problemų ir išvengti eilių prie šeimos gydytojo kabineto. Daugelyje šalių tai mokama paslauga, kurios išlaidas padengia privačios draudimo bendrovės. Lietuvoje svetainės e-pacientas.lt teikiamos identiškos paslaugos yra nemokamos.
 
Svarbu:
Internetu konsultuojantys gydytojai yra profesionalai, ne tik puikiai išmanantys mediko darbą, bet ir žinantys internetinio konsultavimo subtilybes. Sveikatos įrašai tinklapyje e-pacientas.lt iškart matomi ir konsultuojantiems gydytojams, tai leidžia laiku ir tiksliai įvertinti sveikatos būklę. Tuo tarpu registracija šioje svetainėje yra itin paprasta ir užtrunka vos keletą minučių - tereikia nurodyti tik savo vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą.


 
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

      Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

      Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris