Gydytojo konsultacija neišeinant iš namų

Žydrūnė Domarkaitė
2014-05-15
Sergu diabetu. Esu girdėjusi, kad galima gliukomačio duomenis perduoti tiesiog internetu, niekur neišeinant iš namų. Kokiu būdu tai galima padaryti? 
Raimonda, 37 metai
Gydytojo konsultacija neišeinant iš namų

Atsako specialistas:
Projekto „Foxus“ vadovas Vytautas Kasparavičius:
- Tai galima padaryti užsiregistravus svetainėje e-pacientas.lt. Ši svetainė – unikalus produktas Lietuvoje, leidžiantis ne tik greitai užsiregistruoti pas gydytoją, konsultuotis su juo tiesiog internetu, bet ir persiųsti informaciją apie sveikatos būklę tiesiogiai iš dažniausiai naudojamų gliukomačių ar „Microlife“ spaudimo aparatų.

 
Lengvai prieinama informacija
Prisijungę prie svetainės e-pacientas.lt, galite peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų rezultatus arba sveikatos įrašus, kuriuos leidžia matyti gydytojas. Taip pat galite įvesti sveikatos rodmenis - tokius kaip svorį, kraujospūdį, cholesterolio, cukraus kiekį kraujyje.
Jei turite surinkę daug medicininių dokumentų, tam, kad nereikėtų jų visur nešiotis, pavyzdžiui, einant konsultuotis pas gydytoją, galite juos nuskenuoti ir patalpinti prie savo medicininių bylų e-pacientas.lt svetainėje.
 
Gydytojo konsultacija internetu
Svetainėje e-pacientas.lt gali būti teikiamos dviejų tipų internetinės konsultacijos. Jei sergate lėtine liga, galite gydytojui nusiųsti aparatų rodmenis, kuriuos gydytojui įvertinus, bus pasiekta geresnė ligos kontrolė. Pavyzdžiui, sergant diabetu, reguliariai suvedami cukraus kiekio kraujyje, arterinio kraujo spaudimo, pulso rodmenys, o gydytojas juos įvertinęs daug efektyviau ir greičiau pritaiko reikiamus vaistus ar pakeičia vaisto dozę. Galima ir kitokio pobūdžio konsultacija - tai patarimai esant nedideliems, bet ūmiems sveikatos sutrikimams. Tokiu atveju gydytojas surinkęs reikiamą informaciją, pataria, kaip konkrečiu atveju elgtis, gali paskirti nereceptinių vaistų.
Svetainėje e-pacientas.lt taip pat yra galimybė nemokamai konsultuotis su gydytojais garso ir vaizdo įrašo pagalba. Su pasirinktu mediku gali konsultuotis visi norintys - nėra būtina prisirišti prie konkrečios gydymo įstaigos ar gydytojo. Tam tereikia kompiuterio ar išmaniojo telefono su kamera ir mikrofonu. Taip pacientui ne tik suteikiama operatyvi pagalba, kai jos labiausiai reikia, bet ir sutaupoma daug laiko. Po internetinės gydytojo konsultacijos sveikatos būklės įrašai kaupiami vienoje vietoje - e-pacientas.lt svetainės asmeninėje paskyroje.

Jei internetu neįmanoma išspręsti problemos ir vizitas pas gydytoją būtinas, prisijungęs prie e-pacientas.lt svetainės pacientas gali greitai ir lengvai užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją arba kitą specialistą.
 
Paslauga nemokama
Panašaus pobūdžio sveikatos būklės valdymo svetainės užsienyje yra labai populiarios tarp pacientų, nes reguliarus konsultavimas internetu pagerina cukriniu diabetu, hipertenzija sergančiųjų ligos kontrolę ir gyvenimo kokybę. Gydytojo konsultacijos internetu pagalba galima išspręsti net 80 proc. ūmių sveikatos problemų ir išvengti eilių prie šeimos gydytojo kabineto. Daugelyje šalių tai mokama paslauga, kurios išlaidas padengia privačios draudimo bendrovės. Lietuvoje svetainės e-pacientas.lt teikiamos identiškos paslaugos yra nemokamos.
 
Svarbu:
Internetu konsultuojantys gydytojai yra profesionalai, ne tik puikiai išmanantys mediko darbą, bet ir žinantys internetinio konsultavimo subtilybes. Sveikatos įrašai tinklapyje e-pacientas.lt iškart matomi ir konsultuojantiems gydytojams, tai leidžia laiku ir tiksliai įvertinti sveikatos būklę. Tuo tarpu registracija šioje svetainėje yra itin paprasta ir užtrunka vos keletą minučių - tereikia nurodyti tik savo vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą.


 
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica