Tinklaraštininkė rekomenduoja: naminė veido kaukė

Gintarė Kaminskienė
2015-04-02
Orai vis dar nelepina. Tačiau pavasarinės atgaivos norisi. Šį kartą interneto platybėse ieškojome grožio tinklaraštininkų, išsamiai aprašančių visas išbandytas procedūras ir priemones. Su viena jų pasikalbėjome apie geriausią išbandytą naminę veido kaukę. O priemones, procesą ir rezultatus paprašėme įvertinti ir kosmetologės.
Tinklaraštininkė rekomenduoja: naminė veido kaukė
Medaus, citrinos ir sodos kaukės negalima naudoti esant odos jautrumui, žaizdoms, pūlingiems spuogams ar dermatitui. Jei oda yra sausa - tokią kaukę galima naudoti ne dažniau nei kas penkiolika dienų.

Soda, citrina ir medus

Tinklaraštininkė Patricija Kažmėkienė (ojeinoriudar.lt) rekomenduoja veido kaukę, kurią savo riebiai odai pati išbandė ne kartą. „Su veido porų užterštumu, tais juodais taškuliais ant nosies, kaktos ir smakro, kovoju nuo paauglystės. Kiek šveitiklių, kiek valiklių išbandyta... nepatikėtumėte. Ir nė viena nepatiko, nes nepadarė to, ko taip norėjau – tuščių, švarių „skylučių“ ant veido. Ilgai ieškojusi, radau receptą, kuris atrodė idiotiškas, kiek baisus bandyti, bet… pabandžiau ir dabar galiu rekomenduoti“, – sako ji.
Ko prireiks?

1 arbatinio šaukštelio sodos;
1 arbatinio šaukštelio citrinos sulčių;
½ arbatinio šaukštelio medaus
„Medaus būtų geriau truputį skysto, truputį susikristalizavusio – taip geriau nušveičiama oda“, – rekomenduoja Patricija.
Kaip paruošti?
„Į puodelį ar patogų indelį įdėk arbatinį šaukštelį sodos. Tuomet ant viršaus užpilk arbatinį šaukštelį citrinos sulčių, gerai pamaišyk. Kol pradės truputėlį putoti. Ir tada įdėk pusę šaukštelio medaus. Gali būti toks, kaip ir mano – jau susikristalizavęs. Išmaišyk“, – pataria grožio paslaptimis besidalijanti moteris.
„Mano rekomendacija: nuvaliusi makiažą, po karštu vandeniu pašildytą rankšluostuką palaikyk ant veido. Taip labiau atsivers poros. Ant gerai nuvalyto sauso veido imk pirštukais iš indelio kaukę ir pradėk švelniai trinti. Ypač tas vietas, kurios yra problemiškiausios: T zona (kakta, nosis), smakras, galbūt ir skruostai. Svarbu, kad netrintumei stipriai. Geriau ilgiau nei stipriau. Jausi tokias itin mažas daleles, kurios šveičia veidą ir nušveičia negyvas odos ląsteles. Smulkesnio šveitiklio tikrai nerasi. Trink veidą 2-3 minutes, žiūrėk, kad negriaužtų ar neperštėtų. Viską atsargiai nuplauk šaltu vandeniu“, – procesą aprašo ojeinoriudar.lt.
Anot Patricijos, žinoma, nereikia tikėtis šimtaprocentinio rezultato iš karto: „Tikrai bus dar tokių porų, kurios nepasidavė šiai procedūrai, bet pradžia jau yra. Ir čia ne etikečių pažadai, o tikrai, paprasta ir pigi realybė“, – priduria ji.


 
Komentuoja specialistė
Kosmetologė Katerina Nesterova:

- Medaus, citrinos ir sodos kaukės negalima naudoti esant odos jautrumui, žaizdoms, pūlingiems spuogams ar dermatitui. Jei oda yra sausa - tokią kaukę galima naudoti ne dažniau nei kas penkiolika dienų.
Į kaukę papildomai reikėtų įdėti šaukštą augalinio aliejaus arba sviesto. Tokiai kaukei būtina naudoti tik švarų vandenį. Soda turi būti nesugedusi. Reikėtų saugoti zoną aplink akis ir lūpas. Nuplauti kaukę reikia kambario temperatūros vandeniu. Jokiais būdais ne karštu, dėl to karštoje vonioje tokių kaukių atlikti nerekomenduoju.
Kaukę reikia laikyti ne ilgiau nei dešimt minučių, nes galima nudeginti odą ar sukelti jos jautrumą.
Tokia kaukė šalina negyvas ląsteles, išvalo iš porų toksinus ir nešvarumus ir gerina riebalinių liaukų veiklą. Citrina stiprina ir skaistiną odą.
Jei yra didelis odos nešvarumas, jaunatviniai spuogai, pūlingi bėrimai ir daug inkštirų - rekomenduočiau kaukę su vaikišku muilu, vandeniu ir soda.
Su veido kempinėle išputojame vaikišką muilą ir dengiame veidą saugodami akių zoną. Sodą sumaišome su mineraliniu vandeniu iki grietinės konsistencijos. Masę dedame ant veido. laikome iki 10 minučių. Dilgčiojimas kaukės metu – normalus reiškinys. Kaukę nuvalome vėsesniu vandeniu. Po procedūros tepame ant odos drėkinamąjį kremą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris