Tinklaraštininkė rekomenduoja: naminė veido kaukė

Gintarė Kaminskienė
2015-04-02
Orai vis dar nelepina. Tačiau pavasarinės atgaivos norisi. Šį kartą interneto platybėse ieškojome grožio tinklaraštininkų, išsamiai aprašančių visas išbandytas procedūras ir priemones. Su viena jų pasikalbėjome apie geriausią išbandytą naminę veido kaukę. O priemones, procesą ir rezultatus paprašėme įvertinti ir kosmetologės.
Tinklaraštininkė rekomenduoja: naminė veido kaukė
Medaus, citrinos ir sodos kaukės negalima naudoti esant odos jautrumui, žaizdoms, pūlingiems spuogams ar dermatitui. Jei oda yra sausa - tokią kaukę galima naudoti ne dažniau nei kas penkiolika dienų.

Soda, citrina ir medus

Tinklaraštininkė Patricija Kažmėkienė (ojeinoriudar.lt) rekomenduoja veido kaukę, kurią savo riebiai odai pati išbandė ne kartą. „Su veido porų užterštumu, tais juodais taškuliais ant nosies, kaktos ir smakro, kovoju nuo paauglystės. Kiek šveitiklių, kiek valiklių išbandyta... nepatikėtumėte. Ir nė viena nepatiko, nes nepadarė to, ko taip norėjau – tuščių, švarių „skylučių“ ant veido. Ilgai ieškojusi, radau receptą, kuris atrodė idiotiškas, kiek baisus bandyti, bet… pabandžiau ir dabar galiu rekomenduoti“, – sako ji.
Ko prireiks?

1 arbatinio šaukštelio sodos;
1 arbatinio šaukštelio citrinos sulčių;
½ arbatinio šaukštelio medaus
„Medaus būtų geriau truputį skysto, truputį susikristalizavusio – taip geriau nušveičiama oda“, – rekomenduoja Patricija.
Kaip paruošti?
„Į puodelį ar patogų indelį įdėk arbatinį šaukštelį sodos. Tuomet ant viršaus užpilk arbatinį šaukštelį citrinos sulčių, gerai pamaišyk. Kol pradės truputėlį putoti. Ir tada įdėk pusę šaukštelio medaus. Gali būti toks, kaip ir mano – jau susikristalizavęs. Išmaišyk“, – pataria grožio paslaptimis besidalijanti moteris.
„Mano rekomendacija: nuvaliusi makiažą, po karštu vandeniu pašildytą rankšluostuką palaikyk ant veido. Taip labiau atsivers poros. Ant gerai nuvalyto sauso veido imk pirštukais iš indelio kaukę ir pradėk švelniai trinti. Ypač tas vietas, kurios yra problemiškiausios: T zona (kakta, nosis), smakras, galbūt ir skruostai. Svarbu, kad netrintumei stipriai. Geriau ilgiau nei stipriau. Jausi tokias itin mažas daleles, kurios šveičia veidą ir nušveičia negyvas odos ląsteles. Smulkesnio šveitiklio tikrai nerasi. Trink veidą 2-3 minutes, žiūrėk, kad negriaužtų ar neperštėtų. Viską atsargiai nuplauk šaltu vandeniu“, – procesą aprašo ojeinoriudar.lt.
Anot Patricijos, žinoma, nereikia tikėtis šimtaprocentinio rezultato iš karto: „Tikrai bus dar tokių porų, kurios nepasidavė šiai procedūrai, bet pradžia jau yra. Ir čia ne etikečių pažadai, o tikrai, paprasta ir pigi realybė“, – priduria ji.


 
Komentuoja specialistė
Kosmetologė Katerina Nesterova:

- Medaus, citrinos ir sodos kaukės negalima naudoti esant odos jautrumui, žaizdoms, pūlingiems spuogams ar dermatitui. Jei oda yra sausa - tokią kaukę galima naudoti ne dažniau nei kas penkiolika dienų.
Į kaukę papildomai reikėtų įdėti šaukštą augalinio aliejaus arba sviesto. Tokiai kaukei būtina naudoti tik švarų vandenį. Soda turi būti nesugedusi. Reikėtų saugoti zoną aplink akis ir lūpas. Nuplauti kaukę reikia kambario temperatūros vandeniu. Jokiais būdais ne karštu, dėl to karštoje vonioje tokių kaukių atlikti nerekomenduoju.
Kaukę reikia laikyti ne ilgiau nei dešimt minučių, nes galima nudeginti odą ar sukelti jos jautrumą.
Tokia kaukė šalina negyvas ląsteles, išvalo iš porų toksinus ir nešvarumus ir gerina riebalinių liaukų veiklą. Citrina stiprina ir skaistiną odą.
Jei yra didelis odos nešvarumas, jaunatviniai spuogai, pūlingi bėrimai ir daug inkštirų - rekomenduočiau kaukę su vaikišku muilu, vandeniu ir soda.
Su veido kempinėle išputojame vaikišką muilą ir dengiame veidą saugodami akių zoną. Sodą sumaišome su mineraliniu vandeniu iki grietinės konsistencijos. Masę dedame ant veido. laikome iki 10 minučių. Dilgčiojimas kaukės metu – normalus reiškinys. Kaukę nuvalome vėsesniu vandeniu. Po procedūros tepame ant odos drėkinamąjį kremą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica