Rudenį kremo nepakaks

Ringailė Gvildė
2021-09-10
Kosmetologė Viltė Petkevičiūtė tikina, jog priemones odos priežiūrai verta rinktis taip, kad jos atitiktų sezoniškumą, orus. Tiesa, ji nerekomenduoja odos priežiūros rutinos keisti drastiškai. „Kaip palengva keičiasi metų laikai, taip ir odos priežiūros rutiną reikia keisti iš lėto, kad nesukeltume odai papildomo ir nereikalingo streso“, – tikina kosmetologė.
Rudenį kremo nepakaks
Jeigu diena numatoma lietinga ir vėjuota, kosmetologai rekomenduoja kremu veidą patepti ne prieš išeinant į lauką, o pusvalandžiu anksčiau.

Kosmetinės sezonų kaita būtina
Keičiantis orams pravartu iš naujo peržiūrėti kosmetinę. Jeigu vasarą rinkotės lengvą, vandeningos tekstūros kremą, rudens ir žiemos laikotarpiu patariama dienos metu jį pakeisti šiek tiek riebesniu, o vakare teptis drėkinamuoju kremu. Vakare geriausiam efektui pasiekti rekomenduojama kremu odą tepti, kuomet ji dar drėgna, vos nusiprausus.

 
Kosmetologė pabrėžia, jog skaityti kosmetikos priemonių etiketes būtina. Verta įsitikinti, jog naujame dieniniame kreme yra tie ingridientų, kurie apsaugo odą nuo transepidermalinio vandens praradimo ir užtikrina, kad nebūtų pažeistas odos apsauginis barjeras. 
 

„Taukmedžio sviestas, jojobos, makadamijų aliejai apsaugo odą šaltuoju metų laiku, tačiau riebios odos savininkėms maitinamuoju kremu reiktų teptis plonu sluoksniu arba tik tuomet, kai oras tikrai žvarbus, kad odos poros neužsikimštų“, – sako kosmetologė Viltė Petkevičiūtė.

 
Nors rudenėjant atrodo, kad saulės spinduliai lepina vis rečiau, reikia nepamiršti, kad jie neigiamai odą veikia net ir apniukusią dieną. „Vaistinėse galima rasti kremų, kurie turi SPF filtrus ir yra skirti naudoti būtent šaltojo sezono metu. Jų tekstūra kiek skiriasi nuo vasarinių kremų. Taip pat rekomenduoju, jeigu diena numatoma lietinga ir vėjuota, kremu veidą patepti ne prieš išeinant į lauką, o pusvalandžiu anksčiau“, – pataria kosmetologė.
 
Veido megztiniu neuždengsime, bet...

„Kaip ir atvėsus orui rengiamės daugiau sluoksnių, taip ir veido odą patarčiau apsaugoti ne tik kremu. Klaidingas ir galbūt kiek senoviškas požiūris, kad kreminė pudra veido odai žalinga. Mano nuomone, priešingai. Šaltuoju metų laiku užtepta ant veido kreminė pudra sudaro dar vieną odos barjerinę apsaugą dienos metu. Dabar rinkoje tikrai netrūksta dekoratyvinės kosmetikos, kurios sudėtis gera ir tinkama kasdieniam naudojimui. Priemonės, pritaikomos pagal odos tipą ne tik nepablogina odos būklės, bet gali ją pagerinti“, – sako kosmetologė.
 
Vis dėlto vakare svarbiausia tinkamai pašalinti dienos makiažo likučius. Tam pasitarnaus dvigubas prausimas. Pirmiausia per dieną susikaupę nešvarumai – makiažo, kremo likučiai – nuvalomi miceliniu (jeigu turite sausą odą, galite rinktis aliejinės tekstūros prausiklį), o paskui prausikliu nuprausiama oda ir pirmo valymo metu likę nešvarumai. Vėliau, kosmetologė pataria nepamiršti veido odos perbraukti toniku sudrėkintu vatos padeliu, kad po sąlyčio su vandeniu būtų atkurtas reikiamas odos pH ir pasitikrintume, ar gerai nuvalėme veidą, – vatos padelis turi būti švarus. 
Serumų taip pat pravartu nepamiršti. Gausiau juos tepti tinkamiausia vakare, nes būtent naktį intensyviausiai vyksta odos atsinaujinimo procesai.

 
Verta žinoti
Dėl dažno rankų prausimo, dezinfekavimo agresyviais skysčiais, šąlant orams rankų oda tampa jautri, atsiranda žaizdelių, įtrūkimų, kurie sukelia diskomfortą ir skausmą. „Geriausias patarimas – kai šalta, dėvėti pirštines. Rankų oda dėl cheminių priemonių ir rudeninio oro pasidaro jautri, todėl jai reikia skirti daugiau dėmesio. Rankų kremo sudėtyje turėtų būti tokie ingridientai kaip šlapalas, taukmedžio sviestas, glicerinas. Taip pat pravartu retkarčiais pasidaryti parafino voneles rankoms, tiesa, namų sąlygomis tai atlikti sunku, tad geriausia tokią procedūrą atlikti kosmetologo kabinete“, – pataria V.Petkevičiūtė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris