Kosmetikos priemonės gali ir pakelti

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-10
Dabartinės kosmetikos priemonės traukia akis ne tik išvaizda, kvapu, bet ir įvairiausiais pažadais, kad poveikis bus ne tik stulbinamas, bet ir greitas. Vis dėlto nesusimąstome, kad dažnai tokia kosmetika ją naudojus, gali „kirsti“ sveikatą.
Apie tai, kokią kosmetiką rinktis, kalbame su įmonės „Gangas“ technologe Roma Macikiene.
Kosmetikos priemonės gali ir pakelti

- Vis daugiau kalbama apie plataus naudojimo kosmetikos žalą. Kodėl rinkoje niekas nesikeičia ir vis dar sudėtyje randami kenksmingi žmogaus organizmui junginiai? 

Masinio vartojimo kosmetika turi daug pavojingų cheminių medžiagų, apie kurias nėra kalbama. Informaciją apie tai galima rasti internetiniuose forumuose, kai kuriuose žurnaluose, tačiau plačiai visuomenėje skelbiama apie tai nėra. Kosmetikos pramonėje naudojama daugiau nei 10 500 cheminių medžiagų, iš kurių 80 procentų yra kenksmingos sveikatai.
Dažnai plataus vartojimo produktuose naudojamos medžiagos sukelia alergiją, onkologines ligas. Pavyzdžiui, parabenai - medžiaga, kuri organizme elgiasi kaip estrogenai. Daugeliui moterų, kurios suserga onkologinėmis ligomis, imant biopsiją iš onkologinio audinio, randama parabenų. Į organizmą tos nuodingos medžiagos negali patekti niekaip kitaip tik per kosmetiką, nes juk šių cheminių medžiagų su maistu nevartojame. Net vaikai, kurie yra maitinami tik motinos pienu, jau turi jų. Tai iš kur tai gali atsirasti? Jeigu ne mama perdavė, naudodama tą pačią kenksmingą sveikatai kosmetiką.
Rinkoje niekas nesikeičia, nes ekologiškos, natūralios medžiagos yra brangios, todėl sunkiai skinasi kelią į kosmetikos gamybą. Žiūrėdama į brangių šampūnų etiketes ir lygindama jas su prekybos centruose parduodamų pigesnių šampūnų sudėtimi, matau tą pačią sudėtį. Tad jei jau moteris perka šampūną, patariu rinktis pigesnį, nes jų sudėtis praktiškai nesiskiria.

- Koks kosmetikoje naudojamų priemonių poveikis sveikatai?
- Vienos medžiagos dirgina, sausina odą, skatina alergijų formavimąsi, kitos duoda poveikį hormoninei sistemai. Yra medžiagos, kurios jungiasi su organizme esančiais nitritais ir sudaro kancerogeninius junginius bei tokių, kurios įtariama, turi tiesioginį kancerogeninį poveikį.

- Ar moterys gali pačios pasidaryti šampūną?
- Šiuo klausimu neturiu tvirtos nuomonės, tačiau plaukų priežiūra yra gana sudėtingas procesas. O šiuolaikinė moteris yra skubanti, todėl plaukų priežiūra turi būti paprasta ir greita, o jos plaukai žvilgantys, purūs, neišsausėję ir neriebaluoti. Dėl šios priežasties geriausia išeitis - pasirinkti šampūną, pagamintą iš ekologiškų plaunamųjų medžiagų, kurios išgaunamos iš natūralių aliejų, cukrų. Tokiame šampūne neturėtų būti silikonų, kenksmingų konservantų. O apie kenksmingas medžiagas informacijos yra daug, tereikia domėtis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica