Kosmetikos priemonės gali ir pakelti

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-10
Dabartinės kosmetikos priemonės traukia akis ne tik išvaizda, kvapu, bet ir įvairiausiais pažadais, kad poveikis bus ne tik stulbinamas, bet ir greitas. Vis dėlto nesusimąstome, kad dažnai tokia kosmetika ją naudojus, gali „kirsti“ sveikatą.
Apie tai, kokią kosmetiką rinktis, kalbame su įmonės „Gangas“ technologe Roma Macikiene.
Kosmetikos priemonės gali ir pakelti

- Vis daugiau kalbama apie plataus naudojimo kosmetikos žalą. Kodėl rinkoje niekas nesikeičia ir vis dar sudėtyje randami kenksmingi žmogaus organizmui junginiai? 

Masinio vartojimo kosmetika turi daug pavojingų cheminių medžiagų, apie kurias nėra kalbama. Informaciją apie tai galima rasti internetiniuose forumuose, kai kuriuose žurnaluose, tačiau plačiai visuomenėje skelbiama apie tai nėra. Kosmetikos pramonėje naudojama daugiau nei 10 500 cheminių medžiagų, iš kurių 80 procentų yra kenksmingos sveikatai.
Dažnai plataus vartojimo produktuose naudojamos medžiagos sukelia alergiją, onkologines ligas. Pavyzdžiui, parabenai - medžiaga, kuri organizme elgiasi kaip estrogenai. Daugeliui moterų, kurios suserga onkologinėmis ligomis, imant biopsiją iš onkologinio audinio, randama parabenų. Į organizmą tos nuodingos medžiagos negali patekti niekaip kitaip tik per kosmetiką, nes juk šių cheminių medžiagų su maistu nevartojame. Net vaikai, kurie yra maitinami tik motinos pienu, jau turi jų. Tai iš kur tai gali atsirasti? Jeigu ne mama perdavė, naudodama tą pačią kenksmingą sveikatai kosmetiką.
Rinkoje niekas nesikeičia, nes ekologiškos, natūralios medžiagos yra brangios, todėl sunkiai skinasi kelią į kosmetikos gamybą. Žiūrėdama į brangių šampūnų etiketes ir lygindama jas su prekybos centruose parduodamų pigesnių šampūnų sudėtimi, matau tą pačią sudėtį. Tad jei jau moteris perka šampūną, patariu rinktis pigesnį, nes jų sudėtis praktiškai nesiskiria.

- Koks kosmetikoje naudojamų priemonių poveikis sveikatai?
- Vienos medžiagos dirgina, sausina odą, skatina alergijų formavimąsi, kitos duoda poveikį hormoninei sistemai. Yra medžiagos, kurios jungiasi su organizme esančiais nitritais ir sudaro kancerogeninius junginius bei tokių, kurios įtariama, turi tiesioginį kancerogeninį poveikį.

- Ar moterys gali pačios pasidaryti šampūną?
- Šiuo klausimu neturiu tvirtos nuomonės, tačiau plaukų priežiūra yra gana sudėtingas procesas. O šiuolaikinė moteris yra skubanti, todėl plaukų priežiūra turi būti paprasta ir greita, o jos plaukai žvilgantys, purūs, neišsausėję ir neriebaluoti. Dėl šios priežasties geriausia išeitis - pasirinkti šampūną, pagamintą iš ekologiškų plaunamųjų medžiagų, kurios išgaunamos iš natūralių aliejų, cukrų. Tokiame šampūne neturėtų būti silikonų, kenksmingų konservantų. O apie kenksmingas medžiagas informacijos yra daug, tereikia domėtis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

    G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

    „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
    V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

    V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

    Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

    Budinti vaistinė


    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

    Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

    Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
    Pavėlavęs perspaudų rinkinys
    Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

    Naujas numeris