Kad plaukai nesielektrintų

Aida Žemaitytė
2018-11-15
Šaltas oras, nuolatiniai temperatūros pokyčiai ir nepakankama oro drėgmė patalpose gali neigiamai paveikti plaukus ir galvos odą. Tuomet plaukams ima trūkti drėgmės ir maistingųjų medžiagų, plaukai išsausėja ir pradeda elektrintis. Ką daryti?
Kad plaukai nesielektrintų
Besielektrinantiems sausiems ar streso paveiktiems plaukams geriausia naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios papildomai drėkintų ir maitintų vitaminais, mineralais.

Kaip padėti?
Plaukų stilistė Judita Aleknaitė sako, kad dažniausiai plaukų elektrinimusi skundžiasi turintys silpnus ir lygius plaukus, rečiau tie, kurių plaukai yra stori ir garbanoti. „Besielektrinantiems sausiems ar streso paveiktiems plaukams geriausia naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios papildomai drėkintų ir maitintų vitaminais, mineralais.
 
Rinkitės produktus, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų: oleino rūgšties, pantenolio ir glicerino – jie intensyviai drėkina ir maitina plaukus, vitaminas E – apsaugo nuo streso pažaidos ateityje. Taip pat rekomenduojama palepinti plaukus specialiais multivitaminų kokteiliais, praturtintais vitaminais, mineralais ir aminorūgštimis, kurie gana greitai atgaivina, drėkina, padidina plaukų tvirtumą ir jie tampa atsparesni temperatūros pokyčiams“, – pataria plaukų stilistė.
 

Naujovės 

Plaukų stilistė Judita Aleknaitė pastebi, kad populiarėja profesionalios priemonės su aukšta hialurono rūgšties koncentracija, kurios intensyviai drėkina ir padeda suformuoti apsaugą. „Taip pat daugėja kosmetikos priemonių su peptidais. Tai - itin svarbi medžiaga plaukams, mat stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą. Taip skatinami gijimo procesai, stiprinami, storinami plaukai“– vardina pašnekovė.

 
Anot specialistės, šiuo metu vienas naujausių mokslinių atradimų – biomimetiniai peptidai, atsakingi už organizme vykstančių procesų normalizavimą. Norintiems sustiprinti silpnus, pažeistus plaukus ir apsaugoti nuo išorinių neigiamų veiksnių poveikio atliekamos mezoterapijos su biomimetiniais peptidais bei išgryninta hialurono rūgštimi. Mezoterapijos mikroinjekcijų dėka preparatai patenka iki pat plauko folikulo, taip pat gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, aprūpina folikulus jiems būtinomis medžiagomis ir mikroelementais.
 
Rekomendacijos linkusiems elektrintis normaliems ir sausiems plaukams
Šildomose ir mažai vėdinamose patalpose oras išsausėja, todėl plaukų elektrinimąsi sumažins tinkamas jų vėdinimas ir drėkinimas.
Rinkdamiesi šampūną atkreipkite dėmesį ne tik į plaukų, bet ir į galvos odos būklę. Geriausia naudoti plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra vertingų drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, padedančių palaikyti natūralią drėgmės pusiausvyrą. Norintys stipresnės apsaugos nuo elektrinimosi gali naudoti antistatinius šampūnus. Šaltuoju metų laiku reikėtų dažniau naudoti drėkinamuosius ar maitinamuosius kondicionierius, kaukes.
 
Naudokite nenuplaunamas priemones, pvz., maitinamąjį purškiamąjį antistatiką, kuris sumažina plaukų elektrinimąsi, kartu juos glotnina, lygina ir drėkina, bei maitinamąjį kreminį balzamą, turintį apsaugą nuo karščio, kuris maitina, drėkina ir praturtina plaukus puoselėjančiu multivitaminų kompleksu.
Plaukų aliejus taip pat veikia kaip antistatinė medžiaga. Išmėginkite jį.
Svarbu pasirinkti kokybišką plaukų džiovintuvą su pažangia jonų technologija, kuri neleidžia plaukams šiauštis ar elektrintis. Džiovinti plaukus džiovintuvu patartina, kai plaukai bent 50 proc. pradžiuvę natūraliai – taip karštas oras plaukus kaitins trumpiau.

 
Norėdami išvengti nemalonaus plaukų galiukų išsišakojimo, rečiau naudokite plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyples, mat šie prietaisai dar labiau sausina plaukus. Dažnai tiesinate plaukus? Rinkitės keramikinius tiesintuvus su jonizatoriumi (jonais), kurio dėka plaukai lieka gyvybingesni, puresni, natūraliai spindi, nesielektrina, ilgiau išlieka tiesūs.
Dėvėkite kepures, kurių vidus padengtas švelnia, natūralia medžiaga.
 
Kaip išsirinkti tinkamą šepetį?

Naudokite šukas ir šepečius, pagamintus iš natūralių medžiagų: medinius, bambukinius – mažiau pažeisite plauką, o švelnūs šereliai puikiai tiks lengvam galvos odos masažui. Nepatartina naudoti metalinių šukų, nes jos gali lengvai pažeisti galvos odą ir plaukus. Šukuojant plaukus su plastikinėmis šukomis, plaukai elektrinsis labiausiai! Plaukų džiovinimui ir formavimui puikiai tiks keramikiniai šepečiai.

 
Verta žinoti
Žmogaus plaukas yra higroskopiškas. Ši savybė pasireiškia, kai plaukai iš drėgno oro pasisavina vandenį, o esant sausam orui – atiduoda. Plaukai sugeria ne tik drėgmę, bet ir gliceriną, augalinės ir gyvulinės kilmės riebalus, o jo paviršiuje pasilieka ir negali susigerti mineraliniai aliejai, vazelinas ir vazelino aliejus. Džiovinant plaukus ar būnant sausame ore, iš plaukų išorinių ir vidinių sluoksnių išgaruoja juose esantis vanduo. Tuomet plaukai praranda elastingumą, tampa šiurkštūs, matiniai.
 
Kita fizinė plaukų savybė – elektros statiškumas, kurį lemia sausumas ir šaltis. Šukuojant plaukus ar įvykus trinčiai su įvairiais audeklais, šis sąlytis sukuria statinį krūvį, t. y. plaukuose esantys elektronai „pereina“ į šukas ar šepetį ir taip plaukuose padaugėja teigiamą krūvį turinčių dalelių. Kadangi visi plaukai įgyja tą patį teigiamą krūvį, jie pradeda vienas kitą stumti, sąlygodami plaukų pasipūtimą ar,  kitaip tariant, elektrinimąsi.



lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

      „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

      Naujas numeris