Kad plaukai nesielektrintų

Aida Žemaitytė
2018-11-15
Šaltas oras, nuolatiniai temperatūros pokyčiai ir nepakankama oro drėgmė patalpose gali neigiamai paveikti plaukus ir galvos odą. Tuomet plaukams ima trūkti drėgmės ir maistingųjų medžiagų, plaukai išsausėja ir pradeda elektrintis. Ką daryti?
Besielektrinantiems sausiems ar streso paveiktiems plaukams geriausia naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios papildomai drėkintų ir maitintų vitaminais, mineralais.

Kaip padėti?
Plaukų stilistė Judita Aleknaitė sako, kad dažniausiai plaukų elektrinimusi skundžiasi turintys silpnus ir lygius plaukus, rečiau tie, kurių plaukai yra stori ir garbanoti. „Besielektrinantiems sausiems ar streso paveiktiems plaukams geriausia naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios papildomai drėkintų ir maitintų vitaminais, mineralais.
 
Rinkitės produktus, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų: oleino rūgšties, pantenolio ir glicerino – jie intensyviai drėkina ir maitina plaukus, vitaminas E – apsaugo nuo streso pažaidos ateityje. Taip pat rekomenduojama palepinti plaukus specialiais multivitaminų kokteiliais, praturtintais vitaminais, mineralais ir aminorūgštimis, kurie gana greitai atgaivina, drėkina, padidina plaukų tvirtumą ir jie tampa atsparesni temperatūros pokyčiams“, – pataria plaukų stilistė.
 

Naujovės 

Plaukų stilistė Judita Aleknaitė pastebi, kad populiarėja profesionalios priemonės su aukšta hialurono rūgšties koncentracija, kurios intensyviai drėkina ir padeda suformuoti apsaugą. „Taip pat daugėja kosmetikos priemonių su peptidais. Tai - itin svarbi medžiaga plaukams, mat stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą. Taip skatinami gijimo procesai, stiprinami, storinami plaukai“– vardina pašnekovė.

 
Anot specialistės, šiuo metu vienas naujausių mokslinių atradimų – biomimetiniai peptidai, atsakingi už organizme vykstančių procesų normalizavimą. Norintiems sustiprinti silpnus, pažeistus plaukus ir apsaugoti nuo išorinių neigiamų veiksnių poveikio atliekamos mezoterapijos su biomimetiniais peptidais bei išgryninta hialurono rūgštimi. Mezoterapijos mikroinjekcijų dėka preparatai patenka iki pat plauko folikulo, taip pat gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, aprūpina folikulus jiems būtinomis medžiagomis ir mikroelementais.
 
Rekomendacijos linkusiems elektrintis normaliems ir sausiems plaukams
Šildomose ir mažai vėdinamose patalpose oras išsausėja, todėl plaukų elektrinimąsi sumažins tinkamas jų vėdinimas ir drėkinimas.
Rinkdamiesi šampūną atkreipkite dėmesį ne tik į plaukų, bet ir į galvos odos būklę. Geriausia naudoti plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra vertingų drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, padedančių palaikyti natūralią drėgmės pusiausvyrą. Norintys stipresnės apsaugos nuo elektrinimosi gali naudoti antistatinius šampūnus. Šaltuoju metų laiku reikėtų dažniau naudoti drėkinamuosius ar maitinamuosius kondicionierius, kaukes.
 
Naudokite nenuplaunamas priemones, pvz., maitinamąjį purškiamąjį antistatiką, kuris sumažina plaukų elektrinimąsi, kartu juos glotnina, lygina ir drėkina, bei maitinamąjį kreminį balzamą, turintį apsaugą nuo karščio, kuris maitina, drėkina ir praturtina plaukus puoselėjančiu multivitaminų kompleksu.
Plaukų aliejus taip pat veikia kaip antistatinė medžiaga. Išmėginkite jį.
Svarbu pasirinkti kokybišką plaukų džiovintuvą su pažangia jonų technologija, kuri neleidžia plaukams šiauštis ar elektrintis. Džiovinti plaukus džiovintuvu patartina, kai plaukai bent 50 proc. pradžiuvę natūraliai – taip karštas oras plaukus kaitins trumpiau.

 
Norėdami išvengti nemalonaus plaukų galiukų išsišakojimo, rečiau naudokite plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyples, mat šie prietaisai dar labiau sausina plaukus. Dažnai tiesinate plaukus? Rinkitės keramikinius tiesintuvus su jonizatoriumi (jonais), kurio dėka plaukai lieka gyvybingesni, puresni, natūraliai spindi, nesielektrina, ilgiau išlieka tiesūs.
Dėvėkite kepures, kurių vidus padengtas švelnia, natūralia medžiaga.
 
Kaip išsirinkti tinkamą šepetį?

Naudokite šukas ir šepečius, pagamintus iš natūralių medžiagų: medinius, bambukinius – mažiau pažeisite plauką, o švelnūs šereliai puikiai tiks lengvam galvos odos masažui. Nepatartina naudoti metalinių šukų, nes jos gali lengvai pažeisti galvos odą ir plaukus. Šukuojant plaukus su plastikinėmis šukomis, plaukai elektrinsis labiausiai! Plaukų džiovinimui ir formavimui puikiai tiks keramikiniai šepečiai.

 
Verta žinoti
Žmogaus plaukas yra higroskopiškas. Ši savybė pasireiškia, kai plaukai iš drėgno oro pasisavina vandenį, o esant sausam orui – atiduoda. Plaukai sugeria ne tik drėgmę, bet ir gliceriną, augalinės ir gyvulinės kilmės riebalus, o jo paviršiuje pasilieka ir negali susigerti mineraliniai aliejai, vazelinas ir vazelino aliejus. Džiovinant plaukus ar būnant sausame ore, iš plaukų išorinių ir vidinių sluoksnių išgaruoja juose esantis vanduo. Tuomet plaukai praranda elastingumą, tampa šiurkštūs, matiniai.
 
Kita fizinė plaukų savybė – elektros statiškumas, kurį lemia sausumas ir šaltis. Šukuojant plaukus ar įvykus trinčiai su įvairiais audeklais, šis sąlytis sukuria statinį krūvį, t. y. plaukuose esantys elektronai „pereina“ į šukas ar šepetį ir taip plaukuose padaugėja teigiamą krūvį turinčių dalelių. Kadangi visi plaukai įgyja tą patį teigiamą krūvį, jie pradeda vienas kitą stumti, sąlygodami plaukų pasipūtimą ar,  kitaip tariant, elektrinimąsi.



lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

    Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

    Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

    2023.06-05
    Kūno puošyba auskarais taip išpopuliarėjo, jog tikriausiai vargu ar rastume moteriškos lyties atstovę, kuri nebūtų persivėrusi ausies lezgelio. Specialistai teigia, jog klientų amžius jaunėja, procedūrai ryžtasi ir vis daugiau vyrų, parenkamos netradicinės vietos. Tačiau apie pasekmės sveikatai kalbama per mažai.Skaityti plačiau
    Cigarečių dūmai gali pasendinti dešimtmečiais

    Cigarečių dūmai gali pasendinti dešimtmečiais

    2023.02-23
    Stereotipiškai rūkanti moteris įsivaizduojama sudribusia ir papilkėjusia oda, su maišeliais po akimis ir giliomis raukšlėmis apie burną, pageltusiais pirštais ir dantimis. Niekas neabejoja, kad rūkymas kenkia visam organizmui, taip pat ir veido odai, vis dėlto veide rūkymo požymiai atsispindi ne iš karto. Senėjimą dėl rūkymo gali pristabdyti taip pat ir paveldėti genai bei nuosekli Skaityti plačiau
    Nušalusi rankų oda: paprastas sudirgimas ar užklupo liga?

    Nušalusi rankų oda: paprastas sudirgimas ar užklupo liga?

    2023.02-06
    Šaltuoju metų laiku itin kenčia rankų oda, ypač jei į lauką išeiname drėgnomis rankomis, gramdome apledėjusius automobilių langus ar kitų darbų lauke imamės be pirštinių.
    Skaityti plačiau
    Po nudegimo saulėje – baltos dėmės ant odos

    Po nudegimo saulėje – baltos dėmės ant odos

    2022.07-14
    Skaudūs nudegimai, greičiau senstanti oda ar netgi odos vėžys – tai dažniausiai įvardijami neatsargaus būvimo saulėje padariniai. Tačiau „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė teigia, kad godus deginimasis saulėje be apsaugos priemonių kai kuriems gali išprovokuoti ir vitiligo ligą, lydimą baltų bei dažnai besiplečiančių dėmių ant odos. Ji dalinasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo jų iSkaityti plačiau

    Slenkančių plaukų negalima šukuoti? Mitas

    2022.02-14
    Man ėmė labai slinkti plaukai, prisipirkau vaistinėje įvairių priemonių. Bet jas naudojant, atrodo, plaukai dar labiau krinta. Jau ir šukuoti juos bijau, kas paskutinių neišpeščiau. Kaja, 29 m.Skaityti plačiau

    Gydytojas ir pacientas


    D.Bastytė: vitamino D trūkumą gali lemti ir genai

    D.Bastytė: vitamino D trūkumą gali lemti ir genai

    „Vitamino D trūkumą gali lemti ir genetiniai mechanizmai“, – teigia medicinos biologė dr. Daina Bastytė, dirbant...
    Prof. T.Poškus: dirbtinio intelekto indėlis – milžiniškas

    Prof. T.Poškus: dirbtinio intelekto indėlis – milžiniškas

    „Vis dažniau girdime: kai atsiras geriau veikiantis prietaisas, gydytojas taps nebereikalingas. Vis dėlto naujoves turime ve...

    Budinti vaistinė


    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...
    Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

    Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

    Tadas Žvirinskis įrodo, kad ribos tarp profesijų ir pašaukimų gali būti kur kas lankstesnės. Jo pasaulyje vaistininko recep...

    razinka


    Sveika šeima


    Kalti ne vien genai?

    „Mes visi esame mutantai, – sako gydytojas genetikas prof. dr. Algirdas Utkus. – Kiekvienas mūsų turime maždaug apie šimtą mutacijų, kurių neturėjo mūsų tėvai.“ Apie genetikos ir aplinkos poveikį žmogaus gyvenimui Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros vadova...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    „Balenciaga“: minimalistinė avalynė už kosminę kainą

    Pusė tūkstančio eurų už galimybę vaikščioti beveik basomis – siūlo „Balenciaga“, pristatanti šių metų rudens kolekcijos vos pėdas dengiančius sandalus „The Zero“. Nors diskusijos apie šį provokuojantį modelį netyla, barefoot (basakojė – liet.) avalynė, siekianti atkurti natū...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Šeštasis pojūtis
    Henrikas Vaitiekūnas Šeštasis pojūtis
    Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
    Audrius Petrošius Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
    Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
    Saulius Čaplinskas Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų

    Naujas numeris