Vyresniame amžiuje – bent 20 minučių judesio kasdien

www.lsveikata.lt
2018-10-01
Aktyvi fizinė veikla gerina ne tik bendrą savijautą, bet yra naudinga ir imuniteto stiprinimui, gerai kraujagyslių veiklai, sąnariams. Aktyviai leisti laiką ir pajudėti ypač svarbu vyresniems žmonėms, senjorams, nes būtent judėjimas gali padėti ilgiau išlikti jaunatviškiems, sveikiems ir netgi pagerinti emocinę būseną. Ką būtina žinoti apie fizinį aktyvumą?
Vyresniame amžiuje – bent 20 minučių judesio kasdien
Įsibėgėjus rudeniui svarbu nepamiršti, jog fizinis aktyvumas ypač stiprina organizmo imunitetą prieš peršalimo ligas. Aktyvūs pagyvenę žmonės, kurie sportui, sveikai mitybai ir imuniteto stiprinimui skiria daug dėmesio, šaltuoju metų sezonu kur kas lengviau gali išvengti peršalimo ar gripo.

„Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė sako, kad gerai senjorų fizinei ir emocinei būklei palaikyti yra naudingas bet koks judėjimas. Kiekvieną dieną lengvo ar vidutinio sudėtingumo mankštai arba kitai aktyviai veiklai reikėtų bent 20 minučių.
„Senjorai gali užsiimti bet kokia priimtina veikla namuose ar lauke: važinėti dviračiu, plaukioti, žvejoti, prižiūrėti anūkus ar pasivaikščioti. Svarbiausia yra veikti“, – nurodo E.Ramaškienė.

Ji priduria, kad aktyvi veikla bei bendravimas nepamainomas ir emocinei būklei: neleidžia jaustis vienišiems, susirgti depresija ir kitomis nervų sistemos ligomis, garantuoja puikią savijautą ir geresnę nuotaiką.
 
Gelbsti nuo ligų
Vaistininkės teigimu, fizinis aktyvumas gali padėti išvengti ir kai kurių susirgimų. Ilgai sėdint, mažai judant organizmas sudegina mažiau riebalų, o tai paskatinti rimtas ligas.
 

„Judėjimas ypač padeda išvengti širdies ir kraujagyslių susirgimų, gali pagerinti raumenų ir skeleto būklę, padeda išlaikyti tvirtumą ir lankstumą, kas sumažina kaulų lūžių ir osteoporozės riziką. Taip pat ilgina gyvenimo trukmę ir padeda apsisaugoti nuo antro tipo diabeto“, – išskiria „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė.

 
Įsibėgėjus rudeniui svarbu nepamiršti, jog fizinis aktyvumas ypač stiprina organizmo imunitetą prieš peršalimo ligas. Pasak vaistininkės, aktyvūs pagyvenę žmonės, kurie sportui, sveikai mitybai ir imuniteto stiprinimui skiria daug dėmesio, šaltuoju metų sezonu kur kas lengviau gali išvengti peršalimo ar gripo.

 
Nepersistengti
Nors judėti naudinga visiems, nepriklausomai nuo žmogaus kūno sudėjimo ar amžiaus, pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės, norint pasiekti geriausią rezultatą, kiekvienas turi įvertinti savo fizines galimybes ir nepersistengti.
„Sunkus fizinis darbas, bėgimas ir kiti pertekliniai fiziniai krūviai organizmui nėra naudingi. Didelio intensyvumo fizinis krūvis laikinai padidina infarkto pavojų, taip pat būtina įvertinti galimų traumų tikimybę, atsižvelgti į esamą sveikatos būklę ir veiklą pasirinkti pagal amžių, pajėgumą, lėtinius susirgimus“, – įspėja E.Ramaškienė.
Tačiau protingai pasirinkus veiklos intensyvumą, galima drąsiai sakyti, kad būtent judėjimas – geriausias jėgų, žvalumo ir jaunystės šaltinis.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris