Vasaros aktualija – „Puoduko ABC“

Gintarė Kaminskienė
2015-06-22
Nuo rudens mano vaikas pradės eiti į darželį. Norėčiau pradėti jį pratinti sėstis ant puoduko. Ar jau tinkamas laikas dvejų berniukui? Kaip tai turėčiau daryti?
Alvyda
Vasaros aktualija – „Puoduko ABC“
Jei jūsų mažylis sugeba vertinti aplinką, žaislus, auga normaliai, prie puoduko galima pratintis jau nuo metų.

Pirmiausia rekomenduojama sodinti vaiką ant puoduko tuo pačiu laiku. Tokiu būdu jis bus pratinamas prie pastovumo, tai skatins organizme susidaryti sąlyginį refleksą.
 
Sodinti ant puoduko galima pradėti jau nuo pusės metų. Tačiau atsižvelgiant į psichologinę raidą, ko gero tinkamiausias laikas – antrieji gyvenimo metai. Tuomet vaikas jau ima suprasti, ko iš jo norima.

 
Mergaitės paprastai anksčiau pradedamos sodinti ant tualeto, tad žymiai greičiau prie to pripranta nei berniukai. Tačiau apie aštuoniasdešimt procentų tiek berniukų, tiek mergaičių iki trejų metų amžiaus jau drąsiai sėdi ant tualeto.
 
Nereikėtų sodinti ant puoduko vaiko, kuris yra suirzęs, nes tokiu atveju šis veiksmas gali asocijuotis su blogomis emocijomis. Patartina, kad mažylis ant puoduko sėdėtų ne daugiau kaip penkias minutes.
 
Atsako specialistė
VšĮ Karoliniškių poliklinika Vaikų ligų skyriaus vedėja Živilė Mikalauskienė:

 
- Vasara iš tiesų geriausias laikas vaiką pratinti prie puoduko. Jei mažylis sodinamas pirmąkart aktyviai priešinasi, neverskite. Palaukite kelias dienas ir vėl bandykite. Viskas turi vykti žaidimo forma. Tiesa, vaiką iš karto reikia pratinti prie tam tikros aplinkos. Gamtiniai reikalai turi būti atliekami tualete, o ne lovytėje, ant tėvų lovos ar dar kokioje kitoje vietoje. Mamos mėgsta puoduką kur nors pakelti, kad vaikui neva būtų šilčiau kojytėms. Tai – didžiulė klaida. Puodukas negali būti nešiojamas po visus kambarius.
 
Kalbant apie tinkamiausią amžių - kiekvienas vaikas yra individualus, tad jo raida taip pat skirtinga. Jei jūsų mažylis sugeba vertinti aplinką, žaislus, auga normaliai, prie puoduko galima pratintis jau nuo metų.
 
Ėjimas ant puoduko – elementarus įgūdžių formavimas, kuo anksčiau jis pradedamas, tuo paprasčiau. Jei įgūdžiai bus formuojami vėliau, o mamos save ramins, kad laiko tam dar yra, viskas ir nusitęs. Kartais net pernelyg ilgai – iki pirmos klasės ar dar ilgiau. Aš esu ankstyvesnio pratinimo prie puoduko šalininkė.
 
Vienkartiniai vystyklai - patogu, tačiau su jais vaikai nejaučia diskomforto. Be to, jie trukdo ir eisenos bei higienos įgūdžių formavimuisi. Atsisakius sauskelnių ar vystyklų, vaikas pajaučia, kad kelnytėse šlapia, negera, tuomet, pats bando sėstis ant puoduko. Po pirmo, antro, trečio karto, kai vaikui pasiseka tai padaryti sąmoningai, jį būtina skatinti. Susikurkite sistemą: tam tiks žaidimai, žaisliukai, pagyrimai, pasidžiaugimas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris