Vasaros aktualija – „Puoduko ABC“

Gintarė Kaminskienė
2015-06-22
Nuo rudens mano vaikas pradės eiti į darželį. Norėčiau pradėti jį pratinti sėstis ant puoduko. Ar jau tinkamas laikas dvejų berniukui? Kaip tai turėčiau daryti?
Alvyda
Vasaros aktualija – „Puoduko ABC“
Jei jūsų mažylis sugeba vertinti aplinką, žaislus, auga normaliai, prie puoduko galima pratintis jau nuo metų.

Pirmiausia rekomenduojama sodinti vaiką ant puoduko tuo pačiu laiku. Tokiu būdu jis bus pratinamas prie pastovumo, tai skatins organizme susidaryti sąlyginį refleksą.
 
Sodinti ant puoduko galima pradėti jau nuo pusės metų. Tačiau atsižvelgiant į psichologinę raidą, ko gero tinkamiausias laikas – antrieji gyvenimo metai. Tuomet vaikas jau ima suprasti, ko iš jo norima.

 
Mergaitės paprastai anksčiau pradedamos sodinti ant tualeto, tad žymiai greičiau prie to pripranta nei berniukai. Tačiau apie aštuoniasdešimt procentų tiek berniukų, tiek mergaičių iki trejų metų amžiaus jau drąsiai sėdi ant tualeto.
 
Nereikėtų sodinti ant puoduko vaiko, kuris yra suirzęs, nes tokiu atveju šis veiksmas gali asocijuotis su blogomis emocijomis. Patartina, kad mažylis ant puoduko sėdėtų ne daugiau kaip penkias minutes.
 
Atsako specialistė
VšĮ Karoliniškių poliklinika Vaikų ligų skyriaus vedėja Živilė Mikalauskienė:

 
- Vasara iš tiesų geriausias laikas vaiką pratinti prie puoduko. Jei mažylis sodinamas pirmąkart aktyviai priešinasi, neverskite. Palaukite kelias dienas ir vėl bandykite. Viskas turi vykti žaidimo forma. Tiesa, vaiką iš karto reikia pratinti prie tam tikros aplinkos. Gamtiniai reikalai turi būti atliekami tualete, o ne lovytėje, ant tėvų lovos ar dar kokioje kitoje vietoje. Mamos mėgsta puoduką kur nors pakelti, kad vaikui neva būtų šilčiau kojytėms. Tai – didžiulė klaida. Puodukas negali būti nešiojamas po visus kambarius.
 
Kalbant apie tinkamiausią amžių - kiekvienas vaikas yra individualus, tad jo raida taip pat skirtinga. Jei jūsų mažylis sugeba vertinti aplinką, žaislus, auga normaliai, prie puoduko galima pratintis jau nuo metų.
 
Ėjimas ant puoduko – elementarus įgūdžių formavimas, kuo anksčiau jis pradedamas, tuo paprasčiau. Jei įgūdžiai bus formuojami vėliau, o mamos save ramins, kad laiko tam dar yra, viskas ir nusitęs. Kartais net pernelyg ilgai – iki pirmos klasės ar dar ilgiau. Aš esu ankstyvesnio pratinimo prie puoduko šalininkė.
 
Vienkartiniai vystyklai - patogu, tačiau su jais vaikai nejaučia diskomforto. Be to, jie trukdo ir eisenos bei higienos įgūdžių formavimuisi. Atsisakius sauskelnių ar vystyklų, vaikas pajaučia, kad kelnytėse šlapia, negera, tuomet, pats bando sėstis ant puoduko. Po pirmo, antro, trečio karto, kai vaikui pasiseka tai padaryti sąmoningai, jį būtina skatinti. Susikurkite sistemą: tam tiks žaidimai, žaisliukai, pagyrimai, pasidžiaugimas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica