Vaikščiojimas ant vandens – populiarėjanti vasaros pramoga

Gintarė Kaminskienė
2015-08-06
Kas geriau gali atgaivinti karštą vasaros dieną, jei ne vanduo? Šį kartą apie vandens pramogą, kuri sparčiai populiarėja šalyje - irklenčių dar vadinamų „SUP-boards“ sportą. Teigiama, kad tai - smagus, lengvas ir svarbiausia naudingas būdas pramogauti ant vandens. Užsiėmimo entuziastai sako, kad tai – puiki viso kūno treniruotė, ypač tinkama slidininkams, snieglentininkams ir kitiems atletams. Be to, išsiilgusiems naujų pojūčių reiktų žinoti – plaukiojimas irklente dažnai lyginamas su vaikščiojimu ant vandens! 
Vaikščiojimas ant vandens – populiarėjanti vasaros pramoga
Irklenčių sportas - smagus, lengvas ir svarbiausia naudingas būdas pramogauti ant vandens.

Kam skirtas?
Irklavimui atsistojus ant irklenčių specialaus pasiruošimo nereikia ir amžiaus apribojimų nėra. Tuo užsiima tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Mat išmokti taisyklingai atsistoti ant irklentės ir išlaikyti pusiausvyrą bei irkluoti yra daug lengviau, nei bangas skrosti banglente.

Irklavimas, stovint ant irklentės, yra puiki mankšta. Jis stiprina pilvo rankų, kojų, nugaros bei pečių raumenis. Irkluodamos moterys per valandą gali sudeginti 500-700 kcal, vyrai – apie 700-1000 kcal. Plaukiant irklentėmis galima atlikti net jogos ar raumenų tempimo pratimus.
 
Atkeliavo iš Amerikos
Irklenčių sporto pradžia galima laikyti 1960-uosius. Banglenčių instruktoriai pasinaudojo irklais, norėdami susirikiuoti grupinei nuotraukai ant vandens. Šiek tiek vėliau irklavimo ant banglenčių technika pradėta naudoti banglenčių mokyklose, kad mokiniai galėtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą.
Į šiuolaikinį vandens sporto pasaulį irklentėms vartus atvėrė Laird Hamilton ir Dave Kalama. Vietnamo karo veteranas Rick Thomas tapo pirmuoju banglentininku, atvežusiu irklentes iš Havajų į kontinentinę Ameriką. Banglenčių meistras Jimmy Lewis sukūrė pirmą, šiam sportui specialiai pritaikytą irklentę.
Pirmosios pasaulyje oficialios irklenčių lenktynės įvyko prieš septynerius metus Rugpjūčio 8 dieną Tahoe ežere, JAV. Tuo pačiu laiku pasirodė ir pirmasis spaudos leidinys skirtas šiam sportui – „Standup Journal“.
 
Komentaras
Asmeninė trenerė Jolanta Verseckaitė:

- Irklentės šiuo metu ypač greitai populiarėjanti laisvalaikio pramoga. Tai puikus būdas pabėgti nuo dienos darbų, pasigrožėti gamta ir kartu atlikti viso kūno mankštą. Galite ne tik mankštintis irkluodami, bet ir ant irklentės atlikti įvairius kūno balanso pratimus, taip stiprindami giluminius raumenis, didindami kūno judesių ir lankstumo amplitudę.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris