Vaikščiojimas ant vandens – populiarėjanti vasaros pramoga

Gintarė Kaminskienė
2015-08-06
Kas geriau gali atgaivinti karštą vasaros dieną, jei ne vanduo? Šį kartą apie vandens pramogą, kuri sparčiai populiarėja šalyje - irklenčių dar vadinamų „SUP-boards“ sportą. Teigiama, kad tai - smagus, lengvas ir svarbiausia naudingas būdas pramogauti ant vandens. Užsiėmimo entuziastai sako, kad tai – puiki viso kūno treniruotė, ypač tinkama slidininkams, snieglentininkams ir kitiems atletams. Be to, išsiilgusiems naujų pojūčių reiktų žinoti – plaukiojimas irklente dažnai lyginamas su vaikščiojimu ant vandens! 
Vaikščiojimas ant vandens – populiarėjanti vasaros pramoga
Irklenčių sportas - smagus, lengvas ir svarbiausia naudingas būdas pramogauti ant vandens.

Kam skirtas?
Irklavimui atsistojus ant irklenčių specialaus pasiruošimo nereikia ir amžiaus apribojimų nėra. Tuo užsiima tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Mat išmokti taisyklingai atsistoti ant irklentės ir išlaikyti pusiausvyrą bei irkluoti yra daug lengviau, nei bangas skrosti banglente.

Irklavimas, stovint ant irklentės, yra puiki mankšta. Jis stiprina pilvo rankų, kojų, nugaros bei pečių raumenis. Irkluodamos moterys per valandą gali sudeginti 500-700 kcal, vyrai – apie 700-1000 kcal. Plaukiant irklentėmis galima atlikti net jogos ar raumenų tempimo pratimus.
 
Atkeliavo iš Amerikos
Irklenčių sporto pradžia galima laikyti 1960-uosius. Banglenčių instruktoriai pasinaudojo irklais, norėdami susirikiuoti grupinei nuotraukai ant vandens. Šiek tiek vėliau irklavimo ant banglenčių technika pradėta naudoti banglenčių mokyklose, kad mokiniai galėtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą.
Į šiuolaikinį vandens sporto pasaulį irklentėms vartus atvėrė Laird Hamilton ir Dave Kalama. Vietnamo karo veteranas Rick Thomas tapo pirmuoju banglentininku, atvežusiu irklentes iš Havajų į kontinentinę Ameriką. Banglenčių meistras Jimmy Lewis sukūrė pirmą, šiam sportui specialiai pritaikytą irklentę.
Pirmosios pasaulyje oficialios irklenčių lenktynės įvyko prieš septynerius metus Rugpjūčio 8 dieną Tahoe ežere, JAV. Tuo pačiu laiku pasirodė ir pirmasis spaudos leidinys skirtas šiam sportui – „Standup Journal“.
 
Komentaras
Asmeninė trenerė Jolanta Verseckaitė:

- Irklentės šiuo metu ypač greitai populiarėjanti laisvalaikio pramoga. Tai puikus būdas pabėgti nuo dienos darbų, pasigrožėti gamta ir kartu atlikti viso kūno mankštą. Galite ne tik mankštintis irkluodami, bet ir ant irklentės atlikti įvairius kūno balanso pratimus, taip stiprindami giluminius raumenis, didindami kūno judesių ir lankstumo amplitudę.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica