Vaiko imunitetas: ar yra stebuklinga piliulė?

Aigustė Tavoraitė
2015-10-12
Įsibėgėjant rudeniui nesnaudžia kvėpavimo takų ligos. Vis dažniau darželinukas ar mokyklinukas į namus grįžta šniurkščiodamas nosimi. Dažnai tik tada tėveliai susizgrimba ir susirūpina vaiko imuniteto stiprinimu. 
Vaiko imunitetas: ar yra stebuklinga piliulė?
Gydytoja atkreipė tėvų dėmesį, kad vaiko sveikata daug priklauso ir nuo dienos režimo, todėl svarbu, kad jis laiku eitų miegoti ir keltųsi, laikytųsi veiklos ir ramybės kaitos. Labai svarbu kiekvieną dieną praleisti nemažai laiko lauke.

Grūdinti reikia visus metus

Kaip pastebėjo gydytoja vaikų pulmonologė dr. Sigita Petraitienė, vaiko organizmą grūdinti reikia ne tada, kai užklumpa sloga. Tą derėtų daryti ištisus metus. Aišku, sveikos gyvensenos įpročius formuoti niekada nevėlu. Tačiau juos puoselėti pradėjus iki šaltojo sezono likus dviem trim savaitėms ar jau susirgus, vargu ar bus naudos.  

Ne geriausias pasirinkimas ir staiga pulti vaikui duoti gerti įvairiausius vitaminus. Esama ir imunitetą stiprinančių vaistų, tačiau medikai jais pasitikėti kol kas nelinkę – jų veikimas dar nėra iki galo įrodytas.
„Niekas nedraudžia apsikabinėti namus česnakais ir duoti kasdien vaikui sučiulpti po jo skiltelę. Tačiau tik sistemingas vaiko organizmo stiprinimas yra efektyviausias tvirtos sveikatos raktas. Jokių stebuklingų piliulių nėra, tik nuoseklus sveiko gyvenimo taisyklių laikymasis“, – pabrėžė medicinos mokslų daktarė S.Petraitienė.
 
Svarbu paisyti režimo
Gydytoja atkreipė tėvų dėmesį, kad vaiko sveikata daug priklauso ir nuo dienos režimo, todėl svarbu, kad jis laiku eitų miegoti ir keltųsi, laikytųsi veiklos ir ramybės kaitos ir pan.  
Tėvai neturėtų leisti vaikui ilgai sėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus. Labai svarbu kiekvieną dieną praleisti nemažai laiko lauke. Žinoma, kad vaikas augtų sveikas, turi būti subalansuota mityba: jis turi gauti pakankamai baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų.   

„Yra tėvų, kurie vaikų imunitetą stiprina ir gydo žolelių ar homeopatiniais preparatais. Bet jų nepakaks, jei peršalimas komplikuosis į, pavyzdžiui, ausies ar plaučių uždegimą. Tada jau be gydytojo pagalbos ir antibiotikų neišsiverčiama“, – kalbėjo S.Petraitienė.
Gydytoja pastebėjo, kad gripas – viena pavojingiausių kvėpavimo ligų. Todėl vaikus galima būtų ir paskiepyti.
 
Gydytojos patarimai – kaip elgtis vaikui jau susirgus?
Jei parsivedę vaiką iš darželio pamatėte, kad jis blogai jaučiasi, gulinėja, sloguoja, kosti, jam skauda gerklę, svarbiausia pirmas dvi dienas leisti atžalai išsigulėti, pabūti namuose. Šios dienos organizmui būna sunkiausios ir kritinės, tada ir didžiausias pavojus apkrėsti aplinkinius. Taigi pirmas žingsnis – neleisti vaiko į kolektyvą. Kitas dalykas – reikia nuolat, kokius tris kartus per dieną vėdinti namus.
Sergantis vaikas turėtų gauti lengvo maisto. Tiesa, kai skauda gerklę, valgyti atžala gali per daug ir nenorėti, bet dėl to nereikėtų jaudintis. Nuo poros dienų tokio badavimo nieko blogo tikrai neatsitiks. Svarbiausia, kad vaikas gautų pakankamą kiekį skysčių. Kadangi karščiuojant jų išgarinama daugiau, gali reikėti ir didesnės nei įprasta skysčių dienos normos. Būtent dėl per didelio skysčių netekimo vaikas dažnai atsiduria ir ligoninėje. Tokios būklės vaikas adekvačiai nebesupranta, kada jis yra ištroškęs, pats gerti nepaprašo. Todėl tėveliai turėtų vis po gurkšniuką sugirdyti būtiną skysčių kiekį.
To reikia, kad būtų sureguliuota kūno temperatūra. Tačiau jei ji normalizuojasi, o vaikas vis tiek išlieka vangus, nerodo susidomėjimo aplinka, nesugeba normaliai žįsti ar valgyti, reikėtų kreiptis į gydytoją. Bet jei vaikas atrodo žvaliai, yra linksmas, valgo, geria, o panašūs simptomai pasireiškia ne pirmą kartą, pas gydytoją galima ir neskubėti.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris