Užsitęsęs Mėlynasis pirmadienis

Emilija Lipskytė
2022-01-21
Psichologų skaičiavimais, trečiasis sausio pirmadienis – niūriausia diena metuose. Po linksmų švenčių, švilpaujant vėjams piniginėje ir siaučiant omikronui slogios nuotaikos užklumpa ne tik pirmadieniais, bet ir visą mėnesį. Todėl keletas užsienio ekspertų susivienijo ir pateikė patarimus, kaip išgyventi liūdniausią metų mėnesį ir kitas niūrias dienas.
Užsitęsęs Mėlynasis pirmadienis
Tyrimai rodo, kad grožinės literatūros skaitymas padeda ugdyti empatiją, kūrybiškumą ir laimės jausmą. Knygos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir mažina stresą.

Terapeutas Nic Marks:

Bendraukite su žmonėmis. Dirbdami namuose neišvengiamai jaučiamės labiau izoliuoti. Pasiilgstame ne tik bendradarbių, bet ir kasdienio bendravimo. Bandydami išvengti vienišumo jausmo kiekvieną dieną pakalbinkite vis kitą kolegą. Pasiūlykite virtualiai išgerti kavos ar išeikite pasivaikščioti. Tai garantuotai praturtins jūsų dieną.

Išbandykite ką nors naujo. Naujos veiklos atradimas – puikus būdas išlipti iš rutinos. Meskite sau iššūkį, apie kurį seniai svajojote. Mokydamiesi naujų dalykų tapsite labiau pasitikintys savimi ir suteiksite kasdienybei linksmumo.

 
Psichikos sveikatos tyrėja dr. Olivia Remes:

Pasikraukite teigiamų emocijų. Sausio mėnesį mūsų nuotaika gali pablogėti, tačiau teigiamų emocijų dozė keičia situaciją iš esmės. Pasimėgaukite geru filmu ar dešimt minučių pasijuokite žiūrėdami mėgstamo komiko vaizdo įrašus. Teigiamos emocijos skatina endorfinų kiekį ir sumažina streso hormonų lygį. Pamatysite, kad atlikti kasdieninius darbus taps žymiai lengviau.
Susitaikykite su nežinomybės jausmu. Tolerancija nežinomybės jausmui – vienas būdų, kuris gali padėti šiuo metu susitaikyti su esama situacija. Nemaža dalis žmonių, paklausti, kaip jie bando susidoroti su nerimu, atsako, kad stengiasi jaustis užtikrinti kiekvienoje situacijoje. Pavyzdžiui, jie dirba ilgesnes valandas, aukodami sveikatą, kad papildomos užduotys būtų atliktos. Tačiau tai tik padidina stresą ir dar labiau gadina nuotaiką. Daug veiksmingesnis būdas – tapti tolerantiškiems nenuspėjamoms situacijoms, nesvarbu, ar tai susiję su darbu, ar pandemija. Darykite tik tai, kas jūsų galioje.

 
Lyderystės mokymų vadovė Frederique Murphy:


Apdovanokite save. Ar žinojote, kad mūsų smegenys reaguoja į apdovanojimus? Nuspręskite, kokį atlygį gausite atlikę vieną ar kitą užduotį. Palepinkite save masažu, filmu, knyga ar geru maistu. Vizualizuojant šventę jūsų noras gauti atlygį už darbą motyvuos jus tobulėti, nes žinosite, kas jūsų laukia.
Skaitykite. Patogiai įsitaisykite mėgstamoje kėdėje ar ant sofos, pasiimkite seniai norimą perskaityti knygą ir mėgaukitės. Tyrimai rodo, kad grožinės literatūros skaitymas padeda ugdyti empatiją, kūrybiškumą ir laimės jausmą. Knygos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir mažina stresą.
Neužmirškite padėkoti. Kartais, kai jaučiate slogią nuotaiką, nukreipkite savo energiją ne į pyktį, o į dėkingumą. Tai galingas įprotis, kuris, kaip įrodyta, teigiamai veikia žmogaus smegenis. Užrašykite penkis dalykus, už kuriuos esate dėkingas kiekvieną dieną.

 
Psichoterapeutė ir bendrosios praktikos gydytoja Houda Ounnas:

Kreipkitės pagalbos. Jei jaučiate, kad nebegalite kontroliuoti jausmų ir veiksmų, visada yra galimybė kreiptis profesionalios pagalbos. Nedvejodami konsultuokitės su savo gydytoju, psichologu ar terapeutu.
Atsipalaiduokite ir sutelkite dėmesį į mityba. Kūną atpalaiduojanti veikla, pavyzdžiui, karšta vonia, masažai ar joga gali padėti susitvarkyti su neigiamomis emocijomis. O pasirinkta tinkama mityba, įtraukiant į racioną produktus, turinčius magnio, vitamino D ir omega3 rūgščių, teigiamai veikia žmogaus psichinę savijautą.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

  Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

  „Kiekvieną rytą atsikeliu sveika, energinga, laiminga. Džiaugiuosi, kad liga yra sutramdyta ir gyvensiu tiek, kiek Dievas du...
  Demencija serga ir vaikai

  Demencija serga ir vaikai

  Jonavos visuomenės sveikatos biuro organizuojamos paskaitos metu dalyvius nustebino žinia: demencija serga ir vaikai. Visuomenei s...

  Budinti vaistinė


  Auklės baudomis

  Auklės baudomis

  „Lietuvoje neretai vaistais prekiauja asmenys neturėdami jokių leidimų, ir čia kalbame apie turgavietes bei internetinę prek...
  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...

  razinka


  Sveika šeima


  Kai piešiniai ima kalbėti...

  „Nustebtumėte, kiek ir kokių istorijų papasakoja piešiniai, – sako dailės terapeutai. – Patirtas smurtas, priklausomybės, netektys… Kiekviename nupieštame kūrinyje skleidžiasi atviros ir jautrios žmonių istorijos.“ Kaip „kalbinami” piešiniai? Kuo skiriasi terapinis pie&s...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Zimbabvėje įsisiautėjo cholera

  Šalyje iš daugelio gręžinių nėra saugu gerti ir naudoti vandenį, o infekcinė žarnyno liga, deja, jau pareikalavo daugiau kaip 150 Zimbabvės gyventojų gyvybių, tūkstančiams sujaukusi kasdienybę. Dalis šios šalies gyventojų prisimena prieš penkiolika metų įvykusį choleros protrūkį, kiti gi su liga sus...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar IQ yra oksimoronas?
  Henrikas Vaitiekūnas Ar IQ yra oksimoronas?
  Kas telpa į milijoną gigabaitų?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas telpa į milijoną gigabaitų?
  Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?
  Henrikas Vaitiekūnas Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?

  Naujas numeris