Užsitęsęs Mėlynasis pirmadienis

Emilija Lipskytė
2022-01-21
Psichologų skaičiavimais, trečiasis sausio pirmadienis – niūriausia diena metuose. Po linksmų švenčių, švilpaujant vėjams piniginėje ir siaučiant omikronui slogios nuotaikos užklumpa ne tik pirmadieniais, bet ir visą mėnesį. Todėl keletas užsienio ekspertų susivienijo ir pateikė patarimus, kaip išgyventi liūdniausią metų mėnesį ir kitas niūrias dienas.
Užsitęsęs Mėlynasis pirmadienis
Tyrimai rodo, kad grožinės literatūros skaitymas padeda ugdyti empatiją, kūrybiškumą ir laimės jausmą. Knygos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir mažina stresą.

Terapeutas Nic Marks:

Bendraukite su žmonėmis. Dirbdami namuose neišvengiamai jaučiamės labiau izoliuoti. Pasiilgstame ne tik bendradarbių, bet ir kasdienio bendravimo. Bandydami išvengti vienišumo jausmo kiekvieną dieną pakalbinkite vis kitą kolegą. Pasiūlykite virtualiai išgerti kavos ar išeikite pasivaikščioti. Tai garantuotai praturtins jūsų dieną.

Išbandykite ką nors naujo. Naujos veiklos atradimas – puikus būdas išlipti iš rutinos. Meskite sau iššūkį, apie kurį seniai svajojote. Mokydamiesi naujų dalykų tapsite labiau pasitikintys savimi ir suteiksite kasdienybei linksmumo.

 
Psichikos sveikatos tyrėja dr. Olivia Remes:

Pasikraukite teigiamų emocijų. Sausio mėnesį mūsų nuotaika gali pablogėti, tačiau teigiamų emocijų dozė keičia situaciją iš esmės. Pasimėgaukite geru filmu ar dešimt minučių pasijuokite žiūrėdami mėgstamo komiko vaizdo įrašus. Teigiamos emocijos skatina endorfinų kiekį ir sumažina streso hormonų lygį. Pamatysite, kad atlikti kasdieninius darbus taps žymiai lengviau.
Susitaikykite su nežinomybės jausmu. Tolerancija nežinomybės jausmui – vienas būdų, kuris gali padėti šiuo metu susitaikyti su esama situacija. Nemaža dalis žmonių, paklausti, kaip jie bando susidoroti su nerimu, atsako, kad stengiasi jaustis užtikrinti kiekvienoje situacijoje. Pavyzdžiui, jie dirba ilgesnes valandas, aukodami sveikatą, kad papildomos užduotys būtų atliktos. Tačiau tai tik padidina stresą ir dar labiau gadina nuotaiką. Daug veiksmingesnis būdas – tapti tolerantiškiems nenuspėjamoms situacijoms, nesvarbu, ar tai susiję su darbu, ar pandemija. Darykite tik tai, kas jūsų galioje.

 
Lyderystės mokymų vadovė Frederique Murphy:


Apdovanokite save. Ar žinojote, kad mūsų smegenys reaguoja į apdovanojimus? Nuspręskite, kokį atlygį gausite atlikę vieną ar kitą užduotį. Palepinkite save masažu, filmu, knyga ar geru maistu. Vizualizuojant šventę jūsų noras gauti atlygį už darbą motyvuos jus tobulėti, nes žinosite, kas jūsų laukia.
Skaitykite. Patogiai įsitaisykite mėgstamoje kėdėje ar ant sofos, pasiimkite seniai norimą perskaityti knygą ir mėgaukitės. Tyrimai rodo, kad grožinės literatūros skaitymas padeda ugdyti empatiją, kūrybiškumą ir laimės jausmą. Knygos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir mažina stresą.
Neužmirškite padėkoti. Kartais, kai jaučiate slogią nuotaiką, nukreipkite savo energiją ne į pyktį, o į dėkingumą. Tai galingas įprotis, kuris, kaip įrodyta, teigiamai veikia žmogaus smegenis. Užrašykite penkis dalykus, už kuriuos esate dėkingas kiekvieną dieną.

 
Psichoterapeutė ir bendrosios praktikos gydytoja Houda Ounnas:

Kreipkitės pagalbos. Jei jaučiate, kad nebegalite kontroliuoti jausmų ir veiksmų, visada yra galimybė kreiptis profesionalios pagalbos. Nedvejodami konsultuokitės su savo gydytoju, psichologu ar terapeutu.
Atsipalaiduokite ir sutelkite dėmesį į mityba. Kūną atpalaiduojanti veikla, pavyzdžiui, karšta vonia, masažai ar joga gali padėti susitvarkyti su neigiamomis emocijomis. O pasirinkta tinkama mityba, įtraukiant į racioną produktus, turinčius magnio, vitamino D ir omega3 rūgščių, teigiamai veikia žmogaus psichinę savijautą.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris