Užsitęsęs Mėlynasis pirmadienis

Emilija Lipskytė
2022-01-21
Psichologų skaičiavimais, trečiasis sausio pirmadienis – niūriausia diena metuose. Po linksmų švenčių, švilpaujant vėjams piniginėje ir siaučiant omikronui slogios nuotaikos užklumpa ne tik pirmadieniais, bet ir visą mėnesį. Todėl keletas užsienio ekspertų susivienijo ir pateikė patarimus, kaip išgyventi liūdniausią metų mėnesį ir kitas niūrias dienas.
Užsitęsęs Mėlynasis pirmadienis
Tyrimai rodo, kad grožinės literatūros skaitymas padeda ugdyti empatiją, kūrybiškumą ir laimės jausmą. Knygos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir mažina stresą.

Terapeutas Nic Marks:

Bendraukite su žmonėmis. Dirbdami namuose neišvengiamai jaučiamės labiau izoliuoti. Pasiilgstame ne tik bendradarbių, bet ir kasdienio bendravimo. Bandydami išvengti vienišumo jausmo kiekvieną dieną pakalbinkite vis kitą kolegą. Pasiūlykite virtualiai išgerti kavos ar išeikite pasivaikščioti. Tai garantuotai praturtins jūsų dieną.

Išbandykite ką nors naujo. Naujos veiklos atradimas – puikus būdas išlipti iš rutinos. Meskite sau iššūkį, apie kurį seniai svajojote. Mokydamiesi naujų dalykų tapsite labiau pasitikintys savimi ir suteiksite kasdienybei linksmumo.

 
Psichikos sveikatos tyrėja dr. Olivia Remes:

Pasikraukite teigiamų emocijų. Sausio mėnesį mūsų nuotaika gali pablogėti, tačiau teigiamų emocijų dozė keičia situaciją iš esmės. Pasimėgaukite geru filmu ar dešimt minučių pasijuokite žiūrėdami mėgstamo komiko vaizdo įrašus. Teigiamos emocijos skatina endorfinų kiekį ir sumažina streso hormonų lygį. Pamatysite, kad atlikti kasdieninius darbus taps žymiai lengviau.
Susitaikykite su nežinomybės jausmu. Tolerancija nežinomybės jausmui – vienas būdų, kuris gali padėti šiuo metu susitaikyti su esama situacija. Nemaža dalis žmonių, paklausti, kaip jie bando susidoroti su nerimu, atsako, kad stengiasi jaustis užtikrinti kiekvienoje situacijoje. Pavyzdžiui, jie dirba ilgesnes valandas, aukodami sveikatą, kad papildomos užduotys būtų atliktos. Tačiau tai tik padidina stresą ir dar labiau gadina nuotaiką. Daug veiksmingesnis būdas – tapti tolerantiškiems nenuspėjamoms situacijoms, nesvarbu, ar tai susiję su darbu, ar pandemija. Darykite tik tai, kas jūsų galioje.

 
Lyderystės mokymų vadovė Frederique Murphy:


Apdovanokite save. Ar žinojote, kad mūsų smegenys reaguoja į apdovanojimus? Nuspręskite, kokį atlygį gausite atlikę vieną ar kitą užduotį. Palepinkite save masažu, filmu, knyga ar geru maistu. Vizualizuojant šventę jūsų noras gauti atlygį už darbą motyvuos jus tobulėti, nes žinosite, kas jūsų laukia.
Skaitykite. Patogiai įsitaisykite mėgstamoje kėdėje ar ant sofos, pasiimkite seniai norimą perskaityti knygą ir mėgaukitės. Tyrimai rodo, kad grožinės literatūros skaitymas padeda ugdyti empatiją, kūrybiškumą ir laimės jausmą. Knygos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir mažina stresą.
Neužmirškite padėkoti. Kartais, kai jaučiate slogią nuotaiką, nukreipkite savo energiją ne į pyktį, o į dėkingumą. Tai galingas įprotis, kuris, kaip įrodyta, teigiamai veikia žmogaus smegenis. Užrašykite penkis dalykus, už kuriuos esate dėkingas kiekvieną dieną.

 
Psichoterapeutė ir bendrosios praktikos gydytoja Houda Ounnas:

Kreipkitės pagalbos. Jei jaučiate, kad nebegalite kontroliuoti jausmų ir veiksmų, visada yra galimybė kreiptis profesionalios pagalbos. Nedvejodami konsultuokitės su savo gydytoju, psichologu ar terapeutu.
Atsipalaiduokite ir sutelkite dėmesį į mityba. Kūną atpalaiduojanti veikla, pavyzdžiui, karšta vonia, masažai ar joga gali padėti susitvarkyti su neigiamomis emocijomis. O pasirinkta tinkama mityba, įtraukiant į racioną produktus, turinčius magnio, vitamino D ir omega3 rūgščių, teigiamai veikia žmogaus psichinę savijautą.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

  Budinti vaistinė


  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  Konkurencijos taryba (KT) nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir kelios vaistinės neleistinai susitarė dėl kompensuoj...
  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip...

  razinka


  Sveika šeima


  Mityba – prieš vėžį

  „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

  Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kuri jūsų akis verkia?
  Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
  Kaip sutaupyti 99 centus
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
  Buvo buvo, kaip nebuvo!
  Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

  Naujas numeris