Rytinė mankšta sumažina traumų riziką

Gintarė Kaminskienė
2014-08-08
Įsivaizduokite – ankstų rytą išeinate pabėgioti. Įkvepiate gryno oro, apšylate, teigiamos energijos sukaupiate visai darbo dienai. Akivaizdu, kad sportas – tikras geros savijautos garantas.
Rytinė mankšta sumažina traumų riziką
Rytinė mankšta sumažina traumų riziką dieną. Pasirodo, buitinių traumų galima išvengti 90 proc. atvejų, jei rytais atliekama mankšta.

Ponia Daiva, sulaukusi keturiasdešimtojo gimtadienio, susirūpino gera savijauta, todėl ėmė rytais mankštintis. Per metus moteris atsikratė keliolikos nereikalingų kilogramų. „Šiuo metu negaliu suprasti, kaip be mankštos galėjau gyventi anksčiau. Visus darbus kasdien atlieku sparčiai ir gerai. Jaučiuosi daugiau susitelkusi. Neblaško aplinka. Po pietų nenoriu prigulti. Vakarais nekankina sekinantis nuovargis. Draugės juokiasi, kad, įlipusį į penktą dešimtį, tapau tikru energijos užtaisu. Nors aš žinau puikios savijautos priežastį – tinkamas nuolatinis fizinis aktyvumas ryte“, – pasakojo puikiai besijaučianti moteris.

Taigi, kokie rytinės mankštos pranašumai? Žinodami, kad anksti ryte kelsitės sportuoti, eisite anksčiau miegoti. Turėsite laiko pusryčiams. Anksčiau atsikėlę turėsite daugiau laiko. Produktyviau dirbsite, todėl patirsite mažiau streso. Moksliškai įrodyta, kad kai kūnas įpranta anksti užmigti ir anksti keltis, pagerėja sveikata ir širdies veikla.
Mankšta ne tik užkerta kelią negalavimams, bet ir palengvina būklę jau diagnozavus ligą. Taip pat mažina cholesterolio kiekį organizme, apsaugo nuo osteoporozės. Gelbsti nuo streso ir depresijos ir net mažina tikimybę susirgti peršalimu! Tyrimai, atlikti Jungtinėse Amerikos Valstijose, parodė, kad žmonės, kurie reguliariai treniruojasi, serga 20 procentų rečiau nei nesportuojantys.

Norite atsikratyti nereikalingų kilogramų? Mankštinkitės. Tyrimai rodo, kad norėdami sulieknėti turėtumėte sportuoti bent pusvalandį kasdien. Sportuodami vartokite kalcį, taip efektyviai stiprinsite kaulus. Idealiausia sportuoti pradėti jaunystėje, tačiau niekada nevėlu padidinti fizinį aktyvumą.
Reguliarus sportas taip pat apsaugo nuo senėjimo. Mankšta ne tik sutvirtina kūną. Tuo pačiu metu lavinama atmintis, gerinama nuotaika, kvėpavimo funkcija, mažinama tikimybė sirgti senatvinėmis ligomis. Atsipalaidavimo pratimai padeda atsikratyti įtampos ir sumažinti galvos, nugaros skausmus, nemigą. Sportuojant išskiriami endorfinai, kurie yra tarsi natūralūs galvos skausmo malšintojai.
Prisiminkite, kad per didelio krūvio raumenims ryte nereikia. Tokias treniruotes geriau atlikti po pietų. Rytais tiesiog reikia suminkštinti raiščius ir sąnarius, duoti postūmį darniam vidaus organų darbui. Rytinė mankšta sumažina traumų riziką dieną. Pasirodo, buitinių traumų galima išvengti 90 proc. atvejų, jei rytais atliekama mankšta.


 
Pataria specialistė
Asmeninė trenerė Jolanta Verseckaitė:

- Reguliariai sportuojantis žmogus gali pasigirti ne tik  puikia savijauta, bet ir gera nuotaika bei išvaizda. Svarbu paminėti, kad reguliari mankšta pagerina širdies veiklą, gelbsti nuo streso ir depresijos, padeda numesti svorio ir sutvirtinti kūną.
Jeigu yra noras, laiko visada atsiras. Tad siūlyčiau sudėliojus savo dienotvarkę, pasižiūrėti, kuri dienos pusė yra laisvesnė nuo darbų ir ją  išnaudoti  mankštai ar treniruotei. Svarbiausia turėti aiškų dienos planą, tuomet bus kur kas lengviau laikytis disciplinos ir surasti laiko sportui.
Jeigu tai yra mankšta, patarčiau ją atlikti kiekvieną rytą, kadangi tuomet greičiau pažadinsite organizmą ir jį geriau paruošite reaguoti į įvairius dirgiklius dieną. Be to, išjudinsite medžiagų apykaitos sistemą, kuri dieną išlieka greitesnė nei įprastai.
Reguliari mankšta – galėtų būti pirmas žingsnis jūsų aktyvaus gyvenimo būdo link. Bet koks fizinis aktyvumas jums suteiks daugiau energijos, pasitikėjimo savimi, o svarbiausia puikią savijautą.  Visos pagalbinės priemonės priklausys nuo jūsų išsikelto tikslo.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris