Prastai išsimiegate? „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi saldaus ir gilaus miego gudrybėmis

www.lsveikata.lt
2022-05-30
Nuo suprastėjusios nuotaikos iki galvos skausmų ir virškinimo sutrikimų. Taip miego trūkumas visapusiškai veikia žmogaus organizmą. Miego sutrikimai nėra sezoniniai, todėl nesvarbu, ruduo ar pavasaris būtų, tai gali užklupti netikėtai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad dažniausios to priežastys – fizinis ar emocinis pervargimas, miego ir būdravimo režimo nesilaikymas ir kai kurių vitaminų trūkumas. Todėl ji dalinasi patarimais, kaip užtikrinti, kad miegas visada būtų toks pat saldus ir gilus.
Prastai išsimiegate? „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi saldaus ir gilaus miego gudrybėmis
Silpnumas, įvairūs skausmai ir nuolatinis pervargimas – tai pirmieji ženklai, kad jūsų nusilpusiam organizmui reikalingas kokybiškesnis miegas.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė:

- Silpnumas, įvairūs skausmai ir nuolatinis pervargimas – tai pirmieji ženklai, kad jūsų nusilpusiam organizmui reikalingas kokybiškesnis miegas. Išsibalansavus miegui ir pradėjus kankinti nemigai „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pataria nepradėti spręsti problemos nuo vaistų vartojimo, o geriau peržvelgti, kaip keitėsi kasdieniai įpročiai.
 

„Nevisavertį miegą lydi bendras silpnumas, prakaitavimas, dirglumo padidėjimas, apetito praradimas ir suprastėjusi nuotaika. Tai ženklas, kad reikalingi pokyčiai jūsų kasdienėje rutinoje. Atkreipkite dėmesį – galbūt pastaruoju metu išgyvenate intensyvesnį laikotarpį, patiriate daugiau streso arba apleidote sveiką mitybą. Nors mes esame linkę ignoruoti pervargimo sutrikimus, visgi reikėtų nors ir mažais žingsneliais pakoreguoti savo dienotvarkę ir įpročius“, – pasakoja J.Aleknienė.
 
Pradėkite nuo maisto papildų, o ne medikamentų
Norint susigrąžinti kokybišką miegą prireikia laiko. Net jeigu žengus pirmuosius žingsnius saldaus miego link toliau jaučiate nemigos simptomus nepradėkite ieškoti medikamentų pagalbos. Pradžiai išbandykite miego kokybę gerinančius maisto papildus, ypač B grupės vitaminus ir magnio preparatus.
 
Geriausias miego draugas – melatoninas
Pastaruoju metu melatoninas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir ne veltui – vartojamas prieš miegą jis pagreitina užmigimą, o ir pats miegas būna gilesnis.
 

Vaistažolių arbatos
Lengviau užmigti padeda ne tik vitaminai ar medikamentai, bet ir vaistažolių arbatos, pavyzdžiui, melisų, valerijonų, apynių ar ramunėlių. Jų dėka lengviau atsipalaiduojame vakare, taip pat sutrumpiname užmigimo laiką.
 
Vakaro ritualai

Pasistenkite prieš einant miegoti skirti daugiau laiko kokybiškam poilsiui. Geriausias būdas – bent porą valandų prieš miegą vengti ekranų. Televizorių iškeiskite į šiltą vonią, knygos skaitymą, rankdarbius, meditaciją ar laiką su namiškiais.
 
Įsitikinkite, ar vartojate tinkamus vaistus
Kartais suprastėjusio miego priežastimi gali tapti vartojami vaistai. Yra keletas jų grupių, turinčių tam įtakos. Tai psichotropiniai, antidepresantai, antihistamininiai, antipsichoziniai, antihistamininiai ir kai kurie analgetikai, sukeliantys mieguistumą.
 
Aktyvi veikla
Ne paslaptis, kad judėjimas yra ypač svarbus tiek psichologinei, tiek fizinei žmogaus sveikatai. Tai turi įtakos ir miego kokybei. Aktyvesnis judėjimas itin svarbus sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Taip pat svarbu nepamiršti: judėjimas nėra vien sportas kilnojant svarmenis, tai gali būti trumpa raumenų pratempimo mankšta arba paprasčiausias ilgesnis pasivaikščiojimas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

  Budinti vaistinė


  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  Konkurencijos taryba (KT) nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir kelios vaistinės neleistinai susitarė dėl kompensuoj...
  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip...

  razinka


  Sveika šeima


  Mityba – prieš vėžį

  „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

  Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kuri jūsų akis verkia?
  Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
  Kaip sutaupyti 99 centus
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
  Buvo buvo, kaip nebuvo!
  Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

  Naujas numeris