Prastai išsimiegate? „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi saldaus ir gilaus miego gudrybėmis

www.lsveikata.lt
2022-05-30
Nuo suprastėjusios nuotaikos iki galvos skausmų ir virškinimo sutrikimų. Taip miego trūkumas visapusiškai veikia žmogaus organizmą. Miego sutrikimai nėra sezoniniai, todėl nesvarbu, ruduo ar pavasaris būtų, tai gali užklupti netikėtai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad dažniausios to priežastys – fizinis ar emocinis pervargimas, miego ir būdravimo režimo nesilaikymas ir kai kurių vitaminų trūkumas. Todėl ji dalinasi patarimais, kaip užtikrinti, kad miegas visada būtų toks pat saldus ir gilus.
Prastai išsimiegate? „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi saldaus ir gilaus miego gudrybėmis
Silpnumas, įvairūs skausmai ir nuolatinis pervargimas – tai pirmieji ženklai, kad jūsų nusilpusiam organizmui reikalingas kokybiškesnis miegas.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė:

- Silpnumas, įvairūs skausmai ir nuolatinis pervargimas – tai pirmieji ženklai, kad jūsų nusilpusiam organizmui reikalingas kokybiškesnis miegas. Išsibalansavus miegui ir pradėjus kankinti nemigai „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pataria nepradėti spręsti problemos nuo vaistų vartojimo, o geriau peržvelgti, kaip keitėsi kasdieniai įpročiai.
 

„Nevisavertį miegą lydi bendras silpnumas, prakaitavimas, dirglumo padidėjimas, apetito praradimas ir suprastėjusi nuotaika. Tai ženklas, kad reikalingi pokyčiai jūsų kasdienėje rutinoje. Atkreipkite dėmesį – galbūt pastaruoju metu išgyvenate intensyvesnį laikotarpį, patiriate daugiau streso arba apleidote sveiką mitybą. Nors mes esame linkę ignoruoti pervargimo sutrikimus, visgi reikėtų nors ir mažais žingsneliais pakoreguoti savo dienotvarkę ir įpročius“, – pasakoja J.Aleknienė.
 
Pradėkite nuo maisto papildų, o ne medikamentų
Norint susigrąžinti kokybišką miegą prireikia laiko. Net jeigu žengus pirmuosius žingsnius saldaus miego link toliau jaučiate nemigos simptomus nepradėkite ieškoti medikamentų pagalbos. Pradžiai išbandykite miego kokybę gerinančius maisto papildus, ypač B grupės vitaminus ir magnio preparatus.
 
Geriausias miego draugas – melatoninas
Pastaruoju metu melatoninas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir ne veltui – vartojamas prieš miegą jis pagreitina užmigimą, o ir pats miegas būna gilesnis.
 

Vaistažolių arbatos
Lengviau užmigti padeda ne tik vitaminai ar medikamentai, bet ir vaistažolių arbatos, pavyzdžiui, melisų, valerijonų, apynių ar ramunėlių. Jų dėka lengviau atsipalaiduojame vakare, taip pat sutrumpiname užmigimo laiką.
 
Vakaro ritualai

Pasistenkite prieš einant miegoti skirti daugiau laiko kokybiškam poilsiui. Geriausias būdas – bent porą valandų prieš miegą vengti ekranų. Televizorių iškeiskite į šiltą vonią, knygos skaitymą, rankdarbius, meditaciją ar laiką su namiškiais.
 
Įsitikinkite, ar vartojate tinkamus vaistus
Kartais suprastėjusio miego priežastimi gali tapti vartojami vaistai. Yra keletas jų grupių, turinčių tam įtakos. Tai psichotropiniai, antidepresantai, antihistamininiai, antipsichoziniai, antihistamininiai ir kai kurie analgetikai, sukeliantys mieguistumą.
 
Aktyvi veikla
Ne paslaptis, kad judėjimas yra ypač svarbus tiek psichologinei, tiek fizinei žmogaus sveikatai. Tai turi įtakos ir miego kokybei. Aktyvesnis judėjimas itin svarbus sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Taip pat svarbu nepamiršti: judėjimas nėra vien sportas kilnojant svarmenis, tai gali būti trumpa raumenų pratempimo mankšta arba paprasčiausias ilgesnis pasivaikščiojimas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...
  Mokys, kaip vartoti vaistus

  Mokys, kaip vartoti vaistus

  „Oficialiai vaistinėse surenkamų ir sunaikinamų vaistų kiekis – 20 tonų per metus – rodo, kaip netinkamai vartojami ar neva...

  razinka


  Sveika šeima


  Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

  Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ksenotransplantacija: vis daugiau vilčių pacientams

  Daugiau negu 100 tūkst. JAV gyventojų laukia organų transplantacijų. Ksenotransplantacijos (iš gyvūno žmogui) pasiekimai laukiantiesiems gali suteikti naujų vilčių. Kovo viduryje Masačiusetso ligoninės Bostone gydytojai žmogui atliko sėkmingą kiaulės inksto persodinimą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ir turtuoliai verkia
  Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
  Kas po devintu prakaitu slypi?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
  Pavėlavęs perspaudų rinkinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

  Naujas numeris