Meno terapija padės, jei kamuoja psichikos ligos

Meno terapija padės, jei kamuoja psichikos ligos
2016-05-05
Šiuolaikinis pasaulis iš žmonių reikalauja vis daugiau dvasinių jėgų, kurios padėtų kovoti su kasdieniu stresu. Įtampai įveikti puikiai tinka išpopuliarėjusi meno terapija, primenanti psichologo konsultaciją. Skirtumas vienas – darbui pasitelkiami kūrybos metodai.
Meno terapija padės, jei kamuoja psichikos ligos
Šiuo metu populiariausia yra dailės terapija, nes tik piešiant ant popieriaus gimsta tokios mintys, kurios įprastai nešautų į galvą. Būtent per kūrybą atsiskleidžia žmogaus vidinis pasaulis.

Neturi šalutinio poveikio
Meno terapija - tai kur kas pigesnis metodas nei daug metų trunkantis medikamentinis gydymas. Be to, neturintis šalutinio poveikio. Terapeutas gydo žmogų kaip visumą, o ne atskiras jo kūno dalis ar tik psichiką. Kūryba šioje terapijoje tampa ne vien laisvalaikio forma, o labiau priemone užmegzti ryšius. „Tokiuose užsiėmimuose gimsta trišalis santykis: su terapeutu, piešiniu ir klientu. Ne piešimas, o specialisto ir paciento santykis yra terapinis – kai padedi žmogui suprasti, ką jis piešia ir kaip dėl to jaučiasi“, – tvirtino dailės terapeutė Aldona Dapkutė.  
 

Meno terapija gali būti taikoma kiekvienam žmogui, kuris turi psichologinių problemų, yra pervargęs, kamuojamas psichosomatinių sutrikimų. Metodas tinka tiek vaikui, tiek suaugusiam žmogui ir jokių specialių gebėjimų nereikalauja. Kūrybinis procesas padeda žmogui analizuoti savo vidų: suvokti priežastis, kodėl kamuoja negalavimai, priklausomybės ar susergama depresija.
 
Išlaisvina užslėptas emocijas
Meno terapeutė Jurgita Valiulienė pasakojo, kad jai teko dirbti su moterimi, kuri ilgą laiką kentė neaiškios kilmės skausmus, vartojo daugybę skirtingų vaistų. „Užsiėmimų metu ėmė ryškėti priežastys, kurios buvo giliai užslėptos daugelį metų ir sukėlė lėtinį uždegimą. Po kurio laiko skausmas ėmė trauktis, kol visai išnyko. Pasirodo, priežastis buvo dar mokykloje dėl antsvorio patirtos patyčios“, - sakė J.Valiulienė.
 
Ši terapija yra saviraiškos forma, padedanti išlaisvinti susikaupusias neigiamas emocijas: pyktį, agresiją, baimes, vienišumo jausmą. Ji padeda atskleisti teigiamas užslėptas savybes – bendravimo įgūdžius ir asmeninius gebėjimus.
Šiuo metu populiariausia yra dailės terapija, nes tik piešiant ant popieriaus gimsta tokios mintys, kurios įprastai nešautų į galvą. Būtent per kūrybą atsiskleidžia žmogaus vidinis pasaulis. Tačiau sveikimas yra ilgas procesas – tik žingsnis po žingsnio ir padedant specialistui žmonėms gali pavykti atsikratyti psichologinių problemų.


 
Komentaras
Vilniaus psichiatrijos ligoninės Bendruomenės skyriaus vedėja, pirmosios Lietuvoje meno terapijos studijos psichiatrijos ligoninėje įkūrėja Danguolė Survilaitė:

Manau, kad meno terapija ne gydo, o gali padėti pasveikti. Apie gydymą galima kalbėti tada, kai medicina yra moksliškai pagrįsta. Šitokių bandymų su meno terapija niekas nedarė ir, mano nuomone, būtų neprotinga daryti. Psichinių problemų turinčiam žmogui efketyviausias gydymas susideda iš trijų priemonių: vaistai, psichoterapija ir psichosocialinė reabilitacija. Meno terapiją galima priskirti tiek psichoterapijai, tiek psichosocialinei reabilitacijai. Nepaisant to, kad profesionalūs terapeutai įgija psichiatrijos, psichologijos ir bendrų sveikatos žinių, jie nėra ekstrasensai, galintys akimirksniu išgydyti žmogų. Todėl tai tėra pagalbinė priemonė.
 
Šis gydymo metodas yra naudingas dėl galimybės bendrauti grupėje ir suprasti savo emocijas. Vaistai neišmokys kitaip jausti, bendrauti, suprasti ir užjausti. Jeigu ligonis daug metų serga, ilgai vartoja medikamentus ir jų netoleruoja, tokie užsiėmimai pacientus atpalaiduoja. Pastebėjome, jog kai ilgai besigydantys ligoniai porą valandų skiria piešimui, sumažėja ir įtampa, ir vaistų poreikis. Tačiau tokios išvados yra tik mūsų stebėjimo rezultatas, o ne moksliškai pagrįstas faktas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica