Keliautojo vaistinėlėje turėti būtina...

Gintarė Kaminskienė
2015-07-03
Skubate krautis lagaminus ir vykti į kurį nors Lietuvos ar užsienio kurortą? Palūkėkite, sveikatos draudimas nėra vienintelis dalykas, kuris pravers kelionėje! Štai keli patarimai, ką būtiniausio įsidėti į kelionės vaistinėlę.
Keliautojo vaistinėlėje turėti būtina...
Manote, kad sukarščiuoti įmanoma tik žiemą? Karščiavimą šiltuoju metų laiku gali nulemti apsinuodijimas ar perkaitimas saulėje. Tad atsargumo dėlei įsimeskite tam tinkamų vaistų.

Visada pravartu turėti vaistų ir tepalų nuo skausmo
Ilgiau trunkantis nuovargis ar karštis kelionės metu gali sukelti skausmus. Nuo nepatogaus ir ilgalaikio sėdėjimo autobuse, traukinyje ar lėktuve gali skaudėti kojas, nugaros raumenis, pečius. Ką jau kalbėti apie tai, kad netikėtai gali pradėti skaudėti dantį. Nors, žinoma, prieš kelionę patartina juos pasitikrinti. Taigi, į kelionę būtina pasiimti nuskausminamųjų, uždegimą slopinančių vaistų. Patempus raumenis ar sausgysles, susimušus, įkandus vabzdžiams nepakeičiami geliai, purškikliai ir vienkartiniai šalčio paketai nuo skausmo. Jei netikėtai imtų skaudėti gerklę, pravers ir čiulpiamosios tabletės su eukaliptu ar mentoliu.
 

Įsimeskite vaistų nuo karščiavimo
Manote, kad sukarščiuoti įmanoma tik žiemą? Karščiavimą šiltuoju metų laiku gali nulemti apsinuodijimas ar perkaitimas saulėje. Tad atsargumo dėlei įsimeskite tam tinkamų vaistų. Reikia nepamiršti, kad Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija rekomenduoja griebtis temperatūrą mažinančių vaistų, tik jei ji viršija 38,5º С.
 
Nepamirškite virškinimo ir žarnyno sutrikimų
Ilgesnėse kelionėse be šių sveikatos sutrikimų dažniausiai neapsieinama. Pirmiausia, žinoma, svarbi prevencija. Kelionės metu gerkite natūralų vandenį, šiltas žolelių arbatas. Kai tik įmanoma, pavalgykite šilto maisto. Tam tikslui galite įsidėti ir greitai paruošiamų dribsnių košių. Kalbant apie vaistus, į keliautojo vaistinėlę būtina įdėti aktyvintosios anglies tablečių, smektos, vaistų nuo rėmens. Taip pat gali praversti virškinimo fermentai.
 
Būtinos priemonės žaizdoms bei nuospaudoms

Ir visiškai nesvarbu, kad nežadate leistis į žygį. Kai kurių dalykų neįmanoma numatyti. Tad į kelioninį krepšį įsidėkite gydomųjų pleistrų, sterilaus binto, dezinfekuojamąją priemonę. Gali praversti ir tepalas nuo grybelio. Mat kai kuriuose kurortuose smėlis nėra toks švarus, kaip norėtųsi.
 
Patarimas 
Prieš išvykstant atostogų, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju. Jis geriausiai patars, ką dar būtina įsidėti į kelionės vaistinėlę. Primins ir apie reikalingus skiepus, jei išvykstate į egzotišką šalį.
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras keliautojams taip pat pataria pasiimti:
Receptinių vaistų, jei juos nuolat vartojate. Nepamirškite receptų kopijų.
Vaistų nuo alergijos.
Šeimos gydytojo išrašytų antibiotikų, kurie pagelbės, pavyzdžiui, jei nuo infekcijos pradėsite viduriuoti.
Tepalo nuo nudegimų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris